Byla vydána nová verze 7.0 open source komunikační platformy Mattermost (Wikipedie). Podrobnosti v dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Adventura VirtuaVerse je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 27. června.
Amazon představil našeptávač kódu Amazon CodeWhisperer. Jedná se o alternativu k GitHub Copilot.
Byla vydána verze 12.0.0 nástroje pro vytváření a úpravu snímků obrazovky Flameshot (GitHub) postaveného nad frameworkem Qt. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Vyhledávač Brave Search slaví první rok své existence a představuje Goggles. Za rok bylo zodpovězeno 2,5 miliardy dotazů. Nové Goggles umožňují vytvářet a sdílet vlastní sady pravidel a filtrů pro výsledky vyhledávání.
Twitter testuje Poznámky (Notes). Tweet může mít 280 znaků, původně jenom 140. Poznámka může mít až 2 500 slov.
Byl vydán Zoom Client pro Linux 5.11.0 (3540). Mimo jiné řeší sdílení obrazovky na Waylandu. Nejnovější Zoom Client by se měl brzy objevit také na Flathubu (GitHub).
Příspěvek na blogu GitHubu informuje, že před rokem představený GitHub Copilot je již přístupný všem. Za 10 dolarů měsíčně nebo 100 dolarů ročně. Pro ověřené studenty a správce populárních open source projektů zdarma.
Společnost Espressif Systems oficiálně představila ESP32-C5. Nový člen rodiny SoC ESP32 má 32bitové RISC-V jádro a podporuje dual-band Wi-Fi 6 a Bluetooth 5 (LE).
Google Chrome 103 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 103.0.5060.53 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 14 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Taky jsem kupoval IBM se 40GB diskem, výměna za větší je práce na minutu, tu 40GB mam teď v usb šuplíku na zálohy. Tedy přijde mi, že jsem udělal dobře. Paměti bych časem přidal na 1.5GB, je to pak celé pěkně svižné.
To už bych šel do toho IBM T42 (?) repas z Ameriky za 25k ... o dost větší užitná hodnota.
Přesně tak, líbí se mi s sebou tahat vlastní "úřad".
Šel bych do něčeho, co vydrží, ať nemusí řešit za půl roku rzovrzané panty apod. Tedy IBM. Neboli pokud nechcete riskovat za dva tři roky další hledání, tak bych neváhal.
Osobně bych byl pro ryzí linux. Ovšem nevíte, co bude vše potřeba za soft, zda vše pojede pod linuxem. když jsem slídil na MIT, tak tam měli doporučené Apply a nějaké Delly s woknama, linux nic. Určitě použije noťas na zpracovávání laborek, případně programování, sosání okopírovaných přednášek apod. O sosání z kolejní sítě tu snad nepochybuje nikdo
Stejně si snad synátor udělá s vybavením noťasu, co bude chtít, ne? Takže je to už na něm?
Nezapomeňte na kvalitní batoh, nepromokavý a slušně velký, jeho zásluhou bude moci noťas sloužit slušně dlouho, vydržet. Případně neopren, ať ho má v čem větším převážet, cestou domů a tak.
Na zápisky, poznámky, mi noťas moc vhodný nepřijde. Možná v kombinaci s dobrým digitálním foťákem, pro zachycení schémat nebo popsaných tabulí. Je toho moc ... ale je pravda, že je ve skriptech by toho měl najít dost. Je na mladém, jak si to zařídí, poznámky a tak. Jako vyjukanej na matalýze jsem vždy popsal tak 4 A4. I z toho se bude učit.
Prej se FEL přestěhoval z Pětatřicátníků na Zelený trojúhelník?
Fakt se bavíme o linuxu při takovémhle nárůstu potřeby výkonu?
Z her teď občas jen poškádlím glest, je to tak na hranici hratelnosti (Celer1500MHz/1.5GB RAM), jinak si nestěžuju.
Časté používání - mám teď jen noťas a zatím drží, 15 měsíců.
Má-li mít syn notebook co k čemu a píše jako prase, stejně jako já (taky mám papíry na nepsavost ), pak jedině notebook z bussines řady, tj řady nc nebo nx, které mají konektor na cestovní baterii, který si bude brát sebou na přednášky (se znalostí TeX nebo LyX potom bude stíhat poznáky stejně rychle jako rukou).
Doporučoval bych kupříkladu HP nx7400 který má sice jen celeron, ale posledních pár let mají celerony také vcelku slušný power management. Výkonově na psaní zcela stačí, jediné co trvá déle je start, ale stějně by byl jen uspávaný do paměti.
Pro celodenní sezení na přednáškách potom dokoupit 8 nebo 12ti článkovou baterii, přítulkyně má s 8 článkovou a starším Centrinem nc6120 výdrž cca 5-7 hodin s wifi, Já s turionem X2 na nx6325 s přídavnou 12tičlánkovou při použití wifi cca 6-11 hodin (dle podsvícení a aktivity (dvě jádra při 3 minutové kompilaci vcelku žerou - cca 9-12 bez WiFi s pouhým psaním). Výhodou té 12tičlánkové je druhý zdroj v ceně, tj jeden mám doma a druhý nosím v baťohu do práce, do školy.. a tak vůbec sebou. Pokud by celeron nestačil, pak CoreDuo v nx7300, které ale stojí cca 20 tisíc.
Důležité je také koupit pořádný baťoh, dobré zkušenosti máme s Dicotou (i když je to opět drahá záležitost - 2-4 tisíce).
Při slušném zacházení vydrží notebook dlouho, problémy ve škole s používáním notebooku při hodinách jsem měl jen do té doby, než jsem vyučujícím ukázal výstup (TeX sází fakt pěkně ). Od té doby žádný problém. (Pravda jsem dálkař).
Hodně štěstí při výběru a hlavně neštětřit na konto kvality, radši na konto výkonu.
Tiskni
Sdílej: