Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Je potřeba postavit lirc přijímač.
Myslím A, říkám B a píšu C... Jasně.
Na mojí DTV2000H rev. J
Ta je analogová, ne? Přes ten vstup... co by se stalo, kdybych do ní zapojil set-top box?
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.27596
Co znamená "driver-free"? Ale prý to pod Ubuntu 9.04 celkem funguje... a za $10!
Ale problém je, zda to COM bude mít ;).
Nebude, ale šel by asi přidat přes PCI...?

usb hidy sou super, v SE pustis dalkove ovladani, vyberes hid ... nektery hidy pro KDE sou zde: http://www.kde-apps.org/content/show.php/Sony+Ericsson+HID+profiles+package?content=60288 tism, ze tam je kaffeine, vlc, este snad neco. jinak na hidy jsem videl program primo u SE tady asi .... (mozna heldej novou verzi, je to pod okna) http://developer.sonyericsson.com/site/global/newsandevents/latestnews/newssept05/p_updated_bluetooth_remotecontrol_tool.jsp tady par hidu ... http://www.zizghetto.ezin.cz/view.php?cisloclanku=2007120044 a tady je navod, jak ty hidy delat v linuxu ... http://stefans.datenbruch.de/k750i/remote.shtml#defining
... if the predefined remote controls do not suite your needs (they will not), you can modify them on your computer. Sony Ericsson offers a Windows program for that, but you do not need one; Just like the theme files, remote control definitions are nothing more than tar archives with an XML and some image files in it. You can transfer the existing profiles to your computer for examination: ...
. To nezprovotníš
.Zdejsi sekce Hardware ti urcite pomuze.
Průběžně mi pomáhá, jenže jednak často jsou v ní celkem neaktuální informace a jednak jsem především omezen na to, co se dá sehnat.
ale třeba u HDD je to jednoViděl jsi tu křivku pravděpodobnosti selhání disku? Největší je prvních pár set hodin běhu, potom je chvíli nízká, a pak zase narůstá → čím víc má disk natočeno, tím méně mu zbývá.
reklamaci disku s daty si nedokážu představit
man cryptsetup
Viděl jsi tu křivku pravděpodobnosti selhání disku? Největší je prvních pár set hodin běhu, potom je chvíli nízká, a pak zase narůstá → čím víc má disk natočeno, tím méně mu zbývá.
No to je hezké, ale (má) praxe říká, že disk se ti může posrat po pár týdnech, protože je prostě vadný, nebo klidně poběží až na věky (případ těch disků, co tu mám pod stolem). Když koupím od spolehlivého prodejce otestovaný disk (často minimálně používaný), odfiltruje se tím alespoň první možnost.
man cryptsetup
Na HTPC nebudu šifrovat.
Třeba se podaří sehnat TV tuner s funkčním dálkovým ovládáním. Nevěřím tomu.WTF? Na Linuxu s tím vcelku není problém.
A ak áno, CTRL+SHIFT+NumLock to vyrieši... (používam, keď ležím v posteli, nemám síce bezdrôtovú klávesnicu, ale pre myš sa mi nechce naťahovať, keď občas treba niekde kliknúť...)
Deska v HTPC bude nějaká standardní deska nebo nějaký speciál (Mini-Epia apod.)?
nVidia ION (Intel Atom + GeForce 9400) -- miniITX (možná microATX s CPU AMD a GPU nevímjakým).
Pokud máte satelit...
Nemáme.
Tiskni
Sdílej: