Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Možná by sis mohl uvědomit, že cílem není vytvořit klon FF, ale nabídnout produkt, který nabízí něco jiného.To si samozřejmě uvědomuju. Ale nechápu, proč tam ty základní věci nemá, když tam má stovky "blbostí".
Připodobnil bych to k rozdílu Nova vs ČT2. Zatímco Nova chce mít sledovanost, protože z toho má zisk, ČTě se o nic takového starat nemusí a raději nabídne alternativní obsah.Tržní podíl není vše, Mozilla to říká opakovaně, že kdyby ji šlo jen o tržní podíl, tak by se mohla vykašlat na standardy, podporu vývoje různých otevřených technologií, konference atd.
A jestli ty potřebuješ používat produkt podle toho kolik jej používá lidí a jak je dobrý v anketách, tak některým je tohle úplně jedno a vybírající si podle jiných kritérií.Samozřejmě že ne. Pouze někteří uživatelé Opery zjevně nechápou, že kdyby Opera dotáhla základní drobnosti (a to snad nemůže být problém), tak by byla mnohem použitelnější pro větší skupinu lidí, aniž by to bylo na úkor čehokoliv.
Nevím, co tě na té Opeře pořád tak rozčiluje.Psal jsem to snad stokrát. Základní věci, které byly již v IE 6 a Mozille v roce 2001 a v Opeře nejsou ani dnes. Neohrabené UI, aby člověk udělal základní věc, která už vůbec nějak jde, tak je to práce na několik minut namísto 2 sekund jako u Firefoxu.
Naopak jsem byl poradne prekvapenej, ze Firefox 2 neumi takovou zakladni vec, jako je navazani preruseneho stahovani.Už umí. A neuměl to ani nejrozšířenější prohlížeč. Já se bavil o věcech, které podporují oba nejroz. prohlížeče již více než 7 let.
Taky mi u Firefoxu hodne chybi, ze neni do adresniho radku mozne napsat "g hledany vyraz".To ale není chyba Firefoxu, ale naopak vaše, protože to podporuje už od verzí 0.x minimálně od roku 2004.
Firefox 2 neumi takovou zakladni vec, jako je navazani preruseneho stahovaniOvšem u Opery to (přinejmenším do 9.27) také někdy blblo. Stahování se sice navázalo, ale stahovalo to do dočasného adresáře, místo do cílového, takže ten soubor prostě zmizel. Hlásil jsem to už dávno, možná je to v 9.50 opravené.
Taky mi u Firefoxu hodne chybi, ze neni do adresniho radku mozne napsat "g hledany vyraz".To umí už hóóódně dlouho.
Dale ma u me Firefox hodne pomaly vykreslovani a scrollovani a u vetsiny fontu nefunguje vyhlazovaniS fontama problém nemám a nikdy jsem neměl, ale scrollování je u mě taky nechutně pomalé (alespoň ve FF3).
To co vsude popisujes jako zakladni veci mi na Opere nikdy nechybeli. Naopak jsem byl poradne prekvapenej, ze Firefox 2 neumi takovou zakladni vec, jako je navazani preruseneho stahovani. Taky mi u Firefoxu hodne chybi, ze neni do adresniho radku mozne napsat "g hledany vyraz". Dale ma u me Firefox hodne pomaly vykreslovani a scrollovani a u vetsiny fontu nefunguje vyhlazovani, takze treba www.abclinuxu.cz vypada hnusne.
Tiskni
Sdílej: