Fedora Magazine informuje o Shell & Display Next hackfestu zaměřeném na vylepšení podpory HDR, VRR a dalších grafických technologií na Linuxu. Hackfest proběhne 24. až 26. dubna v Brně.
Společnost Razer představila svou novou bezdrátovou myš Razer Viper Mini Signature Edition. Je z hořčíkové slitiny a váží pouze 49 gramů. Její cena je 279,99 dolarů (6 tisíc korun).
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2023 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 34 místností, 63 tracků, 787 přednášejících, 775 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Ronin byl vydán ve verzi 2.0.0. Jedná se o sadu nástrojů napsaných v Ruby určených pro výzkumníky a vývojáře v oblasti počítačové bezpečnosti. Ronin lze přirovnat k Metasploitu.
Od 9. února nebude podporován bezplatný přístup k Twitter API.
Byla vydána nová verze 1.75 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.75 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Dnes som si stiahol a vyskúšal Puppylinux.Ide o mini distribúciu Linuxu no obsahuje všetko potrebné pre základné úkony na PC.ISO ktoré má niečo cez 90MB som vypálil na CDRW a bootoval som to na PC s 256 MB RAM .Po štarte sa celé Puppy skopírovalo do RAMky takže je to pekne svižné.Po skončení sa configurácia uloží na CDRW.Posledná verzia Puppy je 2,16,1 a čo to obsahuje ? Je toho dosť.
JWM Window Manager
Kernel 2.6.18
Sea Monkey web browser, email client, html editor
Gaim2 messenger client MSN/Yahoo/IRC/ICQ/Jabber
AbiWord Word Processor
Geany text editor
Ghostview PDF Viewer
Axel Download Accelator
Dillo Web browser
Gxine Media player
DVD Video ripper ( :) )
Grafburn easy-to-use CD/DVD burning GUI by Nathan
Ghostview PDF viewer
Gnumeric Spreadsheet Program
Inklite Vector Editor
mtPaint bitmap editor
TightVNC vnc client
RemoteDesktopClient
Calculator
Gparted
memtest
Games collection
Keby niekomu chýbal nejaký oblúbený program ,nevadí nachádza sa tu vlastný balíčkovací klikací program kde sa to dá doinštalovať.Ak sa niekonu nepáči bootovanie z CD existujú aj iné možnosti bootovania:
- flash drive
- zip disk
- hard drive
- network
Ak by mal niekto problémy ako to rozchodit tu je jednoduchý popis krok za krokom: puppy začíname
Tiskni
Sdílej:
O tom balíčkovacím systému by stálo za to napsat něco víc. Má puppy vůbec nějaké repozitáře nebo se ty dotpupy stahují z webu? Co je to zač ty dotpupy? Jak se instalují? Má to závislosti a automatický řešič závislostí?Přečtěte si to na té otřesné homepage
Moc nerozumím tomu, proč tyhle minidistribuce (dsl, puppy) jsou hlavně live distribuce a instalace na disk je jen bonus a v prvotním návrhu se s tím nepočítá. U DSL je instalace jen experimentální, u puppy zase doporučují "frugal install".Protože distribuce, která se kompletně vejde do RAM, žádný HD a tím pádem žádnou instalaci nepotřebuje. Což je činí provozuschopnými i na strojích, kde HD momentálně není nebo není přístupný. Není zač.