Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
to by měla být NV4x, tam dokonce OpenArena běhala už před rokem, ale přechodem na KMS se mohlo něco rozbít. Mám pocit, že 7200 je integrovaná grafika, u kterých nejsem moc seznámen s funkčností, ale za pokus nic nedáš. Ovšem připomínám, že i když se začlo kapku pracovat na gallium (3D), tak je to pořád nepodporované, takže pokuď nějaké to 3D nepoběží, tak zatím nemá cenu zakládat bug/informovat o tom vývojáře..
na NV30 se pomalu také pracuje, ale vývoj bude pomalejší než v případě NV40/50
Na mém desktopu s C2Q a NV 8800 gt zkušební cd s 64bit Fedorou propadlo panice hned při bootu.
naprostý souhlas...
VDec: vo config request - 576 x 240 (preferred colorspace: Planar YV12) Could not find matching colorspace - retrying with -vf scale... Opening video filter: [scale] [fbdev2] Can't put VSCREENINFO: Invalid argument [fbdev2] Can't put VSCREENINFO: Invalid argument [fbdev2] Can't put VSCREENINFO: Invalid argument [fbdev2] Can't put VSCREENINFO: Invalid argument [fbdev2] Can't put VSCREENINFO: Invalid argument [fbdev2] Can't put VSCREENINFO: Invalid argument [fbdev2] Can't put VSCREENINFO: Invalid argument [fbdev2] Can't put VSCREENINFO: Invalid argument The selected video_out device is incompatible with this codec. Try appending the scale filter to your filter list, e.g. -vf spp,scale instead of -vf spp. FATAL: Could not initialize video filters (-vf) or video output (-vo). Exiting... (End of file)
nj, na to jsem zapomněl, taky mě to štve, dneska jim to zkusím připomenout na IRC
Just no implemented yet. Ale znám na to dobrý workaraund:
$fsbet -vxres 640 -vyres 480 $fbset "1440x900-17"Poté mi funguje jak mplayer, tak DirectFB(jen kdyby mi na něm ještě valilo to GTKčko).
Nene, tohle předtím fungovalo
2-3 měsíce zpět jsem to používal, spíš se něco změnilo, co to znefunkčnilo...
Myslím, že odkedy je X.org modulárna záležitosť, tak začlenenie nejako nedáva zmysel. Alebo som nepochopil otázke.Používam Slackware a vanilla jadro. Kým nouveau nebude v X.org, tak v oficiálnom repository Slackware-u nebude. Iné repository nie som ochotný používať a dávať to dohromady sám síce môžem, ale je to za hranicou trablov, ktoré som ochotný akceptovať. (Stačí, že si súbory navzájom prepisuje X.org a nVidia a pri update jadra nesmiem zabudnúť na modul pre VirtualBox a tuším aj TrueCrypt ...).
pouzivam nouveau kernel tree (komplet kernel z nouveau gitu, ale je mozne pouzit jenom moduly oproti jadru >= 2.6.30), libdrm z gitu (gentoo ebuild), xf86-video-nouveau git (gentoo ebuild). Začlenění do Xorg se zatím nechystá, distribuce to pomalu adoptují (Debian, Ubuntu, Fedora - ta má Nouveau jako default)... Začlenění do kernelu vidím reálně kolem .32, ale možná mě mile překvapí .31 Přidání podpory pro 3D už proběhlo (je to v hlavním repozitáři, nevím jestli je to také v officiálních vydáních, ale tak i nemá cenu používat jinou verzi, než z gitu, protože je to stejně dost experimentální a kód se mění téměř každý den)
Tiskni
Sdílej: