Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »O GNU/Linuxu a hrách se toho napsalo opravdu spoustu.Jak jsem se přesvědčil,většina lidí co používají produkty od M$ vůbec neví,že leckdy chodí hry pod GNU/Linuxem daleko lépe..
Nedávno jsem měl dočasně nainstalovány M$ XP.A z dlouhé chvíle nainstaloval Dooma 3.Hrát se to dalo na slušných High details,1024x768 a s AA na 2-4x.Pak jsem přešel zpět na Ubuntu a jaké bylo moje překvapení,když mi Doom běhá na Ultra details,1024x768 a AA na 16x!!!!Zdá se mi to celkem nemožné,ale opravdu je to tak..A pak že tučňák není na hry :-)Nebudu se tajit tím že v minulosti jsem patřil mezi nenasytného konzumenta warezu.A se slovy:Proč si to kupovat,když se to dá ukrást sosal již 10 part raru Worms4:Mayhem.Ale s tím je konec!Delší čas jsem se psychicky připravoval na akci s krycím názvem "Čisté svědomí" a pěkné hry,filmy,hudební kopie vyhazoval po částech do koše.A kdo,co za to (naštěstí) může??LINUX,LINUX a zase LINUX...Dnešní stav se má tak,že doma nemám ani jeden disk,disketu,zip,flash a jakékoliv médium na kterém by byl nelegální obsah.Dokonce jsem před časem zakoupil Dooma 3 včetně datadisku,UT2004,Posla Smrti a Quake IV.A moje rada zní:Kašlete na warez.Takový dobrý pocit při pohledu na stojánek s datovými nosiči jsem dlouho neměl :-)
Není tomu tak dávno,kdy jsem opustil říši okýnek a vydal se na trnitou cestu Linuxu.Nyní po 3 měsících můžu s úspechěm říci že ovládám základní příkazy a poradím si s jednoduchým problémem,který se v mojí současné distribuci vyskytne (Ubuntu),aniž bych musel zahltit diskusi .Ale to jsem trochu odbočil od tématu..