abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    David Ježek avatar 17.10.2007 22:58 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    v anketě mi chybí něco jako "fotbal je mi u pr*ele" ;-) ... ale ne, ted vazne. CO je na tom tak zajimave?
    |🇵🇸 avatar 17.10.2007 23:03 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    0. Nehlasuj. Mně je zase u řitního otvoru Star Trek.

    1. Německý tým patří mezi současnou absolutní špičku a tenhle výsledek nikdo nečekal.

    2. Hrál se celkem hezký fotbal (ač na to Němci v podstatě těžce kašlali, respektive jim to nešlo).

    3. Náš národní tým se dostal na EURO 2008, což znamená určitou národní prestiž (o Češích by například v USA nikdo nic nevěděl, kdyby nebylo hokeje).
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    18.10.2007 09:57 klassik | skóre: 24 | blog: Klassikov | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    he he he hezky fotbal? U sedesate minuty sem usnul. to ze vyhrava tym kteremu fandis neznamena ze se hraje pekny fotbal:-)
    V podstatě nic nevím
    Karel60 avatar 18.10.2007 13:31 Karel60
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Co tě tak strašně utahalo? Ti mladí už dnes nic nevydrží. :-)
    18.10.2007 13:39 klassik | skóre: 24 | blog: Klassikov | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    bud ty piva nebo ta strasna kombinace:-)
    V podstatě nic nevím
    |🇵🇸 avatar 18.10.2007 16:58 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Podívej se na Itálii a pak na tohle. Co je hezčí? Odpověď je zcela jednoznačná (pokud nejsi dement).
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    19.10.2007 07:19 klassik | skóre: 24 | blog: Klassikov | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Nikde sem nepsal ze makaroni hrajou super fotbal. Ale zjevne patris k fanouskum ceske ligy coz mluvi za vse.
    V podstatě nic nevím
    |🇵🇸 avatar 19.10.2007 07:32 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Zase tak moc ne. Fotbal mne příliš nebere (leda Chelsea, nároďák a jinak se koukám výjimečně). Raději se kouknu na hokej.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    19.10.2007 08:29 klassik | skóre: 24 | blog: Klassikov | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    to zni rozumne.. co te teda krom viteztvi na tom zapase tak vzalo?
    V podstatě nic nevím
    |🇵🇸 avatar 19.10.2007 16:15 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Hlavně to vítězství, divil jsem se, že jsme rozdrtili Němce.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    18.10.2007 15:15 PepaSFI
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    hm tobě Star Trek může být u řitního otvoru.Nám fotbal tamtéž bohužel ne. Průměrný trekie ti totiž za tento názor zuby nevyrazí.Zkus přijít na trekistickou akci se světelným mečem nebo v barbarské zbroji.Myslím že se tam budeš cítit líp než v nesprávné hospodě v bundě nesprávné barvy.Taky jsem ještě neviděl třeba Chotěbořský festival fantazie obklíčený stovkami policistů za naše daně aby mírnili fanoušky kteří za pokřiku Voyager! Voyager! Zničit borgy! vytloukali výlohy a okopávali auta.
    18.10.2007 16:10 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Hmm, ale co se z vás stane v budoucnu (viz Futurama) s tím se už nechlubíte, co? ;-)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    18.10.2007 16:17 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Futuramu nelze použít jako bernou minci, protože neukazuje budoucnost takovou, jaká bude ;-)
    Quando omni flunkus moritati
    18.10.2007 16:18 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    +1

    Policejní akce pořádané kvůli fanouškům, co rozbíjejí, na co/koho přijdou by měl platit ten fotbalový klub, o jehož fanoušky jde.
    Quando omni flunkus moritati
    Michal Fecko avatar 17.10.2007 23:05 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    jj futball... to je to s tymi hokejkami, nie? :-)
    |🇵🇸 avatar 17.10.2007 23:09 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Pleteš si "fucál" (s hokejkami) a "fusbal" (fotbal). Jako Fußball, z němčiny.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    JiK avatar 17.10.2007 23:13 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    ses nejakej chytej Davide, ne? ;-) Dam Ti hadanku, jaky sport se hraje ve svetrech, nezapotis se pri nem a hra se prerusi o pate aby se mohl podavat caj? Napovim, je to pry nejsledovanejsi sport planety!
    |🇵🇸 avatar 17.10.2007 23:18 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Kvůli tomu čaji to bude něco anglosaského. Člověk se při tom nezapotí ani ve svetru, takže to bude těžká flákačka... Že by kriket? Ale ten není nejsledovanější na planetě, ale ve Vesmíru.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    JiK avatar 17.10.2007 23:32 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    spravne, je to samosebou Kriket, kde pry nejkratsi, takovy dost osizeny zapas trva jeden den. Normalni zapas trva 5 dnu, jak dlouho trva kazdorocni boj o svetovy pohar, kdyz by mel hrat kazdy s kazdym si nedovedu predstavit. Clovek se pri tom fakt nezapoti, a ja mam takove temne podezdreni, ze to Britove vymysleli, aby se jim vojaci v koloniich neunudili k smrti nebo neuchlastali, jako zabiti casu. A je to fakt nejsledovanejsi sport, kouka na to cela Indie, Pakistan, Banglades, Australie, Kanada, Karibik, Jizni Afrika, a samozdrejmne Britanie. Asiati tim doslova ziji a berou to fakt vazne, letos dokonce nekde v Karibiku nekdo uskrtil myslim pakistanskeho trenera protoze prohrali...pozor, vsechny informace jsou odposlechnute na pul ucha od mych exotickych kolegu, at uz ve Stuttgartu nebo tady v Americe. :-)
    |🇵🇸 avatar 17.10.2007 23:40 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Afrika pro změnu žije fotbalem. Nebo na Papui Nové Guinei se hraje dokud oba týmy nedosáhnou určeného skóre, jinak by následovala krevní msta.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    freshmouse avatar 17.10.2007 23:41 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Houby! Jsou to hry na počítači! A čaj o páté? Ano, ale o páté ráno. :-)

    (Pozn.: Osobně jsem toho moc nenahrál, jen nějakého Supertuxe, nebo co...)
    |🇵🇸 avatar 17.10.2007 23:43 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Správný pařan pije syntetické sračky, nikoliv čaj.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    18.10.2007 08:44 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Skutečně? Protože podle Encarty je fotbal nejpopulárnějším sportem na planetě. A nezdá se mi, že by americká necyklopedie chtěla fotbal vyzdvihovat, když v samotných USA tolik populární není.
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    JiK avatar 17.10.2007 23:10 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    kdepak, to je ten sport jak to hrajou hlave vysoci cernosi s takovyma komickyma sluchatkama v bazene a kdyz nesou balon tak do nej musi kazdy tri kroky kopnout, ja se ve sportech vyznam, ja to musim vedet. :-)
    |🇵🇸 avatar 17.10.2007 23:11 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Ehm?
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Michal Fecko avatar 17.10.2007 23:11 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Jaaaj nie uz viem - futbaaaal...
    |🇵🇸 avatar 17.10.2007 23:16 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!

    A co třeba tohle?

    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Michal Fecko avatar 17.10.2007 23:19 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!

    A co třeba tohle?

    Moja poznamka bola ironicka ale vychadza zo skusenosti - nikdy som na hokeji/tenise/hadzane nezazil tolko (pravicoveho) extremizmu a bitiek ako na futbale...
    JiK avatar 17.10.2007 23:40 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    ...nikdy som na hokeji/tenise/hadzane nezazil tolko (pravicoveho) extremizmu a bitiek ako na futbale...
    Skinhedi jsou PRAVICOVY extremismus? Proboha proc? Protoze chteji znarodnovat majetky a bojuji proti 'globalizaci' a (zidovskym) velkokapitalistum z USA? Vzdyt narodni socialisti jsou stejni jako Ti druzi socialisti, stejny program, stejny metody, stejny chovani a stejna cilova skupina zakomplexovanych neuspesnych luzru, co se umi jen rochnit ve sve zavisti a snit o tom, ze jim nekdo ukaze "nepritele", ktery muze za to proc jsou oni sami neuspesni, chudi a blbi.
    |🇵🇸 avatar 17.10.2007 23:42 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Také to nechápu. Proč měl být například Hitler extrémně pravicový, když to byl (národní) socialista jak řemen?
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    JiK avatar 17.10.2007 23:51 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    On to AH a sobe dokonce hrde hlasal!
    Jsme Socialisté, jsme nepřátelé - smrtelní nepřátelé současného kapitalistického systému s jeho vykořisťováním ekonomicky slabých, s jeho nespravedlivými platy,...
    jako z halonovin...klidne by to mohli znova otisknout...pro soudruhy z KSC...
    Michal Fecko avatar 17.10.2007 23:45 Michal Fecko | skóre: 31 | blog: Poznámkový blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    ...nikdy som na hokeji/tenise/hadzane nezazil tolko (pravicoveho) extremizmu a bitiek ako na futbale...
    Skinhedi jsou PRAVICOVY extremismus? Proboha proc? Protoze chteji znarodnovat majetky a bojuji proti 'globalizaci' a (zidovskym) velkokapitalistum z USA? Vzdyt narodni socialisti jsou stejni jako Ti druzi socialisti, stejny program, stejny metody, stejny chovani a stejna cilova skupina zakomplexovanych neuspesnych luzru, co se umi jen rochnit ve sve zavisti a snit o tom, ze jim nekdo ukaze "nepritele", ktery muze za to proc jsou oni sami neuspesni, chudi a blbi.
    snad tam malo byt (pravicoveho ?) lebo som to myslel tak ze neviem presne ci to zaradit doprava alebo dolava alebo na stred... :-)
    18.10.2007 00:10 dizz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    No neni SKINHEAD jako NACEK(FASISTA).. pravy skinhead nemuze byt ani fasista ani nacek! Vzdit skinhedska muzika jako je napriklad ska pochazi od jamajcanu a jejim symbolem je cernobila sachovnice(hadejte proc)

    http://www.youtube.com/watch?v=JW1e5f9RcoU
    17.10.2007 23:21 pic | skóre: 30 | blog: Perdido_Street_Station
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    |🇵🇸 avatar 17.10.2007 23:23 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Já to myslel seriózně. Brácha tu má pro změnu péčko SoccerGirls.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    17.10.2007 23:13 pic | skóre: 30 | blog: Perdido_Street_Station
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    ne ne, všechno špatně - tohle se hraje s těma plyšovejma bambulkama na botách a pavím pérem v levé ruce !!
    17.10.2007 23:27 kub. | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Výborně. Škoda že jsem ten zápas neviděl :(
    |🇵🇸 avatar 17.10.2007 23:28 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Lepší bude asi nějaký sestřih -- byla tam hluchá místa, kdy se Němci snažili držet čas. Ale akčnější části byly hezké.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Rezza avatar 17.10.2007 23:52 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Tak potreti v historii prohrali - nejdriv prvni, pak druhou svetovou a nakonec dnesni zapas :)
    JiK avatar 17.10.2007 23:54 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    takze zase budeme odsunovat budouci laureaty nobelovy ceny? :-D
    18.10.2007 16:22 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Mám pocit, že milí laureáti, pokud byli odsunuti do západního Německa, zase nedopadli tak špatně.

    Samozřejmě se jim asi nelíbilo, že přišli o domov, ale asi by se jim ani nelíbilo, kdyby si tady museli zažít těch až 40 let s komunisty.
    Quando omni flunkus moritati
    Dalibor Smolík avatar 17.10.2007 23:54 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Sledovali jsme s manželkou asi od poloviny prvního poločasu. Chvíli jsem zíral na průběžný výsledek, než mi došlo, že ten stav 2:0 je pro nás :-)
    Báječný zápas.
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    Prcek avatar 18.10.2007 02:38 Prcek | skóre: 43 | Jindřichův Hradec / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    My jsme byli s kamaradama koukat v hospode - pred zapasem jsme dali kazdy 20 Kc do banku a kazdy tipnul vysledek. Kdo by uhodl presne vydledek, bral by penize. Ale ze nikdo neuhodl, tak penize sly na vitezne panaky :-D. Ale mezi sesti lidmi, kteri tipovali jsem byl jediny, ktery veril nasemu tymu - tipnul jsem nasi vyhru 2:1. Kazdopadne jsme na konci byli vsichni radi, ze ani jeden z nas ty penize nevyhral :-).
    Člověk je takový, jak vypadá... A já vypadám jako pravá, nefalšovaná děvka!!!
    18.10.2007 08:09 KS | skóre: 10 | blog: blg | Horní polní u západní dolní
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    Někdy se na fotbal dívám. Zelená je dobrá na oči.
    Pochybnost, nejistota - základ poznání
    18.10.2007 22:46 zde | skóre: 9 | blog: Linuch | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postupujeme!
    To zas bude v álejích nablito..
    Táto, ty de byl? V práci, já debil.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.