Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »OSA a slovenska SOZA su organizacie, ktore nemaju ziadny zakonom stanovny status globalneho vyberaca poplatkovPodle českého práva (slovenské neznám) to bohužel není pravda. § 96 AutZ říká, která díla jsou povinně kolektivně spravována. Podle § 98 pak o udělení oprávnění rozhoduje ministerstvo kultury, a udělí ho tomu, kdo splní zákonné podmínky, a za předpokladu, že pro danou oblast není jiný správce. Nejdůležitější je ale § 106, odst. 7 - ten automaticky uděluje oprávnění k výkonu kolektivní správy těm, kdo ho měli podle dřívějších předpisů. Jinými slovy, OSA a další podobné organizace, protože dřív měly oprávnění k této činnosti, ho tímto zákonem získaly znovu.
Nazpívej desku a napiš ten příspěvek znova.Asi tak...i kdyz upravil bych to: zkus si svym hudebnim talentem vydelavat na zivobyti a pak napis ten prispevek znova.
zkus si svym hudebnim talentem vydelavat na zivobytivydělávat na živobytí si může člověk tím, že 1) zpívá a hraje na koncertech (= pracuje jako každý jiný) 2) nahraje, nazpívá konzervu pro nějaké vydavatelství, i když to dá velkou práci, je to jednorázové, viz také "live" nahrávky 3) podniká coby vydavatel s konzervami (svými a jinými) Nelegální kopírování konzerv a vaše výtka se pak týká pouze případu 3). Totiž teoretické možnosti, že díky kopírování nebude zakoupen oficiálně prodávaný nosič zakonzervovaného díla. Tedy měla by znít: "zkus si podnikat s kopírovatelnými produkty a pak napiš svůj příspěvek znova" Plést do toho "umění" nebo spravedlivou odměnu pro umělce je čirá demagogie. Z dobře prodejného díla, které tím pádem předpokládá buď masovou reklamu nebo módní záležitost (což nelegální spontánní kopírování a šíření podporuje a vzájemně se s popularitou doplňuje), získá nejvíce jeho prodejce, který pak může umělci nabídnout nadstandardní bonus - což pak není odměna za jeho práci, ale podíl na zisku podnikání s různými faktory dobře umístěným produktem na trhu. Tedy ocenění "popularity" umělce a díky tomu bonusové zhodnocení jeho dávno řádně zaplacené "práce".
ale nektery veci sou proste moc drahy a nebo u nas nejsou vubec k dostani (ruzny starsi a nezavislejsi filmy).
OS: mam legalni Hry: (ty tri co hraji mam koupene) cedegu : starsi verzi ale koupenou photoshop 7 : vydrazen pres ebay (ale origoska :)a tim to konci :) dale nasleduje archiv 200Gb filmu a hudby :)) uz pochopitelne ehm puvodu :)
protoze ikdyz me se ty filmy treba nelibej nekdo jinej by se na ne podival rad a usetrim mu pak stahovani. cas od casu si s nekym vymenit par kousku ze sbirky
i za ty windows bych zaplatil mit zbytecnejch par tisic
Tohle není argument. Nemůžete přece obhajovat "krádež" tím, že si tu věc (kterou navíc nutně nepotřebujete) nemůžete dovolit -- tohle se dá pochopit max. u potravin, pokud ten člověk umírá hlady.
ze ja to sem psal, akorat na me nekdo bude mektat ze to delam a myslim uplne blbe. clovek se prizna a este by ho div ne kamenovali ...
dela to vetsina lidi a ani se nicim neobhajujou bo jim to prijde normalni.
1) možná většina lidí ve TVÉM okolí (např. v mém okolí je drtivá většina PC, které mám tu čest nyní spravovat je kompletně legální, většinou MS, nebo i linux s komerčním softem).
2) To že něco dělá "většina" lidí opět není argument.
dokonce sem byl i ve firme kde meli novy pc a na nic stary (a "nelegalni") windows 98 (kvuli nakym specialnim ucetnim a evidencnim programum, ktery jediny meli normalne koupeny) a ve fakture k tem pocum byl napsanej jako OS linux. navic jako bonus bylo na disku este par filmu a mp3 (taky "nelegalni") ktery tam nasoupal ten co jim ty pc dodal a zprovoznil.
a znam i lidi ktery si koupi novej komp s oem win xp home a prvni co udelaj je ze formatnou disk a fifnou tam xp profesional warez edition
ale je to argument proc by nam to melo projit - by jinak museli zavrit nebo dat bestialne vysokou pokudu skoro kazdymu kdo ma doma pocitac.
Fajn, já a lidi v mém okolí se domluvíme, že budeme vraždit. Bude to dělat "většina" (přesná čísla neznám, ale je to fakt!) ale nemůžou nás za to zavřít, protože by nás museli zavřít "všechny". Opravdu zajímavá logika.
Pripájam sa do debaty o wareze. Čo sa týka warezu a Linuxu, v minulosti som používal platený driver pre modem Linuxant, samozrejme že bez licencie. Dnes mám v booku jednu hru, hudbu a pár divxov, takže som bežný PC User.
Naopak warez mám rád vo Windowse. Plno programov mám cracknutých, no čo už. Radšej inštalujem na Windows kvalitný aj keď cracknutý soft ako slabý freeware, inak by Windows neprežil. Takže v Linuxe warez nemusím ale vo Windowse áno. Aj keď Windows teraz nepoužívam.
Tiskni
Sdílej: