abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 17:33 | Komunita

    MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:55 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 14:33 | IT novinky

    Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.7. 13:33 | IT novinky

    Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    24.7. 06:00 | IT novinky

    T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    23.7. 21:55 | Komunita

    Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    23.7. 21:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (29%)
     (25%)
     (5%)
     (5%)
     (5%)
     (2%)
     (2%)
     (28%)
    Celkem 129 hlasů
     Komentářů: 16, poslední včera 15:31
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    22.9.2006 10:15 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zápisník zahraničních zpravodajů
    Nevím jak bych více ještě vyjádřil své souznění než hlasem v hodnocení 8-) vědomí že se v tom neplácám sám je uklidnující..
    22.9.2006 10:18 qiRzT | skóre: 14 | blog: U_Marvina
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zápisník zahraničních zpravodajů
    25.12.2006?
    Důležité je vědět jak problém vyřešit, zbytek zvládne i cvičená opice...
    22.9.2006 10:22 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zápisník zahraničních zpravodajů
    Existuje snad ještě lepší blog, než tento? :-D
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    22.9.2006 10:34 tired joe | skóre: 17 | blog: rootlet | Trenčín/Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zápisník zahraničních zpravodajů
    Čo mi pripomína, že by bolo načase si zase skočiť prečítať aktuálny Yetiho denníček :)
    Človek sa riadi zdravým rozumom, až keď už nezostáva žiadne iné riešenie.
    msk avatar 22.9.2006 10:34 msk | skóre: 27 | blog: msk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zápisník zahraničních zpravodajů
    Dnes zatial nie :)
    22.9.2006 13:50 HS | skóre: 12
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zápisník zahraničních zpravodajů
    Naprosty souhlas ! Uz me ta prehnana komerce take pekne s*re ! Jako by veskery obchod dnes byl jen o tom, jak presvedcit toho druheho, ze nezbytne potrebuje dany kram, i kdyz je to sebevetsi zbytecnost. Nebo kdyz uz lide potrebuji danou vec, jak je pri tom okrast. ( viz afery s zavadnymi potravnami v hypermakretech ). Bohuzel strategie postavena na Goebelsovem " Stokrat opakovana lez se stava pravdou. " cim dal drtiveji pohltava vic a vic lidi, bezni lidi zbytecne utraceji za nove zbytecnosti, ty stare konci nekde v odpadu, a obchdnici si mnou ruce nad obratem i tucnejsimi konty a zaslepeni po vetsim zisku uz vymysleji strategii na dalsi obchodni svatek. Proto vetsinu svatku nemam rad. Jen kvuli tomu komercnimu cirkusu, ktery se kolem toho kazdy rok kona. A to jeste nemluvim o tom, co tu predvadi obchodnici mobilnich telekomunikaci ci televizni a rohlasovi bossove.

    Ad anketa, pristi vanoce zahaji obchodnici par dnu pote, co skonci predchazejici svatek obchodniku - zacatek noveho skolniho roku. Bohuzel neni nic pred tim na cem by obchodnici namastit kapsy. Vetsina naroda zna sv. Vaclava jako sochu a ti s vetsim prehledem ti reknou, ze to je postava z dejin raneho ceskeho statu. Vsichni jsou radi, ze 28.9.nemusi do prace, stejne jako 28.10., kdy se slavi vznik Ceskoslovenska. Bohuzel jsou cesi takovi vlastenci, ze nejradeji zustavaji doma a uzivaji si dalsi den volna, nez aby oslavovali vyroci klicove udalosti. A o 17.11. ani vetsina obcanu nevi. Hlavne ze tento se den nemusi do prace. Vicemene tento den slavi studenti a zpratelena inteligence, a to jeste ne vsichni. A ty si obchodnici doopravdy nezpracuji. Takze doopravdy po zisku posedlym obchodnikum nezbyva nic jineho nez zacit akci Vanoce uz v Zari jen aby netrpeli tim, ze nic na zvysovani zisku doopravdy nemaji.
    xvasek avatar 22.9.2006 17:03 xvasek | skóre: 21 | blog: | Zlín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zápisník zahraničních zpravodajů
    To by mě zajímalo, které jelito hodnotilo tuto perlu jako "špatné".
    22.9.2006 19:03 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zápisník zahraničních zpravodajů
    Ten, co poznal svůj trigger?
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    David Watzke avatar 22.9.2006 20:16 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zápisník zahraničních zpravodajů
    LOL!
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    23.9.2006 22:27 Pedro Alvarez | skóre: 5
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zápisník zahraničních zpravodajů
    hmmmmmmm.... Myslím, že tam kde teď dělá s0, moc lidí ABC moc nečte (kromě mě :-), ale já to nepsal :-D) ...
    24.9.2006 12:04 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zápisník zahraničních zpravodajů
    hehe, ale jo, pár lidí to čte. Někteří mají dokonce i tučňáka na desktopu. Každým pádem ale tenhle kód není odsud, posílá mi to kamarád z ciziny. Normálka, z tůzu...
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.