Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
Tak tak. Zrovna jsem to chtěl napsat. Cryptování a podobné patvary mně trhají uši. (A za jejich používání bych proto zase uši trhal já. )
Nesmutněte. Jak vidíte, alespoň na některých z nás to pozitivní následky zanechalo. Vidíte tedy, že vaše snaha není tak úplně marná.
Takže nemá smysl šifrovat ani disk. Nic moc nelegálního stejně nedělám.Zakrytí nelegální činnosti není zdaleka jediným důvodem pro šifrování.
Jediný rozdíl je, že suse se zastaví a dokud nedostane heslo tak se nehne a Mandriva to přejde za 5 vteřin a potom zkrátka nejdou data z toho kousku číst.Pokud je to stejné jako ve verzi 10.2, tak se openSUSE zachová stejně jako Mandriva, ovšem po poněkud delším čase (minuta?).
A ještě horší to je s hardwarovými prostředky. Svůj názor jsem na to už psal v jednom komentáři pod (mimochodem pěkným) článkem na Root.cz.
Tiskni
Sdílej: