V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
DOPLNĚNÍ pro www.convertpdftoword.net
Málo hvězdiček ** jsem dal z důvodu, že exportovaný DOC dokument je needitovatelný jen opravitelný. Co řádek to editovalná buňka. Ze souboru velikosti 2,3MB PDF vytvořil 5,3MB DOC a při pouhém otevření a opětném uložení bez editačních změn se zmenšil na 2,3MB. Pokud jsem jej však uložil do RTF vznikl gigantický soubor 238MB.
Kladem zůstalo, že zvládnul všech 44 stránek prošpikovaných grafikou celkem dobře. Konverze byla velmi rychlá.
A to třeba Abiword, nebo OtevřenáOpice neumí PDF naimportovat? (Nevím, asi bych neměl moc náladu svěřovat své texty nějaké pofiderní online službě...)
Abiword si neumí poradit s vloženými obrázky.
OOo www.grafika.cz/art/sw/openoff3.html
Po instalaci se nabízí možnost otevření dokumentu v Draw či Impress (později má být k dispozici i otevření ve Writeru), a to k základním úpravám typu změny několika málo údajů, odstranění určitého úseku textu apod. Zpracování PDF formulářů zatím není podporováno, rovněž další prvky jsou převáděny s omezeními.
extensions.services.openoffice.org/project/pdfimport
Takže OOo, nic moc.
pdftotext
nebo jsem viděl i nějaký (český?) program v Qt, který uměl normálně editovat a exportovat PDF.
Zkusil jsem pdfedit a výsledek: Unknown exception in script occured u dvou souborů, které mi na výše uvedených on-line službách běžně procházely.
K čemu takové harakiri? OpenOffice.org 3 (od Novellu?) umí díky pluginu importovat PDF
Tak tohle může napsat jen ten kdo s tím nezkusil něco naimportovat.
To: Petr - Říkáš pravdu, OpenOffice.org = co řádek, to upravovatelná buňka, takže žádná souvislá editace. Jedině freepdfconvert.com, který uvádím hned jako první, je schopný k editaci. Škoda toho omezení u free jen na dvě stránky.
Co řádek, to upravovatelná buňka, žádná souvislá editace celé stránky. Navíc z 2MB PDF souboru vytvořil 27MB soubor.
Tiskni
Sdílej: