Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
Sem se na Lionwiki dival a vubec to neni spatny. Nasadil jsem to k testovani.
Tohle je v Zimu: Šíření elektromagentických vln
V Zimu jsou ještě drobné nedodělky jako např., že to neumí pořádně tisk a velice by se mi hodil export do PDF a nativní práce s SVG, ale jinak pro tu moji dokumentaci se vzorci a obrázky se s tím pracuje pěkně.
Kam se to tedy ukládá, když ne do db? (ano, jsem línej to zjišťovat ) )
Do ciste textovych souboru jejichz struktura je totozna se strukturou textu jenz editujete ve vestavenem editoru.
Starsi verze uprav jednotlivych zapisku jsou kazdy zvlast jeste zmacknuty gzipem. Obrazky a dalsi soubory vkladane uzivatelem se ukladaji do spolecnych adresaru opet tak jak jsou.
K behu je treba jen webserver s podporou php5.
Zrovna dneska jsem, částečně na popud tohoto blogupostu, nahodil LionWiki na router s OpenWRT jako cgi. Běhá to dostatečně rychle, funkčnost vypadá dobře, akorát je to PHP zkompilovaný bez ctypes a tudíž chybí funkce ctype_cntrl, kterou jsem se neúspěšně pokusil implemenentovat v PHP (já ten jazyk prostě nemám rád...). Čemu vlastně vadí, když ta funkce vrátí vždycky false?
Super, dík