V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Option "NvAgp" "1"
a druhé na aplikaci -ck nebo -cko patchsetu. Otázka zní proč mi to se starším kernelem (2.6.11xxxFC3) a staršími X-kama (X11R6.8.1 - ty které přicházejí s instalací FC3) fungovalo, a taky jestli to vyřeší nový driver od Nvidie - mohl by, opravdu tomu věřím Pouzivam ovladace verze 7667, protoze donedavna mi na tomhle pocitaci jely naprosto bez problemu, pak se nevim co stalo a zacalo to takhle zlobit. Zmena pouzivani agp nepomohla, a to jsem prozkousel vsechny moznasti (nic, agp v jadre, nvidiacke agp). Zvlastni je, ze to castecne zavisi i na jadre, zatimco 2.6.14 znamenaly naprosto okamzity zasek, 2.6.13.4 chvili bezely.
V logu nejsou vubec zadne chyby (to je asi nejdivnejsi). Zaseky jsou take jenom kdyz se zrejme zacne pouzivat videoRAM, protoze se to zasekava bud: 1.)kdyz spustim neco s akceleraci napr. glxgears nebo 2.)Prepinam mezi virtualnimi plochami v enlightenment 16.7
Jinak jeste k te rychlosti. Kde by se mela projevit? Start je porad stejny, asi 3-4s do kompletniho nabehnuti wm
Ad. ovladac nv
Nechci pouzivat, nejak se mi u nej nepodarilo dosahnout akcelerace, tak jsem ho ted ani nekompiloval
Aha, to je nepříjemné. Já se taky chystám na Slackware, hned jakmile vyřeším problém s nvidií aslespoň ve fedoře.
 
Takže, jediné co teď zbývá je zkusit na kernel mm, ck nebo cko patch, nebo prostě vybrat co nejlepší kernel (můj soukromý kandidát je 2.6-13.4, http://www.kernel.org/pub/linux/kernel/v2.6/linux-2.6.13.4.tar.bz2).
Na kernel bugs (http://bugzilla.kernel.org/query.cgi) striktně odhazují všechny problémy s nvidií na nvidii, a u té nějak nevidím další reakci. Jak už jsem se zmínil, naposledy mi to "bezchybně" fungovalo na řadě 2.6-11 a originálním xorgu z FC3 Heildeberg RPM z livny zatím alespoň nemrzne. Snad časem najdu něco víc. Kompilace kernelu se zdá být tou správnou cestou...
GeForce4 MX 4000/AGP/SSE
a driver je samozřejmě 1.5.3 NVIDIA 76.76. Tolik z /usr/X11R6/bin/glxgears -info
a vůbec...
Option "NvAgp" "1"
Option "RenderAccel" "1"
Option "NoLogo" "1"
tohle má to náhodné zamrzání řešit, hlavně ten první řádek, to je vyjádření samotné nvidie z, prostě odsud
(v /etc/C11/xorg.conf, sekce Device)
Pol
Tiskni
Sdílej: