Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Zase jeden dobrý deň, alebo konečne to funguje.
Nebola žiadna fujavica, sneh nepadal, tak som sa bol prejsť po Divišovej štvrti (BRQ; Kamenná kolonie bola prejdená už v stredu), kúpil C-6000, obrúsil polku zárubne a spravil fantastický bordel prakticky v celom byte, nastal ten správny čas začať pracovať aj inak ako manuálne.
Potreboval som vytvoriť testovacie prostredie pre load-balancing cez NAT. Ako by to malo vyzerať? Máme klienta -> load-balancing na serveri ->NAT-> niekoľko skutočných strojov. Rozbehať takúto konfiguráciu podľa návodu by nemalo byť zložité a tuším som to už aj pár krát robil. Ale rozbehnúť to na jednom notebooku? Po dnešnom dni už viem, že sa to skutočne dá (skutočné HOWTO bude časom niekde visieť po anglicky). Základné postrehy, ktoré by sa, ale mohli hodiť aj pri iných situáciách a šetria čas.
Dnes sa mi naviac podarilo splniť všetky podmienky na to, aby piranha bola odsúhlasená ako nový balík do Fedory. Juch.
Tiskni
Sdílej: