Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Pro začátek se musím zeptat o co tady vůbec jde? Jaký kompresor? Já si představuju tento. Dále se doporučuji vyprdnout na nějaké klikání v Audacity a použít otevřenou knihovnu FFTW(Používá se např. v 3GPP implementaci AAC+, získala dokonce i pár cen, díky různým matematickým a softwarovým hackům je velice rychlá a práce s ní je velice jednoduchá). Umí převést diskrétní signál do frekvenčně-časové reprezentaci a zase zpět(i když mi do dnes není moc jasné jak. Asi to bude mít co dělat s imaginární složkou komplexního čísla). V ní není nejmenší problém to jakkoliv opracovávat. Hrál jsem se s ní když jsem zkoušel pochopit spektrální pásmovou replikaci a můžu jen doporučit.
Stačilo zahlédnout nahoře na tebou odkazované WP stránce odkaz a věděl bys, že kompresor.
Kompresor je pro omezení dynamiky v nahrávce - to znamená omezí kolísání hlasitosti. Kompresor může být pro celý kmitočtový rozsah dohromady, ale může být i vícepásmový - například zvlášť pro nišší a zvlášť pro vyšší kmitočty. Kompresor je ale něco jiného, než ekvalizér. Dobrý článek o kompresi dynamiky je i na http://cs.wikipedia.org/wiki/Komprese_dynamiky cs.wikipedia.org/wiki/Komprese_dynamiky. Je tam i článek o vícepásmovém kompresoru.
Kompresor je pro omezení dynamiky v nahrávce - to znamená omezí kolísání hlasitosti.A když ho někdo neumí používat, což - soudě podle rádií - je většina lidí, tak to dynamiku zruší a výsledek se nedá poslouchat.
Co takhle využít schopností abíčka k ukázce konfiguráku namísto slovního popisu formátování?
Abclinuxu umožňuje nakopírovat sem konfigurační soubory? Že mi to nešlo. Při vytváření článku do blogu jsem vyzkoušel všechny nástroje nad oknem, do kteráho píšu text, různě jsem tady ten soubor EQCurves.xml zkoušel nakopírovat, ale pokaždé mi to hlásilo, že používám nepovolené značky. Proto jsem se nakonec omezil na slovní popis. Dokonce i v dalším odstavci jsem se musel omezit. Zajímalo by mě, jak ten soubor pro ukázku a třeba i pro vyzkoušení a okopírování, tady můžu vložit. Ať dělám, co dělám, nedaří se.
<
a >
za adekvátní entity <
a >
. Pak ten kód můžeš vložit do elementu pre
. Nebo to vložit jako přílohu komentáře (nemám blog, takže nevím, jestli je tam taky podobný ekvivalent přiložení souboru, jako u komentářů).
Musíš v tom XML souboru nahradit znaky<
a>
za adekvátní entity<
a>
. Pak ten kód můžeš vložit do elementupre
. Nebo to vložit jako přílohu komentáře (nemám blog, takže nevím, jestli je tam taky podobný ekvivalent přiložení souboru, jako u komentářů).
To jsem udělal. Jenomže menšítka se správně zobrazují jenom pokud je po něm mezera nebo lomítko. Pokud po něm mezera ani lomítko není, (taky bez mezery a lomítka po něm, je to potřeba), zobrazuje se místo toho menšítka nebo většítka ty náhradní znaky. Nevím si s tím rady.
Z tvých popisů mi to připadá jako ekvivalent křivek u fotek. Tedy celkem normální nástroj, který se umí chovat jako dobrý sluha i zlý pán.
Už i HDR audio?
Tiskni
Sdílej: