Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
to by měla být NV4x, tam dokonce OpenArena běhala už před rokem, ale přechodem na KMS se mohlo něco rozbít. Mám pocit, že 7200 je integrovaná grafika, u kterých nejsem moc seznámen s funkčností, ale za pokus nic nedáš. Ovšem připomínám, že i když se začlo kapku pracovat na gallium (3D), tak je to pořád nepodporované, takže pokuď nějaké to 3D nepoběží, tak zatím nemá cenu zakládat bug/informovat o tom vývojáře..
na NV30 se pomalu také pracuje, ale vývoj bude pomalejší než v případě NV40/50
Na mém desktopu s C2Q a NV 8800 gt zkušební cd s 64bit Fedorou propadlo panice hned při bootu.
naprostý souhlas...
VDec: vo config request - 576 x 240 (preferred colorspace: Planar YV12) Could not find matching colorspace - retrying with -vf scale... Opening video filter: [scale] [fbdev2] Can't put VSCREENINFO: Invalid argument [fbdev2] Can't put VSCREENINFO: Invalid argument [fbdev2] Can't put VSCREENINFO: Invalid argument [fbdev2] Can't put VSCREENINFO: Invalid argument [fbdev2] Can't put VSCREENINFO: Invalid argument [fbdev2] Can't put VSCREENINFO: Invalid argument [fbdev2] Can't put VSCREENINFO: Invalid argument [fbdev2] Can't put VSCREENINFO: Invalid argument The selected video_out device is incompatible with this codec. Try appending the scale filter to your filter list, e.g. -vf spp,scale instead of -vf spp. FATAL: Could not initialize video filters (-vf) or video output (-vo). Exiting... (End of file)
nj, na to jsem zapomněl, taky mě to štve, dneska jim to zkusím připomenout na IRC
Just no implemented yet. Ale znám na to dobrý workaraund:
$fsbet -vxres 640 -vyres 480 $fbset "1440x900-17"Poté mi funguje jak mplayer, tak DirectFB(jen kdyby mi na něm ještě valilo to GTKčko).
Nene, tohle předtím fungovalo
2-3 měsíce zpět jsem to používal, spíš se něco změnilo, co to znefunkčnilo...
Myslím, že odkedy je X.org modulárna záležitosť, tak začlenenie nejako nedáva zmysel. Alebo som nepochopil otázke.Používam Slackware a vanilla jadro. Kým nouveau nebude v X.org, tak v oficiálnom repository Slackware-u nebude. Iné repository nie som ochotný používať a dávať to dohromady sám síce môžem, ale je to za hranicou trablov, ktoré som ochotný akceptovať. (Stačí, že si súbory navzájom prepisuje X.org a nVidia a pri update jadra nesmiem zabudnúť na modul pre VirtualBox a tuším aj TrueCrypt ...).
pouzivam nouveau kernel tree (komplet kernel z nouveau gitu, ale je mozne pouzit jenom moduly oproti jadru >= 2.6.30), libdrm z gitu (gentoo ebuild), xf86-video-nouveau git (gentoo ebuild). Začlenění do Xorg se zatím nechystá, distribuce to pomalu adoptují (Debian, Ubuntu, Fedora - ta má Nouveau jako default)... Začlenění do kernelu vidím reálně kolem .32, ale možná mě mile překvapí .31 Přidání podpory pro 3D už proběhlo (je to v hlavním repozitáři, nevím jestli je to také v officiálních vydáních, ale tak i nemá cenu používat jinou verzi, než z gitu, protože je to stejně dost experimentální a kód se mění téměř každý den)
Tiskni
Sdílej: