NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
změna IP adresy to chce restartovat celej poč!
Připomnělo mi to Windows 95. Setřel jsem slzu.
zsh
"stačí" (pro ty co neznají zsh: uvozovkami vyjadřuji ironický fakt, že zsh je na feature bohatší než bash).
Jinak musím podotkout: "normální unix" (komerční z 90. let) rozhodně nepočítá se změnami konfigurace za běhu. To je naopak typické pro hackerský (v původním slova smyslu) Linux.
Jinak musím podotkout: "normální unix" (komerční z 90. let) rozhodně nepočítá se změnami konfigurace za běhu. To je naopak typické pro hackerský (v původním slova smyslu) Linux.Zalezi na tom co se mysli pod zmenou konfigurace, ale zmenit IP adresu za behu v pohode zvladal uz 4.3BSD v letech 80tych a minimalne na hpux a solaris to nebyl problem ani v 90's. Jak jste menil IP adresu o toho OpenStepu? Pokud si matne pamatuju z NeXTStepu tak pomoci toho klikatka to byl byl trochu problem, ale ifconfig & spol fungoval naprosto bez problemu.
spouštím na desce s AMD Athlonem 1.4GHz, jen ty karty grafika a síťovka jsou starýho data. A tam píšou pro Intely (asi AMD není to samýJá bych tipoval problém s chipsetem. Zvlášť jestli to je KT nebo KX ...). Taky jsem nepochopil proč třeba kopírování z céda se tak neskutečně vleče, ten systém má 300MB a instalovalo se to snad 3 hodiny. CDromka navíc nenačítala plynule ale nějak po kouskách a s dlouhýma prodlevama kdy se nic nedělo.
Tiskni
Sdílej: