Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
Je potřeba postavit lirc přijímač.
Myslím A, říkám B a píšu C... Jasně.
Na mojí DTV2000H rev. J
Ta je analogová, ne? Přes ten vstup... co by se stalo, kdybych do ní zapojil set-top box?
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.27596
Co znamená "driver-free"? Ale prý to pod Ubuntu 9.04 celkem funguje... a za $10!
Ale problém je, zda to COM bude mít ;).
Nebude, ale šel by asi přidat přes PCI...?
usb hidy sou super, v SE pustis dalkove ovladani, vyberes hid ... nektery hidy pro KDE sou zde: http://www.kde-apps.org/content/show.php/Sony+Ericsson+HID+profiles+package?content=60288 tism, ze tam je kaffeine, vlc, este snad neco. jinak na hidy jsem videl program primo u SE tady asi .... (mozna heldej novou verzi, je to pod okna) http://developer.sonyericsson.com/site/global/newsandevents/latestnews/newssept05/p_updated_bluetooth_remotecontrol_tool.jsp tady par hidu ... http://www.zizghetto.ezin.cz/view.php?cisloclanku=2007120044 a tady je navod, jak ty hidy delat v linuxu ... http://stefans.datenbruch.de/k750i/remote.shtml#defining
... if the predefined remote controls do not suite your needs (they will not), you can modify them on your computer. Sony Ericsson offers a Windows program for that, but you do not need one; Just like the theme files, remote control definitions are nothing more than tar archives with an XML and some image files in it. You can transfer the existing profiles to your computer for examination: ...
Zdejsi sekce Hardware ti urcite pomuze.
Průběžně mi pomáhá, jenže jednak často jsou v ní celkem neaktuální informace a jednak jsem především omezen na to, co se dá sehnat.
ale třeba u HDD je to jednoViděl jsi tu křivku pravděpodobnosti selhání disku? Největší je prvních pár set hodin běhu, potom je chvíli nízká, a pak zase narůstá → čím víc má disk natočeno, tím méně mu zbývá.
reklamaci disku s daty si nedokážu představit
man cryptsetup
Viděl jsi tu křivku pravděpodobnosti selhání disku? Největší je prvních pár set hodin běhu, potom je chvíli nízká, a pak zase narůstá → čím víc má disk natočeno, tím méně mu zbývá.
No to je hezké, ale (má) praxe říká, že disk se ti může posrat po pár týdnech, protože je prostě vadný, nebo klidně poběží až na věky (případ těch disků, co tu mám pod stolem). Když koupím od spolehlivého prodejce otestovaný disk (často minimálně používaný), odfiltruje se tím alespoň první možnost.
man cryptsetup
Na HTPC nebudu šifrovat.
Třeba se podaří sehnat TV tuner s funkčním dálkovým ovládáním. Nevěřím tomu.WTF? Na Linuxu s tím vcelku není problém.
Deska v HTPC bude nějaká standardní deska nebo nějaký speciál (Mini-Epia apod.)?
nVidia ION (Intel Atom + GeForce 9400) -- miniITX (možná microATX s CPU AMD a GPU nevímjakým).
Pokud máte satelit...
Nemáme.