Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Před nějakou dobou se na internetu objevila Linux verze prográmku Skype pro telefonování po internetu a i z internetu na normální telefonní přístroje. Je pravda, že mi takovýto program na linuxu chyběl,z "wokýnek" sem byl zvyklý na podle mě nedostižný picophone, který umožňoval podrobné nastavení všech kodeků a způsobu komunikace. Doufal jsem, že podobné nastavení naleznu u Skype...
Skype je k dispozici jako statická nebo dynamická binárka, já sem instaloval z rpm pro Fedoru. Zaregistrování a spuštění není problém, je to klikací záležitost a registrace probíhá velmi rychle. Skype je napsaný pro QT (KDEčkaři zase vyhrávají :( ), ale v Gnome samozřejmě nemá problémy. Další nastavení programu se týká pouze vzhledu a základního chování programu. Bohužel jsem se nedočkal nastavení kodeků, alespoň lze nastavit komunikační port. Skype funguje i přes port HTTP, dokáže ho tunelovat a tak mají šanci používat tento program i uživatelé za hodně striktním firewallem. Skype pokud se nepřipojí přes nastavený port se tak automaticky přepne na "osmdesátku" a komunikuje vesele dál tunelováním HTTP.
Nezkoušel sem zatím volat na pevnou linku nebo mobil, používám Skype hlavně pro komunikaci se svými "okenními" přáteli a zatím s komunikací nebyl žádný problém. Zatížení sítě je trošku zajímavá věc. Podle mého sledovaní je minimum 5kbps, takže jak se dočteme na stránce skype, není problém program používat i při modemovém připojení. Někdy však z pro mě nepochopitelných důvodu stoupne až na 15-20kbps. Jinak je připojení stabilní a odezva velmi svižná. Při volání do USA se pohybovala kolem 1 sekundy a to je podle mě naprosto skvělý výsledek.
Celkově skype hodnotím velmi kladně, gnomemeeting sem se nenaučil používat kvůli jeho problémům při komunikaci přes firewally a problémům v komunikaci s Windows uživately. K dispozici sice není zdrojový kód a tvůrci Skype jsou známí svým vtipným spyware v programu Kazaa, ale doufejme že následující logo je pravdivé....
Tiskni
Sdílej:
Thus, the discussion is about finding the integral curve of the differential equation (6) which passes through this point M (0, x0), bounded on an infinite interval and which has for some horizontal asymptote x = A, and the quantity A must also be determined by the given value x0 (Fig. 5).
Similarly, on hireessaywriter.org students Linux portal and questions, boundary conditions for systems of differential equations are considered.