Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Tak pod tíhou reklamace mého primárního notebooku jsem musel užít notebook sekundární - s Kubuntu a KDE 4.2 (hurá!). Od verze 4.1 se hodně vylepšilo, lagování co jsem zaznamenával je už velmi vzácné, spodní panel jde, k mému úžasu, nastavit tak že se s ním dá skoro i pracovat. Vše prostě značně postoupilo dopředu.. kde je ale moje oblíbené Showimg!!?
Kdo by showimg neznal, tak mohu stručně vysvětlit oč jde - jedná se o nástroj pro správu, prohlížení a hromadnou úpravu fotografií. Skoro denně jsem využíval funkce "otočit podle exifu", export do html galerie, z hodně obrázků export do videa, a v neposlendí řadě luxusní procházení fotek, možnost náhledů.. prostě super věc. Tohle všechno mi teď sakra schází a já se ptám proč showimg v KDE 4.2 není!? (respektive, proč není v mojí distribuci, Kubuntu 8.10). Na stránkách projektu v sekci news sleduji, že poslední verze vyšla 2006-01-12. Je tedy snad showimg mrtvým projektem? To snad né? Jaký jiná nástroj místo showimg, který bude zapadat do KDE mám používat?
Tiskni
Sdílej:
Gwenview vám nedostačuje?
asi bude muset stačit. Bohužel ale neobsahuje ani jednu z vlastností co mi na showimg vyhovují - autorotace dle exifu, export do html galerie, export sekvence obrázků do videa, nemá postraní lištu na procházení. JInak je to hezký prohlížeč, ale prostě obsahově se showimg zatím nemůže rovnat.
J.
Autorotace v Gwenview funguje.
exiftran -ai *.jpg mencoder "mf://*.jpg" -mf fps=25 -o output.avi -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4a jinak používám gqview.
nahradit se dá digiKam má vše co chceš
gwenview je aktualne kvalitny balik bugov teda.. po cca. hodinovom skusobnom pouzivani KDE4.2 to bol jediny program, ktory sa nedal vobec pouzivat (a to pouzivam gwenview denne na KDE3.5) - pri prechode na iny obrazok sa vzdy na chvilu pocas nacitania zobrazil nejaky binarny humus (v kde 3.5 to funguje podobne ako v acdsee - obrazok sa zobrazuje postupne pocas nacitania), parkrat dokocna aj padol, celkovo bol neprijemne pomaly.. chjo....
(ps: - vlastne sa nedal pouzivat ani digikam, ale ten radsej segfaultol hned pri starte :))
čím je konqueror nebo gnenview lepší? doteď jsem ennašel nic co by stylem clyck-n-click umělo hromadnou resize, hromadné rotate a podobné věci... :(
Jenze ja chci _prohlizec obrazku_, zadny resize, rotace a jiny kravoviny v tom nemaj co delat. Chci sipky dopredu a zpet a combobox s lupou. Tohle konqueror s KPart gwenview zvlada dokonale.čím je konqueror nebo gnenview lepší? doteď jsem ennašel nic co by stylem clyck-n-click umělo hromadnou resize, hromadné rotate a podobné věci... :(
Showimg je mrtve uz davno. Ja jej kdysi pouzival, ale priznejme si to - bylo priserne pomale a navic neumelo mit vykreslovani a GUI v ruznych vlaknech, takze se strasne sekalo. Jinak nahrada je Gwenview, ale to uz tu zaznelo.
Doporučuji digikam-experimental (najdete ho v PPA na launchpadu). Můžu říct, že to je bomba! Konečně parádní rychlost. A konečně i podpora RAW. Hodně věcí je realizováno přes kipi-plugins (zrovna teď čekám, až tam přibyde nějakej pořádnej modul na hromadné úpravy fotek - snad to bude brzy). Ale umí to opravdu kde co. Například i export na picasaweb. Jsem z toho opravdu nadšen.
tak na to čekáme 2.
mohli tam aspoň nechat prozatím ten původnís systém, když novej ještě není napsanej
jinak teď jsem někde četl co bude umět průzkumník pro win7 a v podstatě všechy ty vlastnosti už měl konqueror pro KDE 3.5.10 a nový Dolphin a Konqueror pro 4.2 je poctivě a s nadšením zapomněl
Když jsem testoval win 7, tak jsme měl podobný pocit (že se MS inspiroovalo v KDE 3.5) u vícero věcí...
Konečně se situace v oblasti prohlířžečů trochu stabilizovala. Místo 5ti stejných aplikací (gvenview, showimg, showfoto, kview, kuickshow) máme jen 4 U showimg a gvenviw šlo navíc o krytí 100%, oba se snažili o to samé. Tuším i oba používali kipi-plugins (ty pokročilé funkce co jste jmenoval). Zbytečné tříštění sil, konsolidaci vítám. Škoda jen, že osobně showimg jsem považoval o něco lepší, ale gvenview se holt ukázalo jako životaschopnější. Holt život.
Stáhněte si kipi-plugins, jenutné je instalovat zvlášť, trochu chyták na méně zorientované uživatele.
Mimochodem, všechny prohlížecí aplikace pro KDE jsou stále beta verze, nejlépě je na tom digikamv (RC) a nejvíce zaostávají kipi-plugins, nejsem si jistý jestli stačili portovat všechny pluginy! Možná budte nějaké funkce skutečně postrádat.
Co vám brání používat gvenview nebo showimg pro KDE3 i pod KDE4? U řady jiných aplikací ani jiná možnost není.
V Digikamu je aplikace showfoto, je to samostatná binárka, lze použít i samostatně. Má slušné editační schopnosti i bez kipi-plugins. Na batchové operace doporučuji phatch, umí toho zadaleka nejvíc, kipi má co dohánět, v phatchi lze transformace zřetězit.