Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Tak zkousim nejnovejsi Xorg stazena z cvs 17.11. 2005 v 18:22 (to znamena i ten "kod" v titulku)
Bezim na nich asi hodinu takze tohle budou jen prvni dojmy z jejich pouzivani.
Tot prozatim vse.
Tiskni
Sdílej:
Option "NvAgp" "1"
a druhé na aplikaci -ck nebo -cko patchsetu. Otázka zní proč mi to se starším kernelem (2.6.11xxxFC3) a staršími X-kama (X11R6.8.1 - ty které přicházejí s instalací FC3) fungovalo, a taky jestli to vyřeší nový driver od Nvidie - mohl by, opravdu tomu věřím Pouzivam ovladace verze 7667, protoze donedavna mi na tomhle pocitaci jely naprosto bez problemu, pak se nevim co stalo a zacalo to takhle zlobit. Zmena pouzivani agp nepomohla, a to jsem prozkousel vsechny moznasti (nic, agp v jadre, nvidiacke agp). Zvlastni je, ze to castecne zavisi i na jadre, zatimco 2.6.14 znamenaly naprosto okamzity zasek, 2.6.13.4 chvili bezely.
V logu nejsou vubec zadne chyby (to je asi nejdivnejsi). Zaseky jsou take jenom kdyz se zrejme zacne pouzivat videoRAM, protoze se to zasekava bud: 1.)kdyz spustim neco s akceleraci napr. glxgears nebo 2.)Prepinam mezi virtualnimi plochami v enlightenment 16.7
Jinak jeste k te rychlosti. Kde by se mela projevit? Start je porad stejny, asi 3-4s do kompletniho nabehnuti wm
Ad. ovladac nv
Nechci pouzivat, nejak se mi u nej nepodarilo dosahnout akcelerace, tak jsem ho ted ani nekompiloval
Aha, to je nepříjemné. Já se taky chystám na Slackware, hned jakmile vyřeším problém s nvidií aslespoň ve fedoře.
 
Takže, jediné co teď zbývá je zkusit na kernel mm, ck nebo cko patch, nebo prostě vybrat co nejlepší kernel (můj soukromý kandidát je 2.6-13.4, http://www.kernel.org/pub/linux/kernel/v2.6/linux-2.6.13.4.tar.bz2).
Na kernel bugs (http://bugzilla.kernel.org/query.cgi) striktně odhazují všechny problémy s nvidií na nvidii, a u té nějak nevidím další reakci. Jak už jsem se zmínil, naposledy mi to "bezchybně" fungovalo na řadě 2.6-11 a originálním xorgu z FC3 Heildeberg RPM z livny zatím alespoň nemrzne. Snad časem najdu něco víc. Kompilace kernelu se zdá být tou správnou cestou...
GeForce4 MX 4000/AGP/SSE
a driver je samozřejmě 1.5.3 NVIDIA 76.76. Tolik z /usr/X11R6/bin/glxgears -info
a vůbec...
Option "NvAgp" "1"
Option "RenderAccel" "1"
Option "NoLogo" "1"
tohle má to náhodné zamrzání řešit, hlavně ten první řádek, to je vyjádření samotné nvidie z, prostě odsud
(v /etc/C11/xorg.conf, sekce Device)
Pol