Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
K tomu stahovani zdarma a pres prohlizec muzu rict jen to, ze kdyz clovek vyzkousi, jak moc pohodlny jtreba ten JDownloader je, tak mu padne spodni celist k zemi. Ja vetsinou stahuji veci, co se do jednoho odkazu nevejdou, takze jsou na vic linku = delsi doba cekani. kdyz se chci podivat na jeden nebo dva dily nejakyho serialu pred spanim, nebudu spani odkladat o hodinu, abych ty tri casti stahnul. Jdownloader ma i to, ze pozna, kdyz odkazy oznacim a rovnou testuje, jestli je online. Po stazeni ho automaticky zkusi rozbalit - drzi si databazi hesel, ktere jsem pro rozbalovani nekdy pouzil. Proste oproti prohlizeci celou operaci zrychluje a usnadnuje doporucuji ho aspon zkusit.
Třeba takovýha Shreka 1 a 2 na DVD už nikde neseženu, všude jenom 4 a když se hodně snažim tak i 3. Štestí že děckám je jedno na co koukají, takže vystačim i s tou menší sbírkou. A zbytek holt doplní avíčka, ikdyž ty přehrávač zrovna nemiluje. Aspoň je od nich na chvíli pokoj. Teď si je ještě vyškolit aby nehrabali na obrozovku a nemusela se každej tejden čistit ...
Jedine ulozto.cz
Avi lze po nekolika minutach stahovani zacit prehravat a tak mrknout bez nutnosti cekani na komplet download.
100 - 200 MB rar party na rapidu patri jiz do praveku.
Mj vite ze hafo lidi si mysli ze .rar = rapidshare ....
Pred cca rokem jsem na ulozto nahral asi deset prazdnych souboru (vytvorenych pomoci dd) o velikosti 1024 MB a chaotockem nazvu ... neco jako "ftrsnvhkdhr.vfg", schoval si linky a dnes ty soubory tam stale jsou. Spolehat na to samozrejme nelze, ale ostatni FS se muzou jit v tomto (a nejen tomto) vycpat.
>>> ze se crc check muze podelat jenom na jednom 100MB kusu ...
Ano a pokud v jedinem souboru bude jen jediny bit jinak tak je to spatny narozdil od souvisleho avi ci jineho videosouboru souboru ve kterem muze chybet (nebo byt jinak poskozen) klidne stovky kilobajtu a divak nic nepozna.
rar r
(ale musíš mít ten "nesvobodnej" rar, free a open unrar tuhle funkci nemá). Tahle funkce mi už párkrát vyřešila problém, kdy už to vypadalo že sem tahal 4 GB zbytečně ...
Štěstí že většina uploaderů to balí s 1-5 % dat pro opravu archivu.
Vse je to jen o implementaci protokolu pro prenos souboru v siti.
Pokud budete z klasickeho http serveru v Australii tahat 4 GB iso nejakeho distra a spojeni se mnohosetkrat prerusi, pojede to par kilobajtama a podobne defekty v prenosu tak stejne vezte ze konecny md5 bude naprosto totozny se souborem na serveru tj nedojde k zadne ztrate dat a pritom pouzijete jen: wget -c URL
Jenze to by nebyl byznys, aby se protokol nezkriplil ku prospechu provozovatele takze nelze navazat preruseny prenos ...
Opet neni problem v technice, ale v lidech
java -jar JDownloader.jar -branch NIGHTLY
.
Nicmene jdownloader jako takovy zere dost pameti a CPU (a nightly verze je na tom subjektivne jeste hur), takze rad vyzkousim tvuj skript (ktery bude urcite mene narocny), diky :)
Tiskni
Sdílej: