Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
teda tak jsem na tom uplne stejne a mam taktez stejne plany s Debianem.. i to Ubuntu se mi libilo ale bylo pomale. Jen jeste zjistuju zda je v debianu vse potrebne pro muj zivot co mam v Archu. Za ty temer 2 roky se ovsem Arch stal srdcovou zalezitosti a tak se bojim zda se pak brzy nevratim zpet..
Jj Arch je pro mě taky srdcovka, ale to je Slackware taky, prostě zase dospěl čas ke změně... Kdo ví, třeba se zase někdy vrátím o oběma.
Jinak se říká: „Co není v Debianu neexistuje“.
spiš mi jde o věci jako zavislosti, verze softu, vyvoj - mikrokontrolery - zase verze softu zda lze vše co chci aktualni přidat do apt , zda naplno rozjedu awesome - chybi mi tam freedesktop menu balicek pro awesome..apod.. momentálně testuji squeeze amd64 verzi
Na desktop bych asi dal testing, Squeeze bude pomalu obsolete .
mám 4 roky starý hw v notebooku takže to mi moc nevadí..spíš pozoruji že nový kernel může znamenat horší stabilitu jak ten starý.. vyhovoval by mi stable s tím že si tam dám nejdůležitější soft přes repozitáře..což vlastně už dělám.. přestávám mít rád když se mi soft mění pod rukama. třeba texmaker ve kterém jsem musel přestat psát diakritiku do diplomky protože prostě nešlo dělat hačky nad souhlaskama a tak bych pokračoval.. jen by mohli do toho stable debiana backportovat xfce 4.8 to by bylo fajn
a testing si tam asi nedám..to bych mohl zůstat rovnou u Archa..
Vždy kolem release date je v Ubuntu dost aktuální software. Programů se dá naštěstí nalézt v repozitářích většina.
Já jsem aršil přes dvě léta a nad některými aspekty Ubuntu jsem prostě žasnul, třeba nad tím superrychlým vypínáním (to jde?!
).
já si rád ohnu distro k obrazu svému - s Ubuntu bych se bál pak upgradovat. Kdysi jsem tak od něj utekl právě k Archu.
A ikdyž se mi Unity líbí, nemám na to mašinu. GMA950 je ráda že to udejchá a celkově po dni práce v Unity s Compizem mám desktop pomalejší než Arch s light wm (uvidím ještě co 2D unity)..proto spíše přemýšlím nad cestou k debianu a vše si pěkně vyladit. Patrně to stejně bude jen na rok takže zastaralost stable mi moc nevadí.. Ale ještě uvidím jak to dopadne. Velký výběr ale z mého pohledu nemám, Ubuntu a jeho deriváty, nebo Debian nebo zůstat u Archu (ostatní nezájem)
Přemýšlím, kolik nás takových je, co jsme přešli od Archu ke stabilitě.
Doufám, že se na novinkách vyčerpali a Ubuntu 11.10 už bude krásně odladěné.
No to ja mam opcne zkusenosti nove ubuntu to je smrt :D. Dost veci mi prestalo fungovat, takze jsme na pracovnim nb kde potrebuju stabilitu presel prave na Archlinux :D
A právě na to laborování nemám v poslední době moc náladu, obzláště na kopjůtru který běží 24/7
No popravde pokud si presel na nove ubuntu tak sis urcite nepomohl, neni to prost vyladene, ja pouzivam ubuntu na nekolika mistech, ale po par upgradech na nove ubuntu jsme bud presel na archa (v praci) a nebo jsem zustal radeji na starem ubuntu, nejlepsi jsou verze vzdycky ty co vychazi na podzim, jsou proste odladene
Tiskni
Sdílej: