abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1965 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    vogo avatar 24.5.2005 17:01 vogo | skóre: 34 | blog: "Skládat papír"
    Rozbalit Rozbalit vše a co vy?
    jaká je ta vaše čajovna?
    Nejsem paranoidní, ale to ještě neznamená, že po mě nejdou.
    10.6.2005 16:11 Zemis | skóre: 11
    Rozbalit Rozbalit vše Re: a co vy?
    Já do čajovny(taky v Jihlavě), chodím raději bez větší hotovosti. Už několikrát jsem přišel k finanční úhoně při průchodu knichkupectvím, no alespoň mám co číst. :-)
    24.5.2005 17:20 zdenek-hbr | skóre: 10 | blog: .
    Rozbalit Rozbalit vše caj
    co vsichni mate s tim cajem? uz si pripadam jak na abcajicku.cz :-)

    ps: vobcas se taky v patek dojdi poradne vozrat do hospody :-D
    24.5.2005 17:24 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    Už jsem se taky chtěl ozvat :-) Nikomu tedy vyváření zeleniny neberu, ale vidím to tu poslední dva dny snad všude ;-)
    Copak toho není dost?
    vogo avatar 24.5.2005 17:26 vogo | skóre: 34 | blog: "Skládat papír"
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    po tom nějak netoužím...
    Nejsem paranoidní, ale to ještě neznamená, že po mě nejdou.
    24.5.2005 18:20 kbelik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    To je ale velka chyba, protoze prece Linux a pivo patri k sobe :)
    vogo avatar 24.5.2005 18:52 vogo | skóre: 34 | blog: "Skládat papír"
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    to si memyslím, ale proti gustu...
    Nejsem paranoidní, ale to ještě neznamená, že po mě nejdou.
    24.5.2005 19:05 kbelik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    To je vysledek nejakeho pruzkumu. A ja s tim pouze souhlasim a mozna bych k tomu dodala jeste neco navic, ale s tim bys asi taky nesouhlasil ...
    24.5.2005 20:34 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    kua, safra, asi prijedu na navstevu:) salep bych si take dal a rad ochutnam popisovane specialitky:-), my zase mame svou cajovnu v Ruzove ulici (v Praze), pivo a linux? to tedy ne:) nejaky vychlastany pupkaty strece, ktery se bavej o hokeji a fotbale fakt videt nepotrebuji (berte to s nadsazkou - nechlastam!), ale takovy dobry cajik na uklidneni mysli pred poradnym programatorskym projektem, to je neco! :)
    24.5.2005 20:42 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    Pivo nebo čaj, hm, to by byla krutá volba :-)
    Copak toho není dost?
    24.5.2005 20:46 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    pro me jednoznacna :)

    //ne ze bych nemel rad pivko,ale jen obcas a maximalne dve, proste nechlastam, jen pro chut, vim ze kazdy rekne ze je to jen pro chut, i to desaty, ale ja to myslim vazne :)
    24.5.2005 20:49 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    Já nerad oboje :-) Asi bych teda zvolil taky čaj, nejlíp kdyby mi ho donesli bez čaje ;-) Nakonec voda je voda, že.
    Copak toho není dost?
    24.5.2005 20:55 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    ty nepijes pivo a ani jiny alkohol? To jsi muj clovek, jen ten caj, to je pro me jina ;)
    24.5.2005 21:03 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    No, tak netvrdím, že by… ;-) Ale zase na tom nevidím něco nějak povznášejícího :-)
    Copak toho není dost?
    24.5.2005 21:04 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    I když, víno je moc fajn :-D
    Copak toho není dost?
    24.5.2005 21:06 Veritas | skóre: 13 | blog: veritas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    Caj je the best of... Pivo nechme strýcům a rockerům! Prostě, když někdo musí chlemtat jedno za druhým jak nezavřenej, tak to nejni moje krevní skupina.

    At žijou čajíčky!
    Nehledej hry v Linuxu. Linux je hra!
    24.5.2005 21:08 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    tak ja rocker jsem ;) ale i linuxak a programator ;) takze tea rulezzz!!!

    thingwath -> jj, vinecko taky rad a povznasejiciho na tom nic neni, jen mi obcas ta sklenicka prijde k chuti, ale cajik naprosto vzdy!
    24.5.2005 21:11 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    Já nevím, mně přijde víno velmi povznášející :-D
    Copak toho není dost?
    24.5.2005 21:26 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    hmm, to zas jo, ale stejne tak mi prijde muj milovany tuareg nebo pu-erh, caj cisaru :)
    24.5.2005 21:29 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    Už to jméno mi přijde odrazující :-)
    Copak toho není dost?
    24.5.2005 21:30 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    :-) a co poeticke nazvy jako "rasy dlouheho veku" , "draci studna" nebo "oblaka a mlhy ze zlutych hor" ?
    24.5.2005 21:35 Veritas | skóre: 13 | blog: veritas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    Pai Mu Tan -> Bílá pivonka také krásný název, že?
    Nehledej hry v Linuxu. Linux je hra!
    24.5.2005 21:44 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    A z jakého jazyka je proboha to původní jméno? Nic evropského to asi nebude.
    Copak toho není dost?
    24.5.2005 21:47 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    nektere nazvy caju jsou japonsky, nektere cinsky, ano bila pivonka je super jak cajik tak nazev:) treba China Huanshan Yun Wu je japonsky nazev pro oblaka a mlhy ze zlutych hor
    24.5.2005 21:51 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    Tak moudří lidé jako jsou čtenáři abclinuxu už by mohli mít tušení, že zejména na japonskou a čínskou kulturu mám lehkou alergii :-)
    Copak toho není dost?
    24.5.2005 21:55 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    chces zyrtec? ;) netusim, vim, ja taky zrovna tuto kulturu rad nemam, ale caj rad mam, nemusis mit rad tu kulturu, kdyz ti chutna caj:)
    24.5.2005 21:59 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    Ne, jinak, vadí mi, když lidé do Evropy, jejíž kulturní historii by nám mohli závidět všichni na světě (a na kterou soustavně kašleme), tahají různé z kontextu vytržené kusy kultur jiných, které sem navíc padnou jak ledoborec doprostřed Sahary :-(

    Čaj nikomu neberu, ale taky ho nepiju :-)
    Copak toho není dost?
    24.5.2005 22:02 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    NADSAZKA/

    kulturu moc neresim ;) ziju s tetovanim, tetovanim ktere neni videt, je v me sede kure mozkove, a je tam velikym pismenem napsano GNU! :-), ale cajik a kaficko mam mooc rad :)

    /NADSAZKA
    24.5.2005 22:09 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    :-D Já na tyhle věci dost dám :-) Ale kdyby to byl nápoj dobrý (mě holt nechutná), tak bych se tím také netrápil (nebo bych našel nějakou výmluvu :-)).
    Copak toho není dost?
    24.5.2005 22:15 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    ja si vymluvu nehledam, tvrzeni, ze se o kultury nestaram, piji co mi chutna a neresim to je pravda a nic nez pravda a k tomu mi dopomahej dabel sam :-)
    24.5.2005 21:46 VícNežNic | skóre: 42 | blog: Spáleniště | Ne dost daleko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    Když si obejdnám dračí něco, tak z dračáku instinktivně čekám právě to pivo :-)
    Copak toho není dost?
    24.5.2005 21:48 doubleZ | skóre: 24 | blog: smazano
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    to opravdu ne ;) Lung ching, neboli draci studna je naprosto o necem jinem, doporucuji, dle meho nazoru caj nechutna prave tem lidem, kteri nikdy nepili dobry a dobre pripraveny caj :)
    robotics avatar 24.5.2005 19:29 robotics | skóre: 29 | blog: o_vsem_moznem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: caj
    jojo s tim souhlasim pivo a Linux :-)
    robotics avatar 24.5.2005 17:26 robotics | skóre: 29 | blog: o_vsem_moznem
    Rozbalit Rozbalit vše Skořicovej
    Mě chutnal v tý jihlavský čajovně ten skořicovej čaj s mlíkem či co to bylo. Ale chutnalo mi to jak prase.
    24.5.2005 17:33 Butkic
    Rozbalit Rozbalit vše Vodárna
    No já do čajky jdu většinou na vodárnu a čaj si dám jen občas :-D
    24.5.2005 18:24 Jáchym Čepický | skóre: 29 | blog: U_Jachyma
    Rozbalit Rozbalit vše literární čajovna
    moc to nestíhám, ale byl jsem v Kořenově (Jiz. hory) a je tam na nádraží snad pořád ještě Literární čajovna! Naprosto super místo. Všem doporučuju zajít a podpořit.. tady za předpokladu, že tam ten pán ještě je.. moc velký kšefty neměl :-(

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.