V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
... jsou OKOMENTOVANE coz se o kofiguracnich souborech Mandrake neda tvrditNěco konkrétního by nebylo?
a po té co sem viděl Fedoru3(nikdy jsem si nemyslel že jde udělat něco tak ohavně nepoužitelnýho, klidně mě rozdupujte milí fedoristé v disluzi, ale já sem ji nainstaloval, nabootoval a smazal hned potom co jsem se vyzvracel),A co že jste to měli v jídelně k obědu??? Nevím, co se ti nezdá na Fedoře, instalaci vidíš jen jedenkrát a boot? Bootujou všechny distribuce... No nic, mě to je jedno...
1. urpmi
Jinak si myslím, že Mandrake je dobrá distribuce pro začátek, ale když už se v tom uživatel chce začít šťourat, je lepší přejít na jinou.Ale proč?! Já si to třeba nemyslím (tj. nevidím žádný důvod, proč by se v MDK nedalo šťourat úplně stejně jako v jiné distrubuci, a to nejlépe až k úplnému rozšťourání a pak zase zpět)
/opt is reserved for the installation of add-on application software packages.... takže copak by KDE dělalo v /opt ? btw, a ono je celé KDE v /usr/share? a sakra ... a co tedy dělají různé k-aplikace např. v /usr/bin atp.?
stejne jako je v /opt OpenOffice, java, a podobne velke baliky, tak tam uplne stejne patri kde a gnomemno, na Mdk tedy rozhodně OpenOffice ani java v /opt není, takže kde se bere to "stejně jako"? a propos, podle logiky "stejně jako" by tam měl být i Perl, TeX, gcc ... a vůbec asi celý systém - kde je hranice "velký balík"? 100 MB? 500 MB? 10 MB? 50 KB v případě disketové distribuce?
Tiskni
Sdílej: