Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Úplne mimo témy ... niektoré mapy aj voľne dostupné (napr. smartmaps) majú veľmi podrobne zmapované aj rôzne lesné cesty. Patria také podrobnosti do openstreetmap / freemap, alebo tam majú byť len turistické chodníky?
Voľne dostupné ... myslel som dajú sa zobraziť bez platenia v prehliadači (vlastne mám ich aj v navigácii, len offline verzia je platená). Ja osobne používam v lese buď tieto, alebo SHOCart pretože majú zakreslené aj lesné cesty. Takže môžem normálne zapnúť GPS tracker a prispievať do freemap aj lesnými cestami, správne?
keďže je súbor otvorený iba "chvíľu", nemal by byť problém s viacnásobným zápisom. resp, ešte som ho nezbadal...Ach jo...
V programátorské branži jdeš v obleku tak leda do banky.S tim opravdu nesouhlasim. Ale asi zalezi, v jakych firmach se clovek pohybuje.
ale jsem jediný a ani protistrana ho zpravidla nemá.Smutne.
Najlepší pracovník, ktorého sme v bývalej práci mali prišiel na pohovor zablatený s batohom a párhodinovým meškaním. Keby sme vtedy prijali nejakého flákača v obleku boli by sme v prdeli.
„protože se do té tabulky zapisuje jen na chvilku, neměl by být problém s neblokováním“… Za takový přístup by mě v práci zabili :DTak to je taková typická logika PHP koderů. Nechci hejtovat autora, ale ty věci, se kterými se občas setkávám .. brr. Někdy mi přijde, že prostě PHP svojí mrzáckostí přitahuje úplně určitý typ myšlení.
Osobně nevím, jaký fail2ban má účelOdpojit IP adresy, ze kterých leze bordel, dokud to ten zavirovaný bot na druhé straně nevzdá. Nic víc, nic míň.
Tiskni
Sdílej: