Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
DOPLNĚNÍ pro www.convertpdftoword.net
Málo hvězdiček ** jsem dal z důvodu, že exportovaný DOC dokument je needitovatelný jen opravitelný. Co řádek to editovalná buňka. Ze souboru velikosti 2,3MB PDF vytvořil 5,3MB DOC a při pouhém otevření a opětném uložení bez editačních změn se zmenšil na 2,3MB. Pokud jsem jej však uložil do RTF vznikl gigantický soubor 238MB.
Kladem zůstalo, že zvládnul všech 44 stránek prošpikovaných grafikou celkem dobře. Konverze byla velmi rychlá.
A to třeba Abiword, nebo OtevřenáOpice neumí PDF naimportovat? (Nevím, asi bych neměl moc náladu svěřovat své texty nějaké pofiderní online službě...)
Abiword si neumí poradit s vloženými obrázky.
OOo www.grafika.cz/art/sw/openoff3.html
Po instalaci se nabízí možnost otevření dokumentu v Draw či Impress (později má být k dispozici i otevření ve Writeru), a to k základním úpravám typu změny několika málo údajů, odstranění určitého úseku textu apod. Zpracování PDF formulářů zatím není podporováno, rovněž další prvky jsou převáděny s omezeními.
extensions.services.openoffice.org/project/pdfimport
Takže OOo, nic moc.
pdftotext
nebo jsem viděl i nějaký (český?) program v Qt, který uměl normálně editovat a exportovat PDF.
Zkusil jsem pdfedit a výsledek: Unknown exception in script occured u dvou souborů, které mi na výše uvedených on-line službách běžně procházely.
K čemu takové harakiri? OpenOffice.org 3 (od Novellu?) umí díky pluginu importovat PDF
Tak tohle může napsat jen ten kdo s tím nezkusil něco naimportovat.
To: Petr - Říkáš pravdu, OpenOffice.org = co řádek, to upravovatelná buňka, takže žádná souvislá editace. Jedině freepdfconvert.com, který uvádím hned jako první, je schopný k editaci. Škoda toho omezení u free jen na dvě stránky.
Co řádek, to upravovatelná buňka, žádná souvislá editace celé stránky. Navíc z 2MB PDF souboru vytvořil 27MB soubor.
Tiskni
Sdílej: