Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
K tomu stahovani zdarma a pres prohlizec muzu rict jen to, ze kdyz clovek vyzkousi, jak moc pohodlny jtreba ten JDownloader je, tak mu padne spodni celist k zemi. Ja vetsinou stahuji veci, co se do jednoho odkazu nevejdou, takze jsou na vic linku = delsi doba cekani. kdyz se chci podivat na jeden nebo dva dily nejakyho serialu pred spanim, nebudu spani odkladat o hodinu, abych ty tri casti stahnul. Jdownloader ma i to, ze pozna, kdyz odkazy oznacim a rovnou testuje, jestli je online. Po stazeni ho automaticky zkusi rozbalit - drzi si databazi hesel, ktere jsem pro rozbalovani nekdy pouzil. Proste oproti prohlizeci celou operaci zrychluje a usnadnuje doporucuji ho aspon zkusit.
Třeba takovýha Shreka 1 a 2 na DVD už nikde neseženu, všude jenom 4 a když se hodně snažim tak i 3. Štestí že děckám je jedno na co koukají, takže vystačim i s tou menší sbírkou. A zbytek holt doplní avíčka, ikdyž ty přehrávač zrovna nemiluje. Aspoň je od nich na chvíli pokoj. Teď si je ještě vyškolit aby nehrabali na obrozovku a nemusela se každej tejden čistit ...
Jedine ulozto.cz
Avi lze po nekolika minutach stahovani zacit prehravat a tak mrknout bez nutnosti cekani na komplet download.
100 - 200 MB rar party na rapidu patri jiz do praveku.
Mj vite ze hafo lidi si mysli ze .rar = rapidshare ....
Pred cca rokem jsem na ulozto nahral asi deset prazdnych souboru (vytvorenych pomoci dd) o velikosti 1024 MB a chaotockem nazvu ... neco jako "ftrsnvhkdhr.vfg", schoval si linky a dnes ty soubory tam stale jsou. Spolehat na to samozrejme nelze, ale ostatni FS se muzou jit v tomto (a nejen tomto) vycpat.
>>> ze se crc check muze podelat jenom na jednom 100MB kusu ...
Ano a pokud v jedinem souboru bude jen jediny bit jinak tak je to spatny narozdil od souvisleho avi ci jineho videosouboru souboru ve kterem muze chybet (nebo byt jinak poskozen) klidne stovky kilobajtu a divak nic nepozna.
rar r
(ale musíš mít ten "nesvobodnej" rar, free a open unrar tuhle funkci nemá). Tahle funkce mi už párkrát vyřešila problém, kdy už to vypadalo že sem tahal 4 GB zbytečně ...
Štěstí že většina uploaderů to balí s 1-5 % dat pro opravu archivu.
Vse je to jen o implementaci protokolu pro prenos souboru v siti.
Pokud budete z klasickeho http serveru v Australii tahat 4 GB iso nejakeho distra a spojeni se mnohosetkrat prerusi, pojede to par kilobajtama a podobne defekty v prenosu tak stejne vezte ze konecny md5 bude naprosto totozny se souborem na serveru tj nedojde k zadne ztrate dat a pritom pouzijete jen: wget -c URL
Jenze to by nebyl byznys, aby se protokol nezkriplil ku prospechu provozovatele takze nelze navazat preruseny prenos ...
Opet neni problem v technice, ale v lidech
java -jar JDownloader.jar -branch NIGHTLY
.
Nicmene jdownloader jako takovy zere dost pameti a CPU (a nightly verze je na tom subjektivne jeste hur), takze rad vyzkousim tvuj skript (ktery bude urcite mene narocny), diky :)
Tiskni
Sdílej: