Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Nabídka na dlouhé a stále delší podzimní večery, která se neodmítá. Vaňkovo Autumn of Code.
Úkoly mají takovou vlastnost. Kupí se a neubývají. Zřejmě je to přirozený stav. Jenže já jsem mužný muž činu a rozhodl jsem se s nepřízní osudu porvat. Přesto si nedělám ani nejmenší naději na vítězství.
O co mi jde? Po minulé prosbě o pomoc, se kterou jsem zcela očekávaně dopadl jako drobný rolník u chlumeckého rybníka, se na vás obracím s další corleonovskou nabídkou, která se neodmítá. (Zde nechť si laskavý čtenář představí známý plakát s vyobrazením strýka Sama s namířeným ukazovákem)
Tedy – pro nejlepší program v okrese, Scribus, pochopitelně, sháním dobrovolníky, kteří se poperou s úkoly, které už pěkných pár pátků čekají na zametení pod postel. Potenciální dobrovolník nemusí ani umět programovat, může pomoci s dokumentací atd. Co mne teď pálí?
atd. Fantazii se meze nekladou. Výše vybrané nejsou pod žádným časovým tlakem, nejsou nijak zásadní, přesto by ale měl mít člověk, který si je vybere alespoň částečný smysl pro zodpovědnost. Prostě by se na to neměl vysrat, když něco slíbí.
Určitě by se něco z toho dalo protlačit i jako studijní projekt, nebo co to vy studenti teď vlastně děláte…
Co za to? Věčnou slávu, dobrý pocit, a případně pivo nebo točenou červenou limonádu zdarma, pokud se potkáme.
Abych nevypadal jako krutý manažer, který deleguje svou práci na jiné, pak vězte, že už asi tři týdny poletuji debuggerem někde mezi Qt a třídami na převod barev mezi barevnými prostory. Jak říkal pan Lister, když jedl psí konzervu: "la-hůd-ka!"
Hit týdne: In Extremo: Her Mannelig
Průser týdne: Nemůžu za boha sehnat Past the Mission od Tori Amos. Mám zafixováno, že je to úžasná píseň, ale chci si to ověřit. A díky skvělému a rychlému připojení se mi i youtube.com natahuje asi čtyřista let.
Tiskni
Sdílej: