Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Před nějakou dobou se na internetu objevila Linux verze prográmku Skype pro telefonování po internetu a i z internetu na normální telefonní přístroje. Je pravda, že mi takovýto program na linuxu chyběl,z "wokýnek" sem byl zvyklý na podle mě nedostižný picophone, který umožňoval podrobné nastavení všech kodeků a způsobu komunikace. Doufal jsem, že podobné nastavení naleznu u Skype...
Skype je k dispozici jako statická nebo dynamická binárka, já sem instaloval z rpm pro Fedoru. Zaregistrování a spuštění není problém, je to klikací záležitost a registrace probíhá velmi rychle. Skype je napsaný pro QT (KDEčkaři zase vyhrávají :( ), ale v Gnome samozřejmě nemá problémy. Další nastavení programu se týká pouze vzhledu a základního chování programu. Bohužel jsem se nedočkal nastavení kodeků, alespoň lze nastavit komunikační port. Skype funguje i přes port HTTP, dokáže ho tunelovat a tak mají šanci používat tento program i uživatelé za hodně striktním firewallem. Skype pokud se nepřipojí přes nastavený port se tak automaticky přepne na "osmdesátku" a komunikuje vesele dál tunelováním HTTP.
Nezkoušel sem zatím volat na pevnou linku nebo mobil, používám Skype hlavně pro komunikaci se svými "okenními" přáteli a zatím s komunikací nebyl žádný problém. Zatížení sítě je trošku zajímavá věc. Podle mého sledovaní je minimum 5kbps, takže jak se dočteme na stránce skype, není problém program používat i při modemovém připojení. Někdy však z pro mě nepochopitelných důvodu stoupne až na 15-20kbps. Jinak je připojení stabilní a odezva velmi svižná. Při volání do USA se pohybovala kolem 1 sekundy a to je podle mě naprosto skvělý výsledek.
Celkově skype hodnotím velmi kladně, gnomemeeting sem se nenaučil používat kvůli jeho problémům při komunikaci přes firewally a problémům v komunikaci s Windows uživately. K dispozici sice není zdrojový kód a tvůrci Skype jsou známí svým vtipným spyware v programu Kazaa, ale doufejme že následující logo je pravdivé....
Tiskni
Sdílej:
Thus, the discussion is about finding the integral curve of the differential equation (6) which passes through this point M (0, x0), bounded on an infinite interval and which has for some horizontal asymptote x = A, and the quantity A must also be determined by the given value x0 (Fig. 5).
Similarly, on hireessaywriter.org students Linux portal and questions, boundary conditions for systems of differential equations are considered.