Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Sem se na Lionwiki dival a vubec to neni spatny. Nasadil jsem to k testovani.
Tohle je v Zimu: Šíření elektromagentických vln
V Zimu jsou ještě drobné nedodělky jako např., že to neumí pořádně tisk a velice by se mi hodil export do PDF a nativní práce s SVG, ale jinak pro tu moji dokumentaci se vzorci a obrázky se s tím pracuje pěkně.
Kam se to tedy ukládá, když ne do db? (ano, jsem línej to zjišťovat ) )
Do ciste textovych souboru jejichz struktura je totozna se strukturou textu jenz editujete ve vestavenem editoru.
Starsi verze uprav jednotlivych zapisku jsou kazdy zvlast jeste zmacknuty gzipem. Obrazky a dalsi soubory vkladane uzivatelem se ukladaji do spolecnych adresaru opet tak jak jsou.
K behu je treba jen webserver s podporou php5.
Zrovna dneska jsem, částečně na popud tohoto blogupostu, nahodil LionWiki na router s OpenWRT jako cgi. Běhá to dostatečně rychle, funkčnost vypadá dobře, akorát je to PHP zkompilovaný bez ctypes a tudíž chybí funkce ctype_cntrl, kterou jsem se neúspěšně pokusil implemenentovat v PHP (já ten jazyk prostě nemám rád...). Čemu vlastně vadí, když ta funkce vrátí vždycky false?
Super, dík
Tiskni
Sdílej: