Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
A kdybych si mohl vymýšlet, tak bych si na klávesnici přál kolečko z myši, které by fungovalo pro rolování v dokumentech, či browseru nahoru a dolů – prostě stejně jako u myši. Protože v tuto chvíli sahám na myš ačkoli primárně pracuji z klávesnice. Ale to jsem ještě u žádné klávesnice neviděl, to je jenom moje fantazie.Microsoft měl takovou.
A kdybych si mohl vymýšlet, tak bych si na klávesnici přál kolečko z myši, které by fungovalo pro rolování v dokumentech, či browseru nahoru a dolů – prostě stejně jako u myši. Protože v tuto chvíli sahám na myš ačkoli primárně pracuji z klávesnice. Ale to jsem ještě u žádné klávesnice neviděl, to je jenom moje fantazie.Cokoliv s Trackpointem (UltraNav), viz třeba na notebook.cz
zaroven treba vyzdvihnut ze klavesy su velke a su medzi nimy velke skary takze clovek uz pomaly pise aj naslepo bez toho aby sa pozeral na klavesnicu
Aspoň já na to nepotřebuju zboží ze zelinářství.
Mně se už delší dobu líbí Microsoft Arc Wireless. Nemáte ji někdo třeba doma, zajímaly by mě osobní dojmy…
Bohatý blbci používají AppleSnad jsi tím nemyslel nikoho konkrétního?
JJ neni bohatej, JJ je jen dobře situovanej a vydělal si na to poctivou kapitalistickou pracíJsou tři věci, které se nepromíjejí: Avada kedavra, 32b systém na 64b stroji a zasklený balkon.
že jeden jeho kámoš...bejvalej
Tiskni
Sdílej: