Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Nabídka na dlouhé a stále delší podzimní večery, která se neodmítá. Vaňkovo Autumn of Code.
Úkoly mají takovou vlastnost. Kupí se a neubývají. Zřejmě je to přirozený stav. Jenže já jsem mužný muž činu a rozhodl jsem se s nepřízní osudu porvat. Přesto si nedělám ani nejmenší naději na vítězství.
O co mi jde? Po minulé prosbě o pomoc, se kterou jsem zcela očekávaně dopadl jako drobný rolník u chlumeckého rybníka, se na vás obracím s další corleonovskou nabídkou, která se neodmítá. (Zde nechť si laskavý čtenář představí známý plakát s vyobrazením strýka Sama s namířeným ukazovákem)
Tedy – pro nejlepší program v okrese, Scribus, pochopitelně, sháním dobrovolníky, kteří se poperou s úkoly, které už pěkných pár pátků čekají na zametení pod postel. Potenciální dobrovolník nemusí ani umět programovat, může pomoci s dokumentací atd. Co mne teď pálí?
atd. Fantazii se meze nekladou. Výše vybrané nejsou pod žádným časovým tlakem, nejsou nijak zásadní, přesto by ale měl mít člověk, který si je vybere alespoň částečný smysl pro zodpovědnost. Prostě by se na to neměl vysrat, když něco slíbí.
Určitě by se něco z toho dalo protlačit i jako studijní projekt, nebo co to vy studenti teď vlastně děláte…
Co za to? Věčnou slávu, dobrý pocit, a případně pivo nebo točenou červenou limonádu zdarma, pokud se potkáme.
Abych nevypadal jako krutý manažer, který deleguje svou práci na jiné, pak vězte, že už asi tři týdny poletuji debuggerem někde mezi Qt a třídami na převod barev mezi barevnými prostory. Jak říkal pan Lister, když jedl psí konzervu: "la-hůd-ka!"
Hit týdne: In Extremo: Her Mannelig
Průser týdne: Nemůžu za boha sehnat Past the Mission od Tori Amos. Mám zafixováno, že je to úžasná píseň, ale chci si to ověřit. A díky skvělému a rychlému připojení se mi i youtube.com natahuje asi čtyřista let.
Tiskni
Sdílej: