Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
ldd `which audacious`
nebo tak nejak)
~/.xine/config
(snad to jde) a dát ještě šanci Amaroku?
zrovna změna skladby se hodí, pokud mám v kopete, ve zprávě o nepřítomnosti naspáno: právě poslouchám to a to :),no tak to je fakt důležitý
pak třeba, že když poslouchám něco na dobrou noc, tak se po dosažení konce playlistu notebook uspí do ramok, to zní rozumněji ... nicméně vzhledem k tomu, že délku playlistu a pozici v něm ukazuje, není problém použít obecný časovač :-p
více typů například mp4 wma a podobné exotiky, nechci mít na každý jiný přehrávačnevím, co myslíš mp4 (zatím jsem s touhle příponou potkal jenom video), ale jestli to umí libmad, tak to qmmp umí ... a wma samozřejmě umí hele já tě nepřesvědčuju, že ho máš začít používat, já se jen bavím nad tím, jaké blbosti ovlivňují výběr software - a taky jsem koukal po nějaké inspiraci, co případně autorům navrhnout k vylepšení
Tiskni
Sdílej: