abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    11.2.2008 08:10 Xerces
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian nešel qůli otrockému disku
    Jen pro info jaky byl duvod prechodu z Xubuntu na Debian? Takovy zajimavy.
    |🇵🇸 avatar 11.2.2008 14:35 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian nešel qůli otrockému disku
    Chtěl jsem distribuci, u níž, kvůli aktualizacím, nevycházejí nové verze. Občas se totiž objeví nějaká nevyladěnost, kterou časem někdo opraví a mamku je problém dokopat k občasným aktualizacím, u starších verzí distribucí mizí podpora.

    Xfce (v Xubuntu?) nebylo dobrou volbou, kvůli pár nevyladěnostem v nastavení, které se objevovaly za chodu. Na terminálu bude máti mít KDE, takže jsem chtěl, aby měla toto prostředí jednotné na všech počítačích. To chtělo ale zásadní změnu a z nového Ubuntu mám hrůzu.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    11.2.2008 08:38 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian nešel qůli otrockému disku
    píše se kvůli nikoliv qůli - to jen hnidopišská poznámka na okraj ;-)
    houska avatar 11.2.2008 11:08 houska | skóre: 41 | blog: HW
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian nešel qůli otrockému disku
    za tohle mrveni cestiny bych vrazdil!
    |🇵🇸 avatar 11.2.2008 14:24 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian nešel qůli otrockému disku
    Byla to provokace. ^_^
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    11.2.2008 15:11 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian nešel qůli otrockému disku
    Provokace byl ve starém Římě právní akt! Za tohle prznění latiny bych vraždil! ;-)
    |🇵🇸 avatar 11.2.2008 15:51 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian nešel qůli otrockému disku
    Což takhle tohle, zlato? ^_^

    Čeština už to slovo jednou obsahuje tak, jak jej obsahuje a ty s tím nic nenaděláš, růžový čumáčku.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    11.2.2008 16:30 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian nešel qůli otrockému disku
    No vida, tatáž čeština, která neobsahuje slovo "qůli"? :-D Heleď, nezapomeň si večer před spaním vzít svou pravidelnou tabletku inhibitoru humorázy. ;-)
    |🇵🇸 avatar 11.2.2008 16:36 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian nešel qůli otrockému disku
    Jistě, někdy je použití vhodné a jindy ne. Nechci, aby se toto nevšední ozvláštnění provokující některé jedince stalo pravidlem , čímž by mohlo dojít k devalvaci úrovně projevu někam mezi vrstvy, pro něž je typický onen známý výrok z Lamera.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    xsubway avatar 11.2.2008 08:39 xsubway | skóre: 13 | blog: litera_scripta_manet
    Rozbalit Rozbalit vše instalace jen zakladniho systemu
    V instalacnim programu debianu nezaskrtavej zadnou volbu (Desktop, Emailovy server, atd.) a navic zrus volbu "Standardni baliky". Nainstaluje se opravdu jen zakladni system (cca 550MB coz neni zrovna malo) bez X-ek. Pak staci pomoci aptitude nainstalovat xserver-xorg, xterm, xdm a treba openbox ;)
    |🇵🇸 avatar 11.2.2008 14:23 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: instalace jen zakladniho systemu
    V daný moment mne to nenapadlo, ale díky za tip.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    frEon avatar 11.2.2008 20:58 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: instalace jen zakladniho systemu
    osobne mi vadi, kdyz pak musim kazdou blbost jako less, telnet doinstalovavat. Proto bych soporucil nechat volbu "standartni system" zaskrtlou a zbytek nezaskrtavat.
    Talking about music is like dancing to architecture.
    12.2.2008 12:03 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: instalace jen zakladniho systemu
    Proti vkusu žádný dišputát, ale mě osobně je mnohem milejší mít textový souborek - třebas na netu - se seznamem "nepostradatelných" prográmků, které dobře znám a o kterých vím k čemu jsou a ten pak předhodit aptu. Ten si už k nim pak stáhne co potřebuje. O "standardním" systému má totiž každý trochu jinou představu, víme?
    Integral avatar 11.2.2008 08:53 Integral | blog: devnull
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian nešel qůli otrockému disku
    Boze, to je ale hrozny pribeh! Malem jsem si kaknul.
    11.2.2008 11:34 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian nešel qůli otrockému disku
    +1
    Baník pyčo!
    11.2.2008 18:36 SixtyNine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian nešel qůli otrockému disku
    Co znamena slovo 'quli'?
    |🇵🇸 avatar 11.2.2008 18:52 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian nešel qůli otrockému disku
    Což takhle si napsat fonetický přepis a porovnat to s jinými, podobnými slovy?
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    11.2.2008 18:54 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian nešel qůli otrockému disku
    Nepamatoval jsem si, zda jsem před tím téměř rokem vytvořil zvláštní oddíl na disku pro domovský adresář
    A proto Bůh stvořil příkaz mount:
    $ mount
    /dev/hda1 on / type ext3 (rw,errors=remount-ro)
    tmpfs on /lib/init/rw type tmpfs (rw,nosuid,mode=0755)
    proc on /proc type proc (rw,noexec,nosuid,nodev)
    sysfs on /sys type sysfs (rw,noexec,nosuid,nodev)
    udev on /dev type tmpfs (rw,mode=0755)
    tmpfs on /dev/shm type tmpfs (rw,nosuid,nodev)
    devpts on /dev/pts type devpts (rw,noexec,nosuid,gid=5,mode=620)
    /dev/hda2 on /home type ext3 (rw)
    ...
    Jak jednoduché...
    Quando omni flunkus moritati
    |🇵🇸 avatar 11.2.2008 19:02 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian nešel qůli otrockému disku
    Pozdě jsem si vzpomněl. Šroubování to obsahovalo tak jako tak, takže je to jedno.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.