Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Gwenview vám nedostačuje?
asi bude muset stačit. Bohužel ale neobsahuje ani jednu z vlastností co mi na showimg vyhovují - autorotace dle exifu, export do html galerie, export sekvence obrázků do videa, nemá postraní lištu na procházení. JInak je to hezký prohlížeč, ale prostě obsahově se showimg zatím nemůže rovnat.
J.
Autorotace v Gwenview funguje.
exiftran -ai *.jpg mencoder "mf://*.jpg" -mf fps=25 -o output.avi -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4a jinak používám gqview.
nahradit se dá digiKam má vše co chceš
gwenview je aktualne kvalitny balik bugov teda.. po cca. hodinovom skusobnom pouzivani KDE4.2 to bol jediny program, ktory sa nedal vobec pouzivat (a to pouzivam gwenview denne na KDE3.5) - pri prechode na iny obrazok sa vzdy na chvilu pocas nacitania zobrazil nejaky binarny humus (v kde 3.5 to funguje podobne ako v acdsee - obrazok sa zobrazuje postupne pocas nacitania), parkrat dokocna aj padol, celkovo bol neprijemne pomaly.. chjo....
(ps: - vlastne sa nedal pouzivat ani digikam, ale ten radsej segfaultol hned pri starte :))
čím je konqueror nebo gnenview lepší? doteď jsem ennašel nic co by stylem clyck-n-click umělo hromadnou resize, hromadné rotate a podobné věci... :(
Jenze ja chci _prohlizec obrazku_, zadny resize, rotace a jiny kravoviny v tom nemaj co delat. Chci sipky dopredu a zpet a combobox s lupou. Tohle konqueror s KPart gwenview zvlada dokonale.čím je konqueror nebo gnenview lepší? doteď jsem ennašel nic co by stylem clyck-n-click umělo hromadnou resize, hromadné rotate a podobné věci... :(
Showimg je mrtve uz davno. Ja jej kdysi pouzival, ale priznejme si to - bylo priserne pomale a navic neumelo mit vykreslovani a GUI v ruznych vlaknech, takze se strasne sekalo. Jinak nahrada je Gwenview, ale to uz tu zaznelo.
Doporučuji digikam-experimental (najdete ho v PPA na launchpadu). Můžu říct, že to je bomba! Konečně parádní rychlost. A konečně i podpora RAW. Hodně věcí je realizováno přes kipi-plugins (zrovna teď čekám, až tam přibyde nějakej pořádnej modul na hromadné úpravy fotek - snad to bude brzy). Ale umí to opravdu kde co. Například i export na picasaweb. Jsem z toho opravdu nadšen.
tak na to čekáme 2.
mohli tam aspoň nechat prozatím ten původnís systém, když novej ještě není napsanej
jinak teď jsem někde četl co bude umět průzkumník pro win7 a v podstatě všechy ty vlastnosti už měl konqueror pro KDE 3.5.10 a nový Dolphin a Konqueror pro 4.2 je poctivě a s nadšením zapomněl
Když jsem testoval win 7, tak jsme měl podobný pocit (že se MS inspiroovalo v KDE 3.5) u vícero věcí...
Konečně se situace v oblasti prohlířžečů trochu stabilizovala. Místo 5ti stejných aplikací (gvenview, showimg, showfoto, kview, kuickshow) máme jen 4 U showimg a gvenviw šlo navíc o krytí 100%, oba se snažili o to samé. Tuším i oba používali kipi-plugins (ty pokročilé funkce co jste jmenoval). Zbytečné tříštění sil, konsolidaci vítám. Škoda jen, že osobně showimg jsem považoval o něco lepší, ale gvenview se holt ukázalo jako životaschopnější. Holt život.
Stáhněte si kipi-plugins, jenutné je instalovat zvlášť, trochu chyták na méně zorientované uživatele.
Mimochodem, všechny prohlížecí aplikace pro KDE jsou stále beta verze, nejlépě je na tom digikamv (RC) a nejvíce zaostávají kipi-plugins, nejsem si jistý jestli stačili portovat všechny pluginy! Možná budte nějaké funkce skutečně postrádat.
Co vám brání používat gvenview nebo showimg pro KDE3 i pod KDE4? U řady jiných aplikací ani jiná možnost není.
V Digikamu je aplikace showfoto, je to samostatná binárka, lze použít i samostatně. Má slušné editační schopnosti i bez kipi-plugins. Na batchové operace doporučuji phatch, umí toho zadaleka nejvíc, kipi má co dohánět, v phatchi lze transformace zřetězit.
Tiskni
Sdílej: