Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
fetching tiled sections on demandtakze predpokladam ze zdrojovy obrazek musi byt rozparsovany na jednotlive ctverce...
Já to zkusil pomocí Kuickshow, něco to natáhlo (mepu celé Země) do 10 vteřin, pak jsem dal zmenšit a už jsem se "vez" ... jak jsem pak zjistil v htopu, paměť obsazená skoro celá (zbytek z celkem 512MB), swap tak 550MB plno. V htopu jsem proces zabil, vypnul/zapnul swapování a při tom jsem zjistil, že se mi tvářilo obsazeno více paměti před vypnutím swapu než po jeho znovuzapnutí? Čili možná tam něco nebylo dobře "odalokováno" nebo po tom zabití něco zůstalo ležet?
Teď mam zase cca 290MB + celej swap volnej, s Kmailem, 6 záložkama Mozilly, kgetem, psi, kopete a gaimem, asi 12 záložkama kongueroru, bittorentem, totemem a xmms.
Tiskni
Sdílej: