Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Při potulkách po netu jsem narazil na free hosting bez reklam s docela obstojnýma vlastnostma (teda aspoň podle mne) FTP přístup, 1500 MB prostoru atd.
Po zaregistrování jsem obdržel následující parametry:
Doména druhého řádu se tak nějak nádodně mění a nelze si ji snad ani vybrat. mě nabídli comli.com po reloadu za půl hodinky comyr.com a viděl bych to na takovéto jakési pravidlo: com**.com
Zatím mi to přijde jako skvělá volba zadara a hlavně bez reklam. Různé pokročilé webové technologie jako PHP, My SQL apod nejsou nic pro mne takže nemohu posoudit.
Spíš to beru z pohledu statické webové prezentace kterou si uživatel vytvoří "doma na disku" a pak přes FTP nahraje na server.
Malinký problém jsem shledal s výpisem obsahu adresářů což funguje avšak při klepnutí na soubor se jen zobrazí prázdná stránka. Správně to funguje pouze s html, htm, php, jpg, gif, png. Toto vše i bez souboru .htaccess v příslušném adresáři.
Na diskusním fóru webhostingu jsem našel způsob jak docílit zobrazení dialogu pro uložení souboru s příponou txt, ale už ne jak txt soubor zobrazit přímo v prohlížeči což třeba na wz.cz běžně funguje.
Ideální by byl .htaccess s obsahem jež by implicitně povolil všechny soubory a ty se buďto zobrazily v prohlížeči a nebo prohlížeč zobrazil dialog k uložení souboru.
Tiskni
Sdílej:
tak kdyz jsou ty kocky vsechny stejny tak staci jedna fotka ze
site:*.endora.cz
/usr/share/doc/php5/README.Debian.security
the Debian stable security team does not provide security support for certain configurations known to be inherently insecure. Most specifically, the security team will not provide support for flaws in: - vulnerabilities involving register_globals being activated, unless specifically the vulnerability activates this setting when it was configured as deactivated. - vulnerabilities involving any kind of safe_mode or open_basedir violation, as these are security models flawed by design and no longer have upstream support either. - any "works as expected" vulnerabilities, such as "user can cause php to crash by writing a malcious php script", unless such vulnerabilities involve some kind of higher-level DoS or privilege escalation that would not otherwise be available. -- sean finney Tue, 10 Oct 2006 12:42:06 +0200(lehce kráceno)