Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Doporucil bych film The Listening. Fakt skvele.
jj symbol "demokracie"Neřekl bych, že ta hysterie kolem bezpečnostních opatření vypovídá něco o (ne)demokratičnosti. Spíše o paranoie, honu na čarodějnice, obětních beráncích a manipulaci s veřejným míněním. Ale ne o demokracii.
Musíte sa tiež povinne preukázať dokladmi.Tato povinnost už existuje dost dlouho. Američani sice nemají občanky, ale už dlouho před 9/11 nešlo cestovat letadlem bez nějakého foto-ID (řidičák, školní průkaz apod.) -- v rámci USA; do ciziny byl pochopitelně vyžadován pas vždy.
Myslím, že v Európe si tie doklady potreboval len na medzištátnych letoch.
No nevím. Řekl bych, že minimálně občanku po tobě chtít budou. Musíš si uvědomit, že Evropané a Američané mají rozdílný úhel pohledu. To, co Američané vnímají jako neslýchané omezení svých svobod, je v Evropě zcela normální již desítky let - např. občanské průkazy.
Osobne by me tedy zajimalo co musela vytrpet. Sam americke vizum mam a byl jsem tam po 9/11/01. Vse probihalo naprosto v pohode a klidu.
Ziskani viza obnaselo vyplneni formulare, fotografie, platny pas, zaplaceni castky a cesta do Prahy z CB na ambasadu. Peti minutovy rozhovor z konzulem (kluk asi v mem veku - 25) a na konci udeleni viza. Otazky naprosto normalni kam jedete, proc tam jedete. Kdo je kontaktni osoba ve formulari. Umite anglicky ? POkud ano prohodi s vami par jednoduchych vet a konec. Byl usmevavy, prijemny a klidny.
Bezpecnostni kontroly na vsech letistich stejne (zkusenost Pariz, Frankufurt, Praha, NY JFK, NY NA, Pittsburgh, Praha).
Imigracni kontrola v pohode. Otazka : proc jste prijel, co tady budete delat, jak dlouhou se zdrzite , kde budete bydlet ?
Kde jsem trpel ci musel neco vytrpet ??? Netusim, vse probihala naprosto bez komplikaci
V kvetnu jsem byl mesic na floride a mam podobne zazitky, nastesti ne tak 'intenzivni'. Kupodivu nejlepsi byl pohovor s imigration off kteryho jsem se nejvic bal - milej chlapik se zeptal kam jedeme, jak dlouho tam pobudem a pak poradil na kterym terminalu mame odlety do jacksonville.
nejvetsi buzer byl na americky ambasade v praze - honili nas z kouta do kouta jako dobytek. zorganizovany to pritom bylo docela dobre, hlavni problem byl ze evidentne nestihali. kdyby vcas rekli "sorry nestihame, zajdete si nekam na kafe a prijde za dve hodiny" mohlo to vypadat jinak ale na to zrejme neni predpis.
pokud jde o prohlidky na letistich mel jsem stesti, jedinej problem byl cca 4cm nozik/otvirak/pilnicek kterej jsem musel nechat na letisit v jax pri odletu , ale nezavreli me na guantanamo takze jsem v podstate stastnej. zadnou konspiracni teorii za tim nevidim, spis obvyklou americkou manii cim blbejsi predpism tim dusledneji se musi dodrzovat. bezpecnejsi jsem si rozhodne nepripadal - v kazdem systemu existuje chyba a takovej ve kterym jsou predpisy dulezitejsi nez rozum je imho mnohem snazsi exploitnout. nastesti jsem zustal proti teroristum "ozbrojen", takovej ctyrkilovej notebook je poradne padnej ale jsem zvedavej co se stane az TSA dojde ze existujou i jiny zbrane nez bodny. zakazou starym lidem chodit o holi ?
Loni zahynulo pri atentatech tolik lidi, kolik zahyne na silnicich v Britanii lidi behem jednoho tydne.
Za posledních 60 let zabili nacisté v Evropě odhadem méně lidí, než kolik se jich rozseká na silnicích za týden. A to pouze za předpokladu, že za nacistu označíme kdejakého nablblého skinheada. Neměli bychom zrušit všechny ty paragrafy o podpoře nacismu?
Tiskni
Sdílej: