Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Možná by sis mohl uvědomit, že cílem není vytvořit klon FF, ale nabídnout produkt, který nabízí něco jiného.To si samozřejmě uvědomuju. Ale nechápu, proč tam ty základní věci nemá, když tam má stovky "blbostí".
Připodobnil bych to k rozdílu Nova vs ČT2. Zatímco Nova chce mít sledovanost, protože z toho má zisk, ČTě se o nic takového starat nemusí a raději nabídne alternativní obsah.Tržní podíl není vše, Mozilla to říká opakovaně, že kdyby ji šlo jen o tržní podíl, tak by se mohla vykašlat na standardy, podporu vývoje různých otevřených technologií, konference atd.
A jestli ty potřebuješ používat produkt podle toho kolik jej používá lidí a jak je dobrý v anketách, tak některým je tohle úplně jedno a vybírající si podle jiných kritérií.Samozřejmě že ne. Pouze někteří uživatelé Opery zjevně nechápou, že kdyby Opera dotáhla základní drobnosti (a to snad nemůže být problém), tak by byla mnohem použitelnější pro větší skupinu lidí, aniž by to bylo na úkor čehokoliv.
Nevím, co tě na té Opeře pořád tak rozčiluje.Psal jsem to snad stokrát. Základní věci, které byly již v IE 6 a Mozille v roce 2001 a v Opeře nejsou ani dnes. Neohrabené UI, aby člověk udělal základní věc, která už vůbec nějak jde, tak je to práce na několik minut namísto 2 sekund jako u Firefoxu.
Naopak jsem byl poradne prekvapenej, ze Firefox 2 neumi takovou zakladni vec, jako je navazani preruseneho stahovani.Už umí. A neuměl to ani nejrozšířenější prohlížeč. Já se bavil o věcech, které podporují oba nejroz. prohlížeče již více než 7 let.
Taky mi u Firefoxu hodne chybi, ze neni do adresniho radku mozne napsat "g hledany vyraz".To ale není chyba Firefoxu, ale naopak vaše, protože to podporuje už od verzí 0.x minimálně od roku 2004.
Firefox 2 neumi takovou zakladni vec, jako je navazani preruseneho stahovaniOvšem u Opery to (přinejmenším do 9.27) také někdy blblo. Stahování se sice navázalo, ale stahovalo to do dočasného adresáře, místo do cílového, takže ten soubor prostě zmizel. Hlásil jsem to už dávno, možná je to v 9.50 opravené.
Taky mi u Firefoxu hodne chybi, ze neni do adresniho radku mozne napsat "g hledany vyraz".To umí už hóóódně dlouho.
Dale ma u me Firefox hodne pomaly vykreslovani a scrollovani a u vetsiny fontu nefunguje vyhlazovaniS fontama problém nemám a nikdy jsem neměl, ale scrollování je u mě taky nechutně pomalé (alespoň ve FF3).
To co vsude popisujes jako zakladni veci mi na Opere nikdy nechybeli. Naopak jsem byl poradne prekvapenej, ze Firefox 2 neumi takovou zakladni vec, jako je navazani preruseneho stahovani. Taky mi u Firefoxu hodne chybi, ze neni do adresniho radku mozne napsat "g hledany vyraz". Dale ma u me Firefox hodne pomaly vykreslovani a scrollovani a u vetsiny fontu nefunguje vyhlazovani, takze treba www.abclinuxu.cz vypada hnusne.
Tiskni
Sdílej: