abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 8
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1961 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    Luk avatar 9.1.2007 22:23 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z deníku kapitána: zápis jedenáctý (Zuby a nespavost)
    Očaři jsou v pohodě. K očařce chodím docela rád, nikdy mi nedělala nic nepříjemného. A nejsou tam žádné pekelné nástroje ani smrad z dezinfekce ;-)
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    vogo avatar 9.1.2007 22:26 vogo | skóre: 34 | blog: "Skládat papír"
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z deníku kapitána: zápis jedenáctý (Zuby a nespavost)
    jj už se tam těším, hezky si zopakuju abecedu a kouknu se na rozostřujcí se balón :)
    Nejsem paranoidní, ale to ještě neznamená, že po mě nejdou.
    10.1.2007 11:26 Milan Horák | skóre: 24 | blog: strange blog | Havlíčkův Brod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z deníku kapitána: zápis jedenáctý (Zuby a nespavost)
    Taky se mi to líbilo ;-)

    Jenže den před tím mi kovovou škrabkou seškrabávala z bulvy lívaneček vteřinového lepidla. A to se mi nelíbilo vůbec :-(
    Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán. Ale ten pocit ... ;o)
    9.1.2007 22:26 ivitek | skóre: 5 | blog: Z_nudy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z deníku kapitána: zápis jedenáctý (Zuby a nespavost)
    na očním řekni, že ti slzí oči a nech si prošťouchnout slzný kanálky - nebolí, ale není to příjemný - paní docentka to dělal jednomu mému kolegovi na praktikách a ten měl radost :-)
    "Jidášku, kamaráde, můžeš mluvit... Hele je tam pro tebe třicetník za kříž..."
    9.1.2007 22:29 ivitek | skóre: 5 | blog: Z_nudy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z deníku kapitána: zápis jedenáctý (Zuby a nespavost)
    jo a nech si otočit víčka - tzv. everze víčka - taky příjemný a taky nebolí :-) jinak jsou očaři fakt v pohodě :-)
    "Jidášku, kamaráde, můžeš mluvit... Hele je tam pro tebe třicetník za kříž..."
    9.1.2007 22:28 diverman | skóre: 32 | blog: život s tučňáčkem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z deníku kapitána: zápis jedenáctý (Zuby a nespavost)
    Co teprv ORL (Oto Rhino Laringologie-usni, nosni a krcni)? Neznam nic horsiho nez tohle. Jako dite jsem to navstevoval dost casto. Doslova pred ocima mam trhani nosnich mandli :-(
    deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
    9.1.2007 22:31 diverman | skóre: 32 | blog: život s tučňáčkem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z deníku kapitána: zápis jedenáctý (Zuby a nespavost)
    Jo a vzdycky me desila tzv. punkce nosu, bleeeee.....
    deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
    vogo avatar 9.1.2007 22:36 vogo | skóre: 34 | blog: "Skládat papír"
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z deníku kapitána: zápis jedenáctý (Zuby a nespavost)
    jj není nic hnusnějšího, a ještě takový to kukání, jak protahujou zaraženou rýmu, no bylo to strašný to je jediný co si z toho pamatuju, to už je taky dávno
    Nejsem paranoidní, ale to ještě neznamená, že po mě nejdou.
    10.1.2007 02:01 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z deníku kapitána: zápis jedenáctý (Zuby a nespavost)
    Punkce, profuky a výplachy, záněty středního ucha, měření sluchu (to byla celkem příjemná věc a lezly z toho hezký obrázky)... Na zubaře to nemá, ale taky je to zážitek.
    9.1.2007 22:36 ivitek | skóre: 5 | blog: Z_nudy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z deníku kapitána: zápis jedenáctý (Zuby a nespavost)

    taky fajn obor - štourání v krku je zvláště vhodné pro lidi s nadměrným dávivým reflexem :-) vrtání se ve frňáku taky miluju a tahání za uši při vyšetření a obzvláště propichování bubínku - mňamka :-)

    BTW a po mandlích se doporučuje hodně zmrzliny - to bych je i obětoval

    "Jidášku, kamaráde, můžeš mluvit... Hele je tam pro tebe třicetník za kříž..."
    9.1.2007 23:16 abr | skóre: 24 | blog: ab
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z deníku kapitána: zápis jedenáctý (Zuby a nespavost)
    Zmrzliny samozrejme s mirou. Po zakroku je dulezitejsi jina vec, a to jemne smrkani a ne hrube popotahovani.
    xxx avatar 9.1.2007 23:54 xxx | skóre: 42 | blog: Na Kafíčko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z deníku kapitána: zápis jedenáctý (Zuby a nespavost)

    Propichovani bubinku je peknej humus. Tak do ctrnacti jsem na nej chodil tak dvakrat rocne, pak to prestalo. Slavim osumnacte narozeniny. Vecer me zacne pobolivat ucho a ve tri rano jsem na pohotovosti.

    Naposledy jsem to absolovoval asi pred pul rokem. Ve tri rano se probudim, a nejak to boli. Kdyz jsem hodinu nemoh usnout, tak jsem to vzdal a sel na pohotovost. Tam mely blby kecy, ze jsem nevydrzel do rana a vzbudil je :-). Nastesti jen do doby nez mi koukli do ucha. Jo a aby mi to aspon trochu zprijemnili, tak ten hnis co ma vytect sam, tak byl nejaky hustsi, takze ho projistotu odsali. Zkratka chutovka :).

    Jo a od jiste doby nemam rad vetu. "A jeste zkontrolujeme to zdrave...".

    Please rise for the Futurama theme song.
    Luk avatar 10.1.2007 01:04 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z deníku kapitána: zápis jedenáctý (Zuby a nespavost)
    "A jeste zkontrolujeme to zdrave..."
    "...á, taky by chtělo. Ale asi to bude chtít větší jehlu. Pííííích!!!" :-D
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    Luk avatar 9.1.2007 23:12 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z deníku kapitána: zápis jedenáctý (Zuby a nespavost)
    Doslova pred ocima mam trhani nosnich mandli
    Já taky. Hlavně proto, že mi to dělali, až když mi bylo 18 a všechno jsem vnímal úplně naplno. A nejhorší bylo, že mi to dělal doktor vzhledově i projevem velice podobný MUDr. Rathovi, který zhruba v té době (coby předseda LOK) vyhlašoval stávku, která "musí pacienty bolet" :-D
    Neznam nic horsiho nez tohle.
    ORL je příšerné (taková operace nosní přepážky, jééé ... ještě že mi to nedělali). Ale jsou horší věci. Třeba různá endoskopická vyšetření s drobnými zákroky, ať už vrchem (gastroskopie, případně bronchoskopie - ale ta už se dnes dělá většinou v narkóze) nebo spodem (rektoskopie a kolo(no)skopie). Kdo zažil, může vyprávět (já naštěstí ne ;-)).
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    10.1.2007 00:03 prOm3TheuS | skóre: 18 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z deníku kapitána: zápis jedenáctý (Zuby a nespavost)
    Jo jo, gastroskopie... taky jsem si užil. Výborná toť věc. Hlavně já jsem si to dal bez narkózy, neboť jsem viděl odcházet z ordinace vyfetovaný pacienty.
    Luk avatar 10.1.2007 01:00 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z deníku kapitána: zápis jedenáctý (Zuby a nespavost)
    Gastroskopie se dělá většinou bez narkózy, jen s oblbovačkou. Těžko říct, jestli je to lepší takhle nebo za úplně plného vědomí :-D
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    10.1.2007 22:03 suk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z deníku kapitána: zápis jedenáctý (Zuby a nespavost)
    No, ja mam zatim stesti, ale kamos vypravel o odsavani vody z kolena a odebrani vzorku streva. Mozna to v hitparade uspeje :}.
    Josef Kufner avatar 11.1.2007 04:04 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z deníku kapitána: zápis jedenáctý (Zuby a nespavost)
    Nebylo by příjmější se po pár letech odstřelit?
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    9.1.2007 23:24 Milan B
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z deníku kapitána: zápis jedenáctý (Zuby a nespavost)
    A nebo takový drátování rozbitý čelisti, to je žradlo...resp. dva mesíce bez žrádla :-(
    9.1.2007 23:49 anicka | blog: ze_zivota
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z deníku kapitána: zápis jedenáctý (Zuby a nespavost)
    Kvůli těm pěti minutám snad ani nestálo za to vstávat, „všechno v pořádku a nezapomeňte se objednat“ nic jiného mi zubařka neřekla :).

    Jo, kdyby. Tohle mi moje zubarka taky rikavala... Pak jsem zacala mit pocit, ze me obcas poboliva jeden zub, na kterem mam plombu uz asi od pate tridy. Kdyz jsem ji to rekla, podivala se na me jako na silence - ze by pry musela tu vypln vyndat, a kdesi cosi...

    ...no a kdyz me to konecne prestalo bavit, nechala jsem si doporucit dobreho zubare. Sice me to stoji nejake $$$ (jenze za tech par supu, co plati zubari za plombu pojistovna, bych snad ani nevstala rano z postele), ale nechavam si postupne spravovat kazy v mezizubnich prostorech, ktere zubarka prehledla (ony se bez rentgenu dlouho najit nedaji, a kdyz jo, uz je fakt zle), a muzu rict, ze tam chodim i celkem rada. Prijemne to sice neni, ale zajimave ano - divat se na zvetsene fotky svych zubu je legrace a rentgen jsem dostala na cedecku (i kdyz najit prohlizec tech obrazku pro Linux nebylo uplne snadne). A mimochodem, vstavani se nekona, chodivam tam na vecer :-)
    ^D
    11.1.2007 11:42 guns | skóre: 4 | blog: marian | Nitra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z deníku kapitána: zápis jedenáctý (Zuby a nespavost)
    ja som zazil vyvrtanie starej blomby , nejake to vrtane v zube a potom nasadenie novej.
    no robota na dobrych 45min
    nocturne e moll, ballade F major, ...
    stativ avatar 10.1.2007 10:13 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Z deníku kapitána: zápis jedenáctý (Zuby a nespavost)

    Já mam na zubaře štěstí. Relativně. Donedávna jsem chodil k supr zubařce, pak mě máma bez mýho vědomí přesunula k jiný a to byla hrůza. A hlavně neměla pořádně chlazenou vrtačku. BRR...cítil jsem pálící se zuby...

    Jo, ortodoncie je větší sranda, ačkoli při výměně oblouku bolí celá huba, tak si člověk dobře pokecá s doktorkou.

    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.