Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
/dev/disk/neco
nemámTo ale patrně asi nebude pravda, protože Arch to měl už v červnu 2006.
Ještě doplním, že to neměla být óda na Arch, spíš jsem se leknul, že píšu o něčem, co je pro ostatní distribuce irelevantní. Nemám rád tady ty žabomyší války mezi distribucemi. Je nás mizivé procento, a přesto mají mnozí potřebu dohadovat se, jestli je lepší Ubuntu, Mandriva, Arch, či Gentoo (každý ať si doplní další hromadu distribucí)
LABEL=boot /boot ext2 defaults,noatime 1 1 LABEL=swap swap swap defaults 0 0 LABEL=root / ext3 defaults,noatime 1 1
je vnitrne nekonzistentni a vede k problemum.
Tohle by ale mělo sloužit právě k odstranění problémů. Údajně, pokud je v počítači více diskových řadičů, je pořadí, ve kterém jsou disky přidávány, náhodné. Takže se může stát, že při jednom bootu je root na /dev/sda3, a po dalším nabootování je root na /dev/sdb3. Na zmiňovaném počítači v práci mi disk záhadně přeskakoval mezi /dev/hda a /dev/hde.
Pokud jde o to, že se jedná jen o identifikaci filesystému, zase tak velký problém bych v tom neviděl, protože se obvykle při provozu filesystém nemění, každopádně se nezmění sám od sebe (pokud nedojde k nějaké chybě)
Jde o to, ze ten label nebo to UUID neidentifikuji blokove zarizeni, ale filesystem, ktery je na nem.A právě to je účelem, protože na současném linuxovém desktopu/notebooku/PDA vám nikdo nezaručí, že na
/dev/sdxy
naleznete pokaždé ten stejný filesystém.
Tiskni
Sdílej: