abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    20.8.2010 14:08 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rádio v GNU/Linuxu, AudioCD, channels.conf...
    Poradna?
    We lived, we danced, we raced, we run, from the oblivion to come, Dressed for the last dance of a hundred thousand suns.
    |🇵🇸 avatar 20.8.2010 14:27 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rádio v GNU/Linuxu, AudioCD, channels.conf...
    Jo, jenže tohle je pět dotazů zároveň, z toho dvojka minimálně se do poradny nehodí.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    20.8.2010 14:20 Vantomas | skóre: 32 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rádio v GNU/Linuxu, AudioCD, channels.conf...
    vendula ~ # cat /usr/share/dvb/dvb-t/cz-All
    # Czech Republic, whole country
    # Created from http://www.digizone.cz/texty/mapy-pokryti-multiplex-1-ceska-televize/
    # and http://www.digizone.cz/texty/mapy-pokryti-multiplex-2-radiokomunikace/
    # and http://www.digizone.cz/texty/mapy-pokryti-multiplex-3-czech-digital-group/
    # and http://www.digizone.cz/texty/mapy-pokryti-multiplex-4-telefonica-o2/
    # T freq bw fec_hi fec_lo mod transmission-mode guard-interval hierarchy
    T 482000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 506000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 538000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 546000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 562000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 570000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 578000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 586000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 594000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 602000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 618000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 626000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 634000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 642000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/8 NONE
    T 650000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 658000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/8 NONE
    T 666000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/8 NONE
    T 674000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/8 NONE
    T 690000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 698000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 706000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 714000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 722000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 730000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 738000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 746000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 770000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 778000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 786000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 794000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE
    T 802000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/8 NONE
    T 810000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/8 NONE
    T 818000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/8 NONE
    T 826000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/8 NONE
    T 834000000 8MHz 2/3 NONE QAM64 8k 1/4 NONE

    vendula ~ # dvbscan /usr/share/dvb/dvb-t/cz-All | tee channels.conf

    Nefunguje?
    20.8.2010 14:58 Channels.conf
    Rozbalit Rozbalit vše Channels.conf
    http://wiki.ubuntu.cz/Digit%C3%A1ln%C3%AD%20TV/channels.conf
    Luboš Doležel (Doli) avatar 20.8.2010 15:23 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rádio v GNU/Linuxu, AudioCD, channels.conf...
    Pátá věc: channels.conf v distribuci jsou jenom pro ČT. Může se někdo podělit o kompletní konfiguraci včetně Novy a Primy?
    Proč si vzduch neproskenovat pomocí w_scan? Je to hotové za chvilku a bez nutnosti brát si configy od kohokoliv.
    20.8.2010 17:08 Stevko | skóre: 3 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rádio v GNU/Linuxu, AudioCD, channels.conf...
    Pre Prahu: cz-Praha:
    # T freq bw fec_hi fec_lo mod transmission-mode guard-interval hierarchy
    T 634000000 8MHz AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO
    T 778000000 8MHz AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO
    T 730000000 8MHz AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO
    T 818000000 8MHz AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO AUTO
    
    Vytvorenie channels.conf príkazom
    scan cz-Praha > channels.conf
    .
    Príspevok nemá byť ukončený spojením „môj názor“.
    20.8.2010 19:21 Kvakor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rádio v GNU/Linuxu, AudioCD, channels.conf...
    Případně stačí použít w_scan, ten se obejde i bez definic kanálů.
    Nicky726 avatar 20.8.2010 17:41 Nicky726 | skóre: 56 | blog: Nicky726
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rádio v GNU/Linuxu, AudioCD, channels.conf...
    Možná to je trochu mimo, ale nedávno mě zaujal skript česká rádia pro amarok, vzhledem k tomu, že jich přes net vysílá podstatně víc, než co jich doma chytím na rádio, tak si říkám, k čemu přijímat v htpc rádio ze vzduchu.
    Enjoy the detours. There you’ll find the things more important than what you want. (Hunter x Hunter)
    |🇵🇸 avatar 22.8.2010 11:21 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rádio v GNU/Linuxu, AudioCD, channels.conf...
    Nezabírá to linku? Funguje to i při výpadku (ISP)?

    Jinak počet nerozhoduje. Stačí Hey a ČRo, případně BBC.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    David Watzke avatar 22.8.2010 11:30 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rádio v GNU/Linuxu, AudioCD, channels.conf...
    Nezabírá to linku?
    Pokud je tam aspoň taková linka, aby si zasloužila, aby se jí tak říkalo, potom by to ani nemělo být vidět v grafu síťovýho přenosu :-D
    Funguje to i při výpadku (ISP)?
    Těžko, musíš si cracknout lokální wifi pro záložní připojení :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    |🇵🇸 avatar 22.8.2010 11:59 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rádio v GNU/Linuxu, AudioCD, channels.conf...
    Mno a pro porovnání výhody oproti normálnímu rádiu? (...) Nic mě nenapadá.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    Nicky726 avatar 22.8.2010 12:52 Nicky726 | skóre: 56 | blog: Nicky726
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rádio v GNU/Linuxu, AudioCD, channels.conf...
    Není potřeba rádio tuner, kvalita příjmu?
    Enjoy the detours. There you’ll find the things more important than what you want. (Hunter x Hunter)
    |🇵🇸 avatar 22.8.2010 12:57 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rádio v GNU/Linuxu, AudioCD, channels.conf...
    Kvalita příjmu s kvalitní anténou (kterou máme tak jak tak -- kvůli televizi) perfektní, rádio tuner vyjde na toliko stovku.
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána
    20.8.2010 18:25 disorder | blog: weblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rádio v GNU/Linuxu, AudioCD, channels.conf...
    ja mam ION a zvuk cez hdmi funguje vo windowse, tam staci zmenit output device. v linuxe toto, mozno treba zmenit tie cisla zariadeni (pripadne do ~/.asoundrc):
    cat > /etc/asound.conf <<EOF
    pcm.dmixer {
    type dmix
    ipc_key 1024
    ipc_key_add_uid false
    ipc_perm 0660
    slave {
    pcm "hw:0,3"
    rate 48000
    channels 2
    period_time 0
    period_size 1024
    buffer_time 0
    buffer_size 4096
    }
    }

    pcm.!default {
    type plug
    slave.pcm "dmixer"
    }
    EOF
    ma to ale nevyhodu, ze po suspende si to alsa nepamata a alsactl force-reload zhodi aplikaciu
    gtz avatar 20.8.2010 18:36 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rádio v GNU/Linuxu, AudioCD, channels.conf...
    Pro rádio:

    V minulosti jsem používal xradio, výborný byl cRadio, ale ten myslím již je old. Zkoušel jsem i gqradio, to se taky dalo slušně použít. Nevím jak je to dnes. Snad pro inspiraci něco
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    20.8.2010 18:46 J. M. | skóre: 23 | blog: JMblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rádio v GNU/Linuxu, AudioCD, channels.conf...
    rádio má vlastní zvukový výstup. Potřeboval bych ho přesměrovat na ten normální
    U analogových TV/rádio karet se prostě jejich výstup napojí kabelem do line-in vstupu zvukové karty...
    Luboš Doležel (Doli) avatar 20.8.2010 23:41 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rádio v GNU/Linuxu, AudioCD, channels.conf...
    V tomhle se mi víc líbí ty, co zvuk rovnou digitalizují.
    David Watzke avatar 22.8.2010 04:51 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rádio v GNU/Linuxu, AudioCD, channels.conf...
    HDMI je docela poděl. Ujisti se, že máš (načtenej) modul snd_hda_codec_nvhdmi a osolený volume v mixéru i na TV.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    |🇵🇸 avatar 22.8.2010 11:19 |🇵🇸 | skóre: 94 | blog:
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rádio v GNU/Linuxu, AudioCD, channels.conf...
    Ono vůbec celé HDMI zrovna přestalo fungovat. Fuck!
    🇵🇸Touch grass🇺🇦 ✊ ani boha, ani pána

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.