Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Teď máš šanci, RH slíbil, že přestane blogovatKecá, už to říkal několikrát, ale vždycky "byl přemluven čtenáři". Říká to proto, aby mu jeho ovečky psaly, ať to nedělá (to mu dává pocit důležitosti).
You must be logged in to post a comment.Tak ty chceš mít návštěvnost, jo?
Ahoj, na základě praktické zkušenosti s vedením a psaním svého osobního blogu http://lukas.faltynek.com ti mohu doporučit následující:
1) Zviditelnění blogu
- Piš zajímavé články, které se budou líbit. Čtenáři se pak na ně budou sami odkazovat a tím do světa dávat vědět, že tvé stránky existují a něco zajímavého nabízejí. Seriál o vodních dýmkách a hrách v Linuxu je tohoto slibným počátkem.
- Piš pravidelně. Co se udává, tak minimálně tři příspěvky týdně. Čím víc, tím ale líp.
- Zaregistruj svůj blog do vyhledavačů a katalogů. Já to u sebe udělal třeba pro seznam.
- Některé z příspěvku, o kterých si myslíš, že jsou povedené, zalinkuj na http://www.linkuj.cz, http://vybrali.sme.sk, .... a podobné služby.
2) Hosting
Z hostingu ti mohu vřele doporučit http://www.klenot.cz, na kterém doposud bez problému svůj blog hostuji. Cena 300,- Kč za rok (tarif BASIC), je víc než dobrá. Osobní přístup ke klientům ze strany hostingu výborný. Navíc ti pomohou s registrací tebou vybrané domény. A určitě poradí i s mnoha dalšími věcmi.
S cenou domény a hostingu by se měl tedy za rok dostat pod 600,-, stejně, jak to mám nyní u sebe.
“I pád na držku je pohyb do předu”
- dopředu se píše dohromady.
admin on Srpen 13th 2007 in GNU/Linux
- to zní jako nějaký line-up na párty. :d
Nevím, co je to za poblikační systém, ale určitě by se to dalo přeložit a nebo nechat celé v originálu.
Jinak je to dobré a když vytrváte, tak si to cestu najde.
ano, existuje kompletni ceske prostredi, nebo se to da prelozit, dokonce i WordPress ma v administraci VZHLED->EDITOVAT moznosti upravit cokoliv z daneho motivu, takze jde vsechno prepsat -> upravit online na webu, aniz by se to muselo upravovat na locale a nahravat na web :))
dokonce existuje i diskuse, ktera se publikacnimi/blog systemy zabyva :D
hosting:
GiGaserver nabizi hosting uz od 10CZK/mesic a ver nebo ne, me na nem jede muj blog bez problemu...
pak tady mame tu reklamu, ja nevim, mozna se mylim, ale myslim si, ze Aukro ti "vyplatu" vyplati jenom po dodani IC (-O) = musis mit ZL a nebo si ty penize nechas prevest na svuj ucet u Aukro pro financovani tvych drazeb.
proc psat Blog, chces psat pro lidi? Tak na to asi sam stacit nebudes, pokud chces psat jenom na tema Linux, radsi stim zacni tady, jednak zde budes mit navstevnost, protoze blogy jsou zde vsechny na jednom miste v jednom prehledu a kazdy navstevnik ABC tak muze chte/nechete na tvuj zapisek narazit. Vedeni osobniho blogu bych videl bud v tom, ze budes psat o necem, co ma pro tebe cenu = pouzivas ruzne aplikace a zapises jejich nastaveni na blog, aby si se k tem navodum mohl treba v budoucnosti vratit, ale psat s vidinou velkeho feedbacku, kde ti lide budou psat stovky postu do komentaru je asi dost blba motivace.
monetizace? No tak v ceskem prostredi + tema Linux neni prilis masova zalezitost = nejsem si jisty, zda by jsi videlal tolik, aby to stalo za zrizovani ZL pripadne jineho osvedceni pro podnikani atd.
uz jsem ti to psal nekdy drive, vlastni domena na rok + hosting na rok = max. 400CZK, neverim ze je to tak prevratna suma, kterou nedokazes dat dohromady za mesic/dva...
Tiskni
Sdílej: