Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Su oblasti, kde sa o 1 miesto uchadza 20-30 ludi a zamestnavatel to patricne zneuzije, aby dal na plat co najmenej penazi.A na tom je něco špatně? Pokud se někdo rozhodl pracovat v takovém oboru, je to jeho věc.
Su oblasti, kde sa o 1 miesto uchadza 20-30 ludi a zamestnavatel to patricne zneuzije, aby dal na plat co najmenej penazi.Treba reditel banky? Tam se o jedno misto uchazi casto i 50 kandidatu. Totez je libovolna pozice v topmanagmentu zahranicni firmy.... Kazdy ma takovou mzdu jaka odpovida jeho schopnostem.
http://www.abclinuxu.cz/blog/unknown_blog/2006/4/12/128724#25
http://www.abclinuxu.cz/blog/unknown_blog/2006/4/12/128724#31
about:config
a u řetezcemousewheel.horizscroll.withnokey.action
nastavit 0
Dokazu si predstavit, ze na nektere nelinuxove okruhy blogpostu by byl pouze odkaz. At je od politiky pokoj.Blokuj "nepohodlne" autory a mas od jejich blogu pokoj (ani je neuvidis). Tohle uz je na abicku pomerne vyjimecne zarizeni. Pokud pisou i neco, o co stojis, tak se budes muset smirit s tim, ze lidi nejsou jen fachidioti a proto se zajimaji i o jine veci nez "linux" a taky s tim, ze neni vubec zadny duvod k tomu, abys predepisoval, o cem maji do sveho vlastniho blogu (poznamkoveho denicku) psat. Povinna kategorizace patri k technicke casti portalu, ne do osobni. Neprehanejte to s tou regulaci :P
Pokud pisou i neco, o co stojis, tak se budes muset smirit s tim, ze lidi nejsou jen fachidioti a proto se zajimaji i o jine veci nez "linux" a taky s tim, ze neni vubec zadny duvod k tomu, abys predepisoval, o cem maji do sveho vlastniho blogu (poznamkoveho denicku) psat.Pôvodná výtka sa týkala len politiky. Zúžiť to na to, že ten, kto píše len o linuxe je fachidiot, mi pripadá značne prehnané. Mimochodom, od začiatku mám pocit, že názov blog je dosť nešťastne zvolený. Zastávam názor, že keď už píšem niečo, takpovediac, pre verejnosť, malo by to mať pre tú verejnosť nejaký prínos. Asociácia: blog == "osobný denníček, kde si môžem písať čo chcem" je podľa mňa veľmi zle zvolená.
Asociácia: blog == "osobný denníček, kde si môžem písať čo chcem" je podľa mňa veľmi zle zvolená.To si pak ale stezuj jinde, protoze to tak je. Jsou to proste zapisy autora o vsem, co uzna za vhodne (jakysi "log" myslenek a nazoru zverejnovany na webu, proto weblog). Weblog se pak napr. od E-zinu ci webzinu lisi zejmena tim, ze je osobni a bez redakce. A jakakoliv omezeni nad ramec obvykle netiquetty jsou v takovem mediu kontraproduktivni.
Pokud pisou i neco, o co stojis, tak se budes muset smirit s tim, ze lidi nejsou jen fachidioti a proto se zajimaji i o jine veci nez "linux" a taky s tim, ze neni vubec zadny duvod k tomu, abys predepisoval, o cem maji do sveho vlastniho blogu (poznamkoveho denicku) psat.Jses uz nekolikaty, kdo tu odkazuje na skutecnost, ze blog je osobni zalezitost. To je samozrejme pravda, nicmene, a na tom trvam, neni osobni zalezitosti to, kde je odkaz na blogpost uveden a zda jsou odkazy na blogposty nejak kategorizovany. To je zalezitosti spravce portalu a at se s tim nejak zaridi. Priste pokud mozno napis svuj nazor a nesnaz se mi vkladat do ust neco co jsem nikdy nerekl. Vim, ze lide nejsou fachidioti a IMHO jasne vymezeni tematu diskuze je v tomto ohledu jedine pozitivni zalezitosti. K dalsimu nesmyslnemu naznaku, ze snad chci nekomu neco predepisovat se nema smysl ani vyjadrovat.
< neni osobni zalezitosti to, kde je odkaz na blogpost uveden a zda jsou odkazy na blogposty nejak kategorizovany. To je zalezitosti spravce portalu a at se s tim nejak zaridi.Spravce portalu se s tim zaridil na ceske i celosvetove pomery unikatne: kazdy uzivatel si muze svobodne vybrat, blogy kterych autoru nechce ani videt a pak uz je vubec nevidi. Proti tomu je nejaka povinna zhovadila (protoze nutne nepresna, kontroverzni a prakticky nekontrolovatelna) kategorizace jen prace navic, ktera ma velmi malou perspektivu nejakeho efektu (krome vzplanuti hadek a flamewaru o tom, kam ktery zapis patri a jestli tam patri). Krome toho, kazdy autor ma moznost si kategorie zavest a pouzivat, kdyz na nich trva. Zkratka, od te doby, kdy si muze kazdy zvolit, ci blogy nechce videt, dokonce jestli chce vubec nejake blogy na hlavni strance videt, povazuji podobne vykriky za nemistne. Nechces? Nemusis, ne-mu-sis.
to sa z blogov stalo miesto na riesenie konfiliktov medzi uzivatelmy?chtel bys je radsi resit v diskusnim foru nebo pod odbornymi clanky?
Tiskni
Sdílej: