Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »client dev tun proto udp remote IP.AD.RE.SA 5000 float resolv-retry infinite nobind #user nobody #group nogroup persist-key persist-tun ca ca.crt cert klient.crt key klient.key tls-auth ta.key 1 comp-lzo verb 3a na serveru
port 5000 proto udp dev tun ca ca.crt cert server.crt key server.key dh dh2048.pem server 192.168.100.0 255.255.255.0 ifconfig-pool-persist ipp.txt push "route 192.168.1.0 255.255.255.0" #push "redirect-gateway" client-to-client keepalive 10 120 tls-auth ta.key 0 user nobody group nogroup comp-lzo persist-tun persist-key verb 3
teda za na tu onanii s asymetrickejma klicemaNení to to úchylný vytváření certifikační autority, který jsem zmínil nahoře?
Jak už to tak bývá, ve všech distrech je startovací skript, ve slacku ne...Možná jsem něco zaspal, ale openvpn balíček snad ve Slacku zatím není ? Kdyby byl, tak věřím, že by ho tam Pat, jako v ostatních případech, přidal. Mimo to, napsat si nějaký základní se spouštěním, stopem a restartem je trivialita, ne ?No, tohle je bohuzel svata pravda....
Ještě drobnost. Manuální zavádění modulů je zvykem zapisovat do rc.modules a ne do rc.local.
Z'LI0(%:`&/NRU`Y0"@8.L%.%PG(%!D>"<!@C(4&'?`UO!/$"K\2)+!1K',R'
2V,*3$D-EG4PC!<*(%%I"<*$`
`
Možná jsem něco zaspal, ale openvpn balíček snad ve Slacku zatím není ?Aha. Pro mě LinuxPackages.net není Slackware. Já si aktualizuju openvpn vlastním SlackBuildem z originál zdrojů.LinuxPackages
Měl jsem takhle svoje moduly v rc.modules. Jednou za rok jsem upgradoval a šly do háje. Proto je dávám do rc.local. Rozdíl v tom není a já jsem klidnější. Na 'myšlenku' už dávno nehraju...Já upgraduju od verze 9.0, ale tohle se mi ještě nestalo. Schválně jsem se juknul a zmíněný soubor se instaluje z balíku kernel-modules "bezpečnou" cestou nepřímo přes rc.modules.new. Mimochodem stejným způsobem by se dalo teoreticky přijít i o rc.local.
Z'LI0(%:`&/NRU`Y0"@8.L%.%PG(%!D>"<!@C(4&'?`UO!/$"K\2)+!1K',R'
2V,*3$D-EG4PC!<*(%%I"<*$`
`
Tiskni
Sdílej: