Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tiskni
Sdílej:
Sem se na Lionwiki dival a vubec to neni spatny. Nasadil jsem to k testovani.
Tohle je v Zimu: Šíření elektromagentických vln
V Zimu jsou ještě drobné nedodělky jako např., že to neumí pořádně tisk a velice by se mi hodil export do PDF a nativní práce s SVG, ale jinak pro tu moji dokumentaci se vzorci a obrázky se s tím pracuje pěkně.
Kam se to tedy ukládá, když ne do db? (ano, jsem línej to zjišťovat ) )
Do ciste textovych souboru jejichz struktura je totozna se strukturou textu jenz editujete ve vestavenem editoru.
Starsi verze uprav jednotlivych zapisku jsou kazdy zvlast jeste zmacknuty gzipem. Obrazky a dalsi soubory vkladane uzivatelem se ukladaji do spolecnych adresaru opet tak jak jsou.
K behu je treba jen webserver s podporou php5.
Zrovna dneska jsem, částečně na popud tohoto blogupostu, nahodil LionWiki na router s OpenWRT jako cgi. Běhá to dostatečně rychle, funkčnost vypadá dobře, akorát je to PHP zkompilovaný bez ctypes a tudíž chybí funkce ctype_cntrl, kterou jsem se neúspěšně pokusil implemenentovat v PHP (já ten jazyk prostě nemám rád...). Čemu vlastně vadí, když ta funkce vrátí vždycky false?
Super, dík