Google bude vydávat zdrojové kódy Androidu pouze dvakrát ročně. Ve 2. a 4. čtvrtletí.
Bezpečnostní specialista Graham Helton z Low Orbit Security si všímá podezřelých anomálií v BGP, zaznamenaných krátce před vstupem ozbrojených sil USA na území Venezuely, které tam během bleskové speciální vojenské operace úspěšně zatkly venezuelského diktátora Madura za narkoterorismus. BGP (Border Gateway Protocol) je 'dynamický směrovací protokol, který umožňuje routerům automaticky reagovat na změny topologie počítačové sítě' a je v bezpečnostních kruzích znám jako 'notoricky nezabezpečený'.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,58 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,32 %. Procesor AMD používá 67,43 % hráčů na Linuxu.
V Las Vegas probíhá veletrh CES (Consumer Electronics Show, Wikipedie). Firmy představují své novinky. Například LEGO představilo systém LEGO SMART Play: chytré kostky SMART Brick, dlaždičky SMART Tagy a SMART minifigurky. Kostka SMART Brick dokáže rozpoznat přítomnost SMART Tagů a SMART minifigurek, které se nacházejí v její blízkosti. Ty kostku SMART Brick aktivují a určí, co má dělat.
Vládní CERT (GovCERT.CZ) upozorňuje (𝕏) na kritickou zranitelnost v jsPDF, CVE-2025-68428. Tato zranitelnost umožňuje neautentizovaným vzdáleným útočníkům číst libovolné soubory z lokálního souborového systému serveru při použití jsPDF v prostředí Node.js. Problém vzniká kvůli nedostatečné validaci vstupu u cest k souborům předávaných několika metodám jsPDF. Útočník může zneužít tuto chybu k exfiltraci citlivých
… více »V úterý 13. ledna 2025 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 5. Mobile Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj a související infrastrukturu. Akci pořádá David Heidelberg.
… více »Už je 14 dní zbývá do začátku osmého ročníku komunitního setkání nejen českých a slovenských správců sítí CSNOG 2026. Registrace na akci je stále otevřená, ale termín uzávěrky se blíží. I proto organizátoři doporučují, aby se zájemci přihlásili brzy, nejlépe ještě tento týden.
… více »Rok 2026 sotva začal, ale už v prvním týdnu se nashromáždilo nezvykle mnoho zajímavostí, událostí a zpráv. Jedno je ale jisté - už ve středu se koná Virtuální Bastlírna - online setkání techniků, bastlířů a ajťáků, kam rozhodně doražte, ideálně s mikrofonem a kamerou a zapojte se do diskuze o zajímavých technických tématech.
Dějí se i ne zcela šťastné věci – zdražování a nedostupnost RAM a SSD, nedostatek waferů, 3€ clo na každou položku z Číny … více »Vývojáři GNOME a Firefoxu zvažují ve výchozím nastavení vypnutí funkce vkládání prostředním tlačítkem myši. Zdůvodnění: "U většiny uživatelů tento X11ism způsobuje neočekávané chování".
Nástroj pro obnovu dat GNU ddrescue (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 1.30. Vylepšena byla automatická obnova z disků s poškozenou čtecí hlavou.
----<>----
http://www.freepdfconvert.com/convert_pdf_to_source.asp
*** 3
Lze zadat heslo pro otevření PDF, možný výstup do DOC, RTF, XLS nebo extrakci obrázků, nabídlo přímé stažení (použito), předvídá dobu konverze (5 až 15 minut), současně poslalo i na mail adresu, upozornilo na velikost přílohy, zasláno jako ZIP.
POZOR u neplacené služby - omezení na max 2 stránky, na další konverzi ze stejného sezení se musí čekat 30 minut!!!!
Ze schránky xxx@post.cz stažená příloha byla nepoužitelná. Z xxx@gmail.com v ZIP staženo a rozbaleno OK.
Po rozbalení v openSUSE-Konqueror nebyl dokument "viditelný", v Krusader ano.
----<>----
http://www.pdftoword.com/
*** 3
Po 5ti minutách ve schránce nic, nakonec dorazil za asi 20 minut obrovský soubor. Po otevření v OpenOffice.org a znovu-uložení byl poloviční.
Popis pdftoword.com v češtině:
http://www.grafika.cz/art/pdf/pdftoword.html
----<>----
http://www.convertpdftoword.net/
** 2
Konvertováno do tabulkových buněk po odstavcích.
----<>----
http://www.pdfonline.com/pdf2word/index.asp
* 1
Stažené soubory nečitelné.
Funkční jen, když bylo PDF vytvořeno na stejných stránkách poskytovatele pdfonline.com
----<>----
http://www.freepdftoword.org/
0
Pod openSUSE v posledním kroku nedělal nic. Vyžaduje spuštění mail-programu (asi MS-Outlook) pro odeslání zdrojového PDF dokumentu. Test nedokončen. Krok po kroku (step by step) lze zadat heslo pro otevření PDF, zaslat v ZIP a spousta jiných parametrů.
----<>----
Máte jiné a lepší zdroje? Omlouvám se jen za zběžné hodnocení služeb. Spěchal jsem.
Tiskni
Sdílej:
DOPLNĚNÍ pro www.convertpdftoword.net
Málo hvězdiček ** jsem dal z důvodu, že exportovaný DOC dokument je needitovatelný jen opravitelný. Co řádek to editovalná buňka. Ze souboru velikosti 2,3MB PDF vytvořil 5,3MB DOC a při pouhém otevření a opětném uložení bez editačních změn se zmenšil na 2,3MB. Pokud jsem jej však uložil do RTF vznikl gigantický soubor 238MB.
Kladem zůstalo, že zvládnul všech 44 stránek prošpikovaných grafikou celkem dobře. Konverze byla velmi rychlá.
A to třeba Abiword, nebo OtevřenáOpice neumí PDF naimportovat? (Nevím, asi bych neměl moc náladu svěřovat své texty nějaké pofiderní online službě...)
Abiword si neumí poradit s vloženými obrázky.
OOo www.grafika.cz/art/sw/openoff3.html
Po instalaci se nabízí možnost otevření dokumentu v Draw či Impress (později má být k dispozici i otevření ve Writeru), a to k základním úpravám typu změny několika málo údajů, odstranění určitého úseku textu apod. Zpracování PDF formulářů zatím není podporováno, rovněž další prvky jsou převáděny s omezeními.
extensions.services.openoffice.org/project/pdfimport
Takže OOo, nic moc.
pdftotext nebo jsem viděl i nějaký (český?) program v Qt, který uměl normálně editovat a exportovat PDF.
Zkusil jsem pdfedit a výsledek: Unknown exception in script occured u dvou souborů, které mi na výše uvedených on-line službách běžně procházely.
K čemu takové harakiri? OpenOffice.org 3 (od Novellu?) umí díky pluginu importovat PDF
Tak tohle může napsat jen ten kdo s tím nezkusil něco naimportovat.
To: Petr - Říkáš pravdu, OpenOffice.org = co řádek, to upravovatelná buňka, takže žádná souvislá editace. Jedině freepdfconvert.com, který uvádím hned jako první, je schopný k editaci. Škoda toho omezení u free jen na dvě stránky.
Co řádek, to upravovatelná buňka, žádná souvislá editace celé stránky. Navíc z 2MB PDF souboru vytvořil 27MB soubor.