OpenClaw je open-source AI asistent pro vykonávaní různých úkolů, ovládaný uživatelem prostřednictvím běžných chatovacích aplikací jako jsou například WhatsApp, Telegram nebo Discord. Asistent podporuje jak různé cloudové modely, tak i lokální, nicméně doporučován je pouze proprietární model Claude Opus 4.5 od firmy Anthropic v placené variantě. GitHubová stránka projektu OpenClaw.
Projekt VideoLAN a multimediální přehrávač VLC (Wikipedie) dnes slaví 25 let. Vlastní, tenkrát ještě studentský projekt, začal již v roce 1996 na vysoké škole École Centrale Paris. V první únorový den roku 2001 ale škola oficiálně povolila přelicencování zdrojových kódů na GPL a tím pádem umožnila používání VLC mimo akademickou půdu.
Moltbook je sociální síť podobná Redditu, ovšem pouze pro agenty umělé inteligence - lidé se mohou účastnit pouze jako pozorovatelé. Agenti tam například rozebírají podivné chování lidí, hledají chyby své vlastní sociální sítě, případně spolu filozofují o existenciálních otázkách 🤖.
scx_horoscope je „vědecky pochybný, kosmicky vtipný“ plně funkční plánovač CPU založený na sched_ext. Počítá s polohami Slunce a planet, fázemi měsíce a znameními zvěrokruhu. Upozornil na něj PC Gamer.
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2026 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 37 místností, 71 tracků, 1184 přednášejících, 1069 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Společnost Nex Computer stojící za "notebooky bez procesorů a pamětí" NexDock představila telefon NexPhone, který může funguje jako desktop PC, stačí k němu připojit monitor, klávesnici a myš nebo NexDock. Telefon by měl být k dispozici ve třetím čtvrtletí letošního roku. Jeho cena by měla být 549 dolarů. Předobjednat jej lze s vratní zálohou 199 dolarů. V dual-bootu by měl být předinstalovaný Android s Linuxem (Debian) jako aplikací a Windows 11.
Byla vydána nová major verze 9.0 softwaru pro správu elektronických knih Calibre (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnuta je podpora AI.
Wasmer byl vydán ve verzi 7.0. Jedná se o běhové prostředí pro programy ve WebAssembly. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V reakci na nepopulární plán Microsoftu ještě více ve Windows prohloubit integraci umělé inteligence Copilot, Opera na sociální síti 𝕏 oznámila, že připravuje nativní linuxovou verzi prohlížeče Opera GX. Jedná se o internetový prohlížeč zaměřený pro hráče, přičemž obsahuje všechny základní funkce běžného prohlížeče Opera. Kromě integrace sociálních sítí prohlížeč například disponuje 'omezovačem', který umožňuje uživatelům omezit využití sítě, procesoru a paměti prohlížečem, aby se tak šetřily systémové zdroje pro jinou aktivitu.
NVIDIA vydala nativního klienta své cloudové herní služby GeForce NOW pro Linux. Zatím v beta verzi.
... ale ne, ted vazne. CO je na tom tak zajimave?
Dam Ti hadanku, jaky sport se hraje ve svetrech, nezapotis se pri nem a hra se prerusi o pate aby se mohl podavat caj? Napovim, je to pry nejsledovanejsi sport planety!
(Pozn.: Osobně jsem toho moc nenahrál, jen nějakého Supertuxe, nebo co...)
A co třeba tohle?
Moja poznamka bola ironicka ale vychadza zo skusenosti - nikdy som na hokeji/tenise/hadzane nezazil tolko (pravicoveho) extremizmu a bitiek ako na futbale...A co třeba tohle?
...nikdy som na hokeji/tenise/hadzane nezazil tolko (pravicoveho) extremizmu a bitiek ako na futbale...Skinhedi jsou PRAVICOVY extremismus? Proboha proc? Protoze chteji znarodnovat majetky a bojuji proti 'globalizaci' a (zidovskym) velkokapitalistum z USA? Vzdyt narodni socialisti jsou stejni jako Ti druzi socialisti, stejny program, stejny metody, stejny chovani a stejna cilova skupina zakomplexovanych neuspesnych luzru, co se umi jen rochnit ve sve zavisti a snit o tom, ze jim nekdo ukaze "nepritele", ktery muze za to proc jsou oni sami neuspesni, chudi a blbi.
Jsme Socialisté, jsme nepřátelé - smrtelní nepřátelé současného kapitalistického systému s jeho vykořisťováním ekonomicky slabých, s jeho nespravedlivými platy,...jako z halonovin...klidne by to mohli znova otisknout...pro soudruhy z KSC...
snad tam malo byt (pravicoveho ?) lebo som to myslel tak ze neviem presne ci to zaradit doprava alebo dolava alebo na stred......nikdy som na hokeji/tenise/hadzane nezazil tolko (pravicoveho) extremizmu a bitiek ako na futbale...Skinhedi jsou PRAVICOVY extremismus? Proboha proc? Protoze chteji znarodnovat majetky a bojuji proti 'globalizaci' a (zidovskym) velkokapitalistum z USA? Vzdyt narodni socialisti jsou stejni jako Ti druzi socialisti, stejny program, stejny metody, stejny chovani a stejna cilova skupina zakomplexovanych neuspesnych luzru, co se umi jen rochnit ve sve zavisti a snit o tom, ze jim nekdo ukaze "nepritele", ktery muze za to proc jsou oni sami neuspesni, chudi a blbi.

. Ale mezi sesti lidmi, kteri tipovali jsem byl jediny, ktery veril nasemu tymu - tipnul jsem nasi vyhru 2:1. Kazdopadne jsme na konci byli vsichni radi, ze ani jeden z nas ty penize nevyhral
.
Tiskni
Sdílej: