abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:33 | Humor

    Momo je fenka cavapoo, která svými náhodnými stisky kláves bezdrátové klávesnice vytváří jednoduché počítačové hry. Technicky to funguje tak, že Raspberry Pi s připojenou bluetooth klávesnicí posílá text do Claude Code, který pak v Godotu píše hry a sám je i testuje pomocí screenshotů a jednoduchých simulovaných vstupů. Za stisky kláves je Momo automaticky odměňována pamlsky. Klíčový je pro projekt prompt, který instruuje AI, aby i

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 10
    dnes 02:22 | Nová verze

    GNU awk (gawk), implementace specializovaného programovacího jazyka pro zpracování textu, byl vydán ve verzi 5.4.0. Jedná se o větší vydání po více než dvou letech. Mezi četnými změnami figuruje např. MinRX nově jako výchozí implementace pro regulární výrazy.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 16:22 | IT novinky

    Internetový prohlížeč Ladybird ohlásil tranzici z programovacího jazyka C++ do Rustu. Přechod bude probíhat postupně a nové komponenty budou dočasně koexistovat se stávajícím C++ kódem. Pro urychlení práce bude použita umělá inteligence, při portování první komponenty prohlížeče, JavaScriptového enginu LibJS, bylo během dvou týdnů pomocí nástrojů Claude Code a Codex vygenerováno kolem 25 000 řádků kódu. Nejedná se o čistě autonomní vývoj pomocí agentů.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 4
    včera 15:55 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 148.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově lze snadno povolit nebo zakázat jednotlivé AI funkce. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 148 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 22.1.0, tj. první stabilní verze z nové řady 22.1.x, překladačové infrastruktury LLVM (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání: LLVM, Clang, LLD, Extra Clang Tools a Libc++.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Humor

    X86CSS je experimentální webový emulátor instrukční sady x86 napsaný výhradně v CSS, tedy bez JavaScriptu nebo dalších dynamických prvků. Stránka 'spouští' assemblerovový program mikroprocesoru 8086 a názorně tak demonstruje, že i prosté CSS může fungovat jako Turingovsky kompletní jazyk. Zdrojový kód projektu je na GitHubu.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 6
    včera 12:11 | Nová verze

    Po šesti letech byla vydána nová verze 1.3 webového rozhraní ke gitovým repozitářům CGit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.1 linuxové distribuce Lakka (Wikipedie), jež umožňuje transformovat podporované počítače v herní konzole. Nejnovější Lakka přichází s RetroArchem 1.22.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:11 | Nová verze

    Matematický software GNU Octave byl vydán ve verzi 11.1.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vedle menších změn rozhraní jsou jako obvykle zahrnuta také výkonnostní vylepšení a zlepšení kompatibility s Matlabem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    23.2. 21:44 | Nová verze

    Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 15.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu společnosti Collabora. Vypíchnout lze Lua shell umožňující psát správu oken v jazyce Lua.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (18%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (12%)
     (26%)
    Celkem 955 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    6.10.2006 04:38 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Velka firma- hole nestesti?
    Že bych v té anamnéze viděl jasné příznaky syndromu NIH? :-D Nadváha (společnosti) je pro něj rizikovým faktorem. ;-)
    6.10.2006 08:21 jkusniar | skóre: 4 | blog: jk_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Velka firma- hole nestesti?
    Robím v podobnej veľkej spoločnosti a prakticky je to totožné s Vami popísanou situáciou. Predovšetkým to o počte "kóderov" a "produkovaťeľov word dokumentov" :-)
    Postupy managerov dokumentujú, že firma chce veľa muziky za málo peňazí - čo najrýchlejšie pár vývojárov vytvára kód, ktorý ako-tak funguje a ten sa prezentuje zákazníkovi ako funkčné riešenie.
    Je ale pravda, že hoci si človek na tieto veci sťažuje, v malej firme nájde sotva také ohodnotenie a možnosti postupu ako vo veľkých spoločnostiach. Zatiaľ mi to nevadí a snažím si zvyknúť na princípy čo tu platia.

    P.S. Nerobíme náhodou v tej istej spoločnosti? :-)
    6.10.2006 11:00 jesta.net | skóre: 6 | blog: Linux, Open Source a velke firmy... | Plzen
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Velka firma- hole nestesti?
    P.S. Nerobíme náhodou v tej istej spoločnosti? :-)

    tak to nevim, je to mozne. Zatim tu znam jenom jednoho dalsiho Cecha, teda spis Ostravaka.

    Co se tyce nadvlady tvurcu workovych dokumentu, neni nahoda ze zrovna dnes mi poslal muj primy nadrizeny tento vtipek vystihujici situaci naprosto dokonale?

    You have to place another order in GORDON
    6.10.2006 13:14 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Velka firma- hole nestesti?
    No jestli jsou i softwarové produky firmy kde nejspíš pracuješ stejně kvalitní jako její web, tak potěš. (ale stejně tak je dobře možné že jde o jiného Jindru) ;-)
    msk avatar 6.10.2006 09:24 msk | skóre: 27 | blog: msk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Velka firma- hole nestesti?
    Pokial nemusis robit vyvoj na obsoletnom neoficialnom beta gcc, s totalne sprasenou syntaxou, na redhatoch 7.2 s par nahackovanymi novsimi balikmi, pouzivajuc rozne firemne speciality, suplujuce pracu roky overenych rieseni ( vlastny make, vlastny sql server, vlastna library duplikujuca stdlib so sprasenou syntaxou, vlastnych 1000 elementarnych datovych typov ), k tomu pisat slohove prace v shitosoft worde, podla pravidiel, na ktore potrebujes mesacne skolenie ( tu kliknes, to zmenis, to posunies, taky font ), nutnostou niektore projekty buildovat len na urcitom konkretnom stroji na opacnej strane zemegule, ktory ma urcity enviroment, ktory nie si v stave zreprodukovat, s obrovskymi test reportami stylom "Dear fucking non-technical subscribers, here is big test report and release notes and I know you will not read it ever", tak si este relativne v pohode. Akakolvek inovacia je nemozna uz len z technickych dovodov, pretoze len prechod na ine gcc by znamenal rocnu opravu ton kodu s kopou novych zavlecenych chyb. Management si spokojne vrni blahom, ake je to super tie ISO a ine sracky, vyvojar sa moze zblaznit.

    Bohuzial nepoznam firmu, ktora by sa po expanzii totalne neskur..la. Vacsinou za to ale moze tlak trhu a firma sa len musi prisposobit, velke bremeno ale vznika formou genialnych napadov a vizii prilis aktivnych managerov, ktori stoja tak trochu mimo realitu ( resp. su ovplyvnovani inymi tlakmi ).
    6.10.2006 11:56 Milan Jurik | skóre: 21 | blog: Komentare | Ova
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Velka firma- hole nestesti?
    Hmmm, to neni o velikosti firmy, ale zpusobu rizeni. Padl tu Sun. Jak kdy, jak v cem :-)

    Ale treba dokumentace vznika vpodstate zespodu, hromadou Wiki stranek. Tak jako mnoho utilit. Bud se prosadi popularitou, nebo uhynou. Vybirani SVN a Mercurialu pro budouci spravu verzi vznikalo v tymu s dlouhodobym testovanim a sirokou komentatorskou zakladnou.

    Optimalni politika v Sunu je, ze manazeri jsou tu pro techniky a ne technici pro manazery. Moji sefove mi pomahaji, umetaji cestu, tak abych mohl klidne pracovat. Ne vzdy to je ale dobre, samozrejme.

    A nekdy se to prosadi jinak. Jako treba edgemail...

    Btw. kdyz mi dojde MS Office dokument v nasi firme (stalo se 2x za rok), slusne vysvetlim protistrane, ze podpora konkurencnich produktu neni zrovna dobrou vizitkou :-)
    junckritter avatar 6.10.2006 18:08 junckritter | skóre: 3 | blog: Laying_Circus | Trnava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Velka firma- hole nestesti?
    A este jeden vtipny obrazok k teme.
    2008 All Human Rights Reserved
    6.10.2006 20:29 Petr Masopust | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Velka firma- hole nestesti?
    Nemam nic proti pisarum word dokumentu pokud mi tyhle dokumenty pomuzou - ale zatim mi vsechno spis zamotaji...
    7.10.2006 23:27 mates
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Velka firma- hole nestesti?
    Před pár jsem nastoupil do jedné softwarové firmy na částečný úvazek, a co tu popisujete, tak už také zažívám. :(

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.