Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
r = 0 while not r: radek = gen.next() r = re.search(u'<td align="right">(.{,6}?)<', radek) spoj_datum = r.group(1)Kdy bych rad presunul vyhledavani regularniho vyrazu do podminky, nicmene potrebuji dale pracovat i s tim vracenym objektem (v pripade nalezu). Takhle, jak to mam, se mi to moc nelibi.
while True: .. neco delej r=vysledek regularniho vyrazu if not r: break .. jeste treba neco delejTenhle idiom obcas pouzivam, ma tu vyhodu, ze si muzu koncovou podminku smycky dat presne kam potrebuji.
Díky za inspiraci, už se mi to povedlo. Cron spustí skript a výstup přesměruje do txt souboru (ještě ho před tím přegrepuju, aby v conky zbytečně nezabíral místo řádek "Datum" a řádek s výší jízdného). Do ~/.conkyrc
pak už jen stačí dát na správné místo řádek ${offset 0}${color}${exec cat /cesta/k/souboru.txt}
Občas by se mohla hodit i volba času příjezdu do cílové stanice, nešlo by to přihodit do wishlistu? BTW po programátorské stránce to sice ocenit neumím, ale jako nanejvýš spokojený koncový uživatel vám tleskám.
./spoje.py -s 10 brno cervinkova skacelova | grep tramvaj | awk '{print $2 " " $3 " " $5 " "$6}' | head -n 3Pro konkretni spoj jen zadam treba nasledujici dve zastavky, "-s 10" mi zajisti dostatek nalezenych spojeni, ze kterych pak vyhazi ty co me nezajimaji a ze zbytku vezmu jen prvni tri. V awku se moc nevyznam, asi to jde udelat i lepe... A dal to s tim cronem a conky jste uz popsal. Co se tyce casu prijezdu, tak jsem na to koukal uz drive, ale pak jsem to z nejakeho duvodu (asi neprehlednost kodu) zavrhl. Jeste na to kouknu, mozna to ted uz bude lepsi. Momentalne dokoncuji vypis zastavek na trase, co by rad David Watzke, tak snad pak.
Tiskni
Sdílej: