Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Doporucil bych film The Listening. Fakt skvele.
jj symbol "demokracie"Neřekl bych, že ta hysterie kolem bezpečnostních opatření vypovídá něco o (ne)demokratičnosti. Spíše o paranoie, honu na čarodějnice, obětních beráncích a manipulaci s veřejným míněním. Ale ne o demokracii.
Musíte sa tiež povinne preukázať dokladmi.Tato povinnost už existuje dost dlouho. Američani sice nemají občanky, ale už dlouho před 9/11 nešlo cestovat letadlem bez nějakého foto-ID (řidičák, školní průkaz apod.) -- v rámci USA; do ciziny byl pochopitelně vyžadován pas vždy.
Myslím, že v Európe si tie doklady potreboval len na medzištátnych letoch.
No nevím. Řekl bych, že minimálně občanku po tobě chtít budou. Musíš si uvědomit, že Evropané a Američané mají rozdílný úhel pohledu. To, co Američané vnímají jako neslýchané omezení svých svobod, je v Evropě zcela normální již desítky let - např. občanské průkazy.
Osobne by me tedy zajimalo co musela vytrpet. Sam americke vizum mam a byl jsem tam po 9/11/01. Vse probihalo naprosto v pohode a klidu.
Ziskani viza obnaselo vyplneni formulare, fotografie, platny pas, zaplaceni castky a cesta do Prahy z CB na ambasadu. Peti minutovy rozhovor z konzulem (kluk asi v mem veku - 25) a na konci udeleni viza. Otazky naprosto normalni kam jedete, proc tam jedete. Kdo je kontaktni osoba ve formulari. Umite anglicky ? POkud ano prohodi s vami par jednoduchych vet a konec. Byl usmevavy, prijemny a klidny.
Bezpecnostni kontroly na vsech letistich stejne (zkusenost Pariz, Frankufurt, Praha, NY JFK, NY NA, Pittsburgh, Praha).
Imigracni kontrola v pohode. Otazka : proc jste prijel, co tady budete delat, jak dlouhou se zdrzite , kde budete bydlet ?
Kde jsem trpel ci musel neco vytrpet ??? Netusim, vse probihala naprosto bez komplikaci
V kvetnu jsem byl mesic na floride a mam podobne zazitky, nastesti ne tak 'intenzivni'. Kupodivu nejlepsi byl pohovor s imigration off kteryho jsem se nejvic bal - milej chlapik se zeptal kam jedeme, jak dlouho tam pobudem a pak poradil na kterym terminalu mame odlety do jacksonville.
nejvetsi buzer byl na americky ambasade v praze - honili nas z kouta do kouta jako dobytek. zorganizovany to pritom bylo docela dobre, hlavni problem byl ze evidentne nestihali. kdyby vcas rekli "sorry nestihame, zajdete si nekam na kafe a prijde za dve hodiny" mohlo to vypadat jinak ale na to zrejme neni predpis.
pokud jde o prohlidky na letistich mel jsem stesti, jedinej problem byl cca 4cm nozik/otvirak/pilnicek kterej jsem musel nechat na letisit v jax pri odletu , ale nezavreli me na guantanamo takze jsem v podstate stastnej. zadnou konspiracni teorii za tim nevidim, spis obvyklou americkou manii cim blbejsi predpism tim dusledneji se musi dodrzovat. bezpecnejsi jsem si rozhodne nepripadal - v kazdem systemu existuje chyba a takovej ve kterym jsou predpisy dulezitejsi nez rozum je imho mnohem snazsi exploitnout. nastesti jsem zustal proti teroristum "ozbrojen", takovej ctyrkilovej notebook je poradne padnej ale jsem zvedavej co se stane az TSA dojde ze existujou i jiny zbrane nez bodny. zakazou starym lidem chodit o holi ?
Loni zahynulo pri atentatech tolik lidi, kolik zahyne na silnicich v Britanii lidi behem jednoho tydne.
Za posledních 60 let zabili nacisté v Evropě odhadem méně lidí, než kolik se jich rozseká na silnicích za týden. A to pouze za předpokladu, že za nacistu označíme kdejakého nablblého skinheada. Neměli bychom zrušit všechny ty paragrafy o podpoře nacismu?
Tiskni
Sdílej: