Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Doporucil bych film The Listening. Fakt skvele.
jj symbol "demokracie"Neřekl bych, že ta hysterie kolem bezpečnostních opatření vypovídá něco o (ne)demokratičnosti. Spíše o paranoie, honu na čarodějnice, obětních beráncích a manipulaci s veřejným míněním. Ale ne o demokracii.
Musíte sa tiež povinne preukázať dokladmi.Tato povinnost už existuje dost dlouho. Američani sice nemají občanky, ale už dlouho před 9/11 nešlo cestovat letadlem bez nějakého foto-ID (řidičák, školní průkaz apod.) -- v rámci USA; do ciziny byl pochopitelně vyžadován pas vždy.
Myslím, že v Európe si tie doklady potreboval len na medzištátnych letoch.
No nevím. Řekl bych, že minimálně občanku po tobě chtít budou. Musíš si uvědomit, že Evropané a Američané mají rozdílný úhel pohledu. To, co Američané vnímají jako neslýchané omezení svých svobod, je v Evropě zcela normální již desítky let - např. občanské průkazy.
Osobne by me tedy zajimalo co musela vytrpet. Sam americke vizum mam a byl jsem tam po 9/11/01. Vse probihalo naprosto v pohode a klidu.
Ziskani viza obnaselo vyplneni formulare, fotografie, platny pas, zaplaceni castky a cesta do Prahy z CB na ambasadu. Peti minutovy rozhovor z konzulem (kluk asi v mem veku - 25) a na konci udeleni viza. Otazky naprosto normalni kam jedete, proc tam jedete. Kdo je kontaktni osoba ve formulari. Umite anglicky ? POkud ano prohodi s vami par jednoduchych vet a konec. Byl usmevavy, prijemny a klidny.
Bezpecnostni kontroly na vsech letistich stejne (zkusenost Pariz, Frankufurt, Praha, NY JFK, NY NA, Pittsburgh, Praha).
Imigracni kontrola v pohode. Otazka : proc jste prijel, co tady budete delat, jak dlouhou se zdrzite , kde budete bydlet ?
Kde jsem trpel ci musel neco vytrpet ??? Netusim, vse probihala naprosto bez komplikaci
V kvetnu jsem byl mesic na floride a mam podobne zazitky, nastesti ne tak 'intenzivni'. Kupodivu nejlepsi byl pohovor s imigration off kteryho jsem se nejvic bal - milej chlapik se zeptal kam jedeme, jak dlouho tam pobudem a pak poradil na kterym terminalu mame odlety do jacksonville.
nejvetsi buzer byl na americky ambasade v praze - honili nas z kouta do kouta jako dobytek. zorganizovany to pritom bylo docela dobre, hlavni problem byl ze evidentne nestihali. kdyby vcas rekli "sorry nestihame, zajdete si nekam na kafe a prijde za dve hodiny" mohlo to vypadat jinak ale na to zrejme neni predpis.
pokud jde o prohlidky na letistich mel jsem stesti, jedinej problem byl cca 4cm nozik/otvirak/pilnicek kterej jsem musel nechat na letisit v jax pri odletu , ale nezavreli me na guantanamo takze jsem v podstate stastnej. zadnou konspiracni teorii za tim nevidim, spis obvyklou americkou manii cim blbejsi predpism tim dusledneji se musi dodrzovat. bezpecnejsi jsem si rozhodne nepripadal - v kazdem systemu existuje chyba a takovej ve kterym jsou predpisy dulezitejsi nez rozum je imho mnohem snazsi exploitnout. nastesti jsem zustal proti teroristum "ozbrojen", takovej ctyrkilovej notebook je poradne padnej ale jsem zvedavej co se stane az TSA dojde ze existujou i jiny zbrane nez bodny. zakazou starym lidem chodit o holi ?
Loni zahynulo pri atentatech tolik lidi, kolik zahyne na silnicich v Britanii lidi behem jednoho tydne.
Za posledních 60 let zabili nacisté v Evropě odhadem méně lidí, než kolik se jich rozseká na silnicích za týden. A to pouze za předpokladu, že za nacistu označíme kdejakého nablblého skinheada. Neměli bychom zrušit všechny ty paragrafy o podpoře nacismu?
Tiskni
Sdílej: