Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Core2Duo 6300 se 2GB paměti a systémem neuvěřitelně zasraným kravinami.Takže se na přibližně o 12 % rychlejším procesoru a 2x více RAM na Windows XP provedl test JavaScriptu o 13 % rychleji.
To, co meleš v té druhé půlce, jaksi nechápu. To je, jako bych dnes měl Debian Sarge misto Etche, což by vůbec ničemu nevadilo. Verze prohlížeče nemá v této souvislosti řešit, je to irelevantní.I pokud by to bylo na Windows XP rychlejší, tak by se v rámci boje některých lidí za očerňování Vist slušelo dodat, že Visty zase třeba startují mnohem rychleji a mají řadu bezpečnostních i jiných užitečných novinek. Přece jenom více než 5 let doby mezi vydáními obou systémů je znát. To je u IT poměrně dlouhá doba.
...mají řadu bezpečnostních...
Třeba ten dialog, který se pořád ptá, jestli to chci opravdu udělat? Naštěstí se to dá vypnout. Bezpečí na druhou.
Takže se na přibližně o 12 % rychlejším procesoru a 2x více RAM na Windows XP provedl test JavaScriptu o 13 % rychleji.
Na druhou stranu tu máme jednu z nejstarších revizí, RAM na rychlost JS moc vliv nemá (proč asi?) a ten systém je v katastrofálním stavu (jde to snad i jinak?).
Tohle je mimo téma?:
Co prosím? Petr Tomeš, který pro nějakého toho kreténa nebo debila nejde vůbec daleko, že nepoužívá přímo vulgarismy?
Nechceš tím snad naznačit, že jsi v žádné diskusi nikdy nikoho neoznačil tímto způsobem? (Matně si vzpomínám, že jsem jednou dokonce vyhrál neformální soutěž o nejkrutější označení, protože jsem byl tebou označen za dementa, mimo jiné jsem byl také retardovaný).
Vždycky patříš k těm, kdo se první vztekají, když se to nedodržuje.
Vždycky? Co se nedodržuje? Já jsem ten, kdo tu několikrát psal, že žádná diskuse nikdy nesouvisí s tématem článku / blogu. Tak poskytni laskavě několik příkladů.
Rád bych, aby se to tu zkulturnilo, je na čase ...
Opatrně s černobílými jednostrannými pohledy a kategorickými soudy...Takto dobre som sa dnes ešte nepobavil.
testuje pouze základní jazyk JavaScript, nikoliv DOM a jiná API prohlížečeTak to je vážně užitečný test. Protože
Rychlost zpracování JavaScriptu ovlivňuje rychlost zobrazování stránek využívajících JavaScript včetně populárních webových aplikací jako jsou například Google Mail, Dokumenty Google, Webová alba programu Picasa, Google Reader, Google Maps a další (nejen od Googlu).nejproblémovější částí těchto a podobných aplikací je z hlediska výkonu právě manipulace s DOM (kdo nevěří, ať si zkusí něco naprogramovat s GWT
innerHTML
je o poznání rychlejší Jinak bych se rád zeptal na úmysl používat starší verzi IE.Pro kontrolu vzhledu webů, které musejí i v IE 6 vypadat tak, jako v novějších prohlížečích. Na druhém stroji mám IE 7, takže si tady ponechávám IE 6. Jinak ho k ničemu nepotřebuji (ani jeden z těch IE), protože poslední jiný důvod - bankovnictví KB - už před několika měsíci konečně padl.
sedneš k cizímu kompu, pustíš FF a děláš vše jak jsi zvyklá (maily, rss, mapy...)Což ale mnohdy znamená značně nekomfortně. Aneb to, že Gmail je jedno z nejkomfortnějších, pardon, nejméně nekomfortních, prostředí e-mailových klientů nesvědčí ani tak o genialitě tvůrců Gmailu, jako o naprosté neschopnosti tvůrců desktopových nativních klientů. Omluvou pro ně je to, že zrovna v tomhle případě není problém jenom v GUI, ale v samotném protokolu POP3 nebo IMAP. A vzhledem k tomu, že zatím nebyl v historii zaznamenán případ bezproblémové implementace protokolu IMAP, je celkem pochopitelné, že se nikomu nechce pouštět se do vývoje skutečně klient/server protokolu pro přístup k poštovním schránkám. Druhá věc je, že onen univerzální prohlížeč nemusí být zrovna HTML prohlížeč (na tvorbu GUI si lze stěží představit horší formát, být to cokoliv jenom o chlup méně vhodné než HTML, aplikace už v tom dělat nepůjdou). Kdysi měla tyhle ambice Java, pak se to nějak zabilo různými terminálovými pokusy, ale když se teď do této oblasti pustil Adobe s Flexem, MS se Silverlightem či čím a Sun s Javou/JavouFX, blýská se snad na lepší časy. A i kdyby neprošlo nic z toho, virtualizace teď hýbe světem, takže nějaký virtuální stroj, který bude mít na počítači skoro každý, se dříve či později objeví.
Druhá věc je, že onen univerzální prohlížeč nemusí být zrovna HTML prohlížeč (na tvorbu GUI si lze stěží představit horší formátJá věřím v budoucnost otevřeného webu a Prismu.
se teď do této oblasti pustil Adobe s Flexem, MS se Silverlightem či čím a Sun s Javou/JavouFX, blýská se snad na lepší časy.Já naopak doufám, že to bude jen alternativa k otevřenému webu a Prismu, protože....
zoufalství, 3D ti JS bude těžko renderovatBohužel to neznamená, že se o to někdo nepokusí…
zkus se zeptat někoho, kdo tomu víc rozumíA to máš být ty? Nenech se vysmát
Mě zajímá hlavně reálný dopad, tedy třeba to, že když jsem si teď otevřel ve všech prohlížečích Gmail, tak se ve vývojové verzi Opery 9.50 ani nenačetl a v IE 8 beta připomínal zpomalenej film - mnohem pomalejší odezva oproti Firefoxu 3 beta 5 než kterou vykazoval v testu. A v Google Readeru to bylo v Opeře také výrazně pomalejší (asi trojnásobně). Takže proč bych používal prohlížeče, které mi klíčové stránky, kde se často pohybuji, načítají mnohonásobně pomaleji (anebo vůbec)? To by nedávalo smysl.No to by nedávalo, to jo
Tohle vyznívá trošku jinak:
Firefox je zdarma a stáhnout lze...
Já ti dám 10 %, ty agitátore jeden, to je samozřejmě krávovina jak mraky a ještě možná tak tvé zbožné přání, ale víc už nicNo není, však se podívejte na ten můj graf. Jasně jsem psal o Firefoxu 3 (beta) a srovnávám srovnatelné. Srovnání s vývojovými verzemi, které se na běžné používání nehodí, kulhá.
Tiskni
Sdílej: