Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Pro začátek se musím zeptat o co tady vůbec jde? Jaký kompresor? Já si představuju tento. Dále se doporučuji vyprdnout na nějaké klikání v Audacity a použít otevřenou knihovnu FFTW(Používá se např. v 3GPP implementaci AAC+, získala dokonce i pár cen, díky různým matematickým a softwarovým hackům je velice rychlá a práce s ní je velice jednoduchá). Umí převést diskrétní signál do frekvenčně-časové reprezentaci a zase zpět(i když mi do dnes není moc jasné jak. Asi to bude mít co dělat s imaginární složkou komplexního čísla). V ní není nejmenší problém to jakkoliv opracovávat. Hrál jsem se s ní když jsem zkoušel pochopit spektrální pásmovou replikaci a můžu jen doporučit.
Stačilo zahlédnout nahoře na tebou odkazované WP stránce odkaz a věděl bys, že kompresor.
Kompresor je pro omezení dynamiky v nahrávce - to znamená omezí kolísání hlasitosti. Kompresor může být pro celý kmitočtový rozsah dohromady, ale může být i vícepásmový - například zvlášť pro nišší a zvlášť pro vyšší kmitočty. Kompresor je ale něco jiného, než ekvalizér. Dobrý článek o kompresi dynamiky je i na http://cs.wikipedia.org/wiki/Komprese_dynamiky cs.wikipedia.org/wiki/Komprese_dynamiky. Je tam i článek o vícepásmovém kompresoru.
Kompresor je pro omezení dynamiky v nahrávce - to znamená omezí kolísání hlasitosti.A když ho někdo neumí používat, což - soudě podle rádií - je většina lidí, tak to dynamiku zruší a výsledek se nedá poslouchat.
Co takhle využít schopností abíčka k ukázce konfiguráku namísto slovního popisu formátování?
Abclinuxu umožňuje nakopírovat sem konfigurační soubory? Že mi to nešlo. Při vytváření článku do blogu jsem vyzkoušel všechny nástroje nad oknem, do kteráho píšu text, různě jsem tady ten soubor EQCurves.xml zkoušel nakopírovat, ale pokaždé mi to hlásilo, že používám nepovolené značky. Proto jsem se nakonec omezil na slovní popis. Dokonce i v dalším odstavci jsem se musel omezit. Zajímalo by mě, jak ten soubor pro ukázku a třeba i pro vyzkoušení a okopírování, tady můžu vložit. Ať dělám, co dělám, nedaří se.
<
a >
za adekvátní entity <
a >
. Pak ten kód můžeš vložit do elementu pre
. Nebo to vložit jako přílohu komentáře (nemám blog, takže nevím, jestli je tam taky podobný ekvivalent přiložení souboru, jako u komentářů).
Musíš v tom XML souboru nahradit znaky<
a>
za adekvátní entity<
a>
. Pak ten kód můžeš vložit do elementupre
. Nebo to vložit jako přílohu komentáře (nemám blog, takže nevím, jestli je tam taky podobný ekvivalent přiložení souboru, jako u komentářů).
To jsem udělal. Jenomže menšítka se správně zobrazují jenom pokud je po něm mezera nebo lomítko. Pokud po něm mezera ani lomítko není, (taky bez mezery a lomítka po něm, je to potřeba), zobrazuje se místo toho menšítka nebo většítka ty náhradní znaky. Nevím si s tím rady.
Z tvých popisů mi to připadá jako ekvivalent křivek u fotek. Tedy celkem normální nástroj, který se umí chovat jako dobrý sluha i zlý pán.
Už i HDR audio?
Tiskni
Sdílej: