Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
Canonical vydal Ubuntu 25.04 Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do ledna 2026.
Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.2.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.04. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 152 (pdf) a Hello World 26 (pdf).
Zajímá vás Open Build Service (OBS) a vývoj linuxového jádra pro IBM Mainframe? V rámci Informatických večerů na FIT ČVUT v Praze proběhne v pondělí 28. dubna přednáška Linux on Z Development s podtitulem „From packaging in the openSUSE Build Service until Linux Kernel Development at IBM“. Přednáška proběhne v anglickém jazyce. Vstup je zdarma a bez předchozí registrace.
A tentokráte se nejedná o žádný prohlížeč webu, a ani o stahovač hanbatých filmů. Jde o Skutečný Program (TM). Čili strýček Sam tě potřebuje! Už ses přihlásil jako dobrovolník?
Klíčová slova: TOra - Toolkit For Oracle a jiné DBMS.
Nedávno jsem si stěžoval, že je TOra mrtvolou. A vývojáři s tím nic nechtěli dělat. Jenže já jsem v některých případech přesvědčivější než Corleone, takže jsem je dokázal vystrašit natolik, že hlavní správce 19.9.2007 15:45 vytvořil speciální tora-1.4 SVN větev, ve které měl probíhat přepis a migrace na Qt4.
Naneštěstí nejsou mé přesvědčovací schopnosti až tak dokonalé, takže jsem se v počátcích do migrace pustil sám.
Dosti plácání jater. Výše uvedený text jsem napsal pouze proto, abych se pochválil, protože to nikdo jiný neudělá.
Po měsících práce v cca 2,5 lidech se podle mého TOra dostala do fáze, kdy se dá používat. Já, odvážný člověk žijící na hranici zákona příčetnosti, to používám na produkčních systémech celé dny bez ztráty květinky.
Proto by bylo ideální, kdyby se našli dobrovolníci, kteří
tenhle program vyzkouší rozbít používat jako
slůňata v porculánu používat jinak, než používám já.
Přilož i ty ruku k dílu!
![]()
Spolu to dokážeme!
Jak už píšu výše – vzít to (SVN trunk), zkusit to zkompilovat na hromadě dalších distribucí a tak vůbec. Ale hlavně to používat. A protože má každý naučené jiné postupy, tak vyzkoušet různé "ukryté" dialogy atd.
Pokud nejsi interesován v problematice velkých a dospělých DB, zkus stejně tak rozbít a rozsekat Sqlitemanův trunk. Ten by se měl také pomalu blížit k další verzi.
Hit týdne: Kritická Situace, aneb vzpomínky na mládí se vrací.
Průser týdne: Tomáš Linka & Přímá linka, aneb 40 let na prknech , která znamenají Country.
Tiskni
Sdílej:
Dosti plácání jater. Výše uvedený text jsem napsal pouze proto, abych se pochválil, protože to nikdo jiný neudělá.Pochvala za krásnou sebechválu.
autogen.sh
./configure --prefix /usr/local/tora --with-qt-dir=/usr/lib/qt4/ --with-qt-include=/usr/include/qt4/ --with-qt-libraries=/usr/lib/qt4/
...
libqt: -lQtCore -lQtGui -lQtGui -lQtSql -lQtNetwork,
libraries: /usr/lib/qt4/,
headers: /usr/include/qt4/
checking for lrelease... /usr/qt/3/bin/lrelease
checking for lupdate... /usr/qt/3/bin/lupdate
checking for rcc... /usr/bin/rcc
checking for moc... /usr/qt/3/bin/moc
checking for uic... /usr/qt/3/bin/uic
....
a make zkolabuje po
...
make[2]: Leaving directory `/usr/local/src/tora/trunk/tora/utils'
Making all in src
make[2]: Entering directory `/usr/local/src/tora/trunk/tora/src'
/usr/qt/3/bin/moc toabout.h -o moc_toabout.cpp
...
/usr/qt/3/bin/moc utils.h -o moc_utils.cpp
/usr/qt/3/bin/uic -L -nounload -o ui_toaboutui.h toaboutui.ui
uic: File generated with too recent version of Qt Designer (4.0 vs. 3.3.8)
make[2]: *** [ui_toaboutui.h] Error 1
make[2]: Leaving directory `/usr/local/src/tora/trunk/tora/src'
make[1]: *** [all-recursive] Error 1
make[1]: Leaving directory `/usr/local/src/tora/trunk/tora'
make: *** [all] Error 2
Co s tim, jak to korektne premoct? Podotykam ze nainstalovane jsou opravdu dve verze qt a qt4 ma uic moc atd.v /usr/bin, zatimco qt3 v /usr/qt/3/bin/
g++ -DHAVE_CONFIG_H -I. -I.. -I./otl -I../src/loki/include -I/usr/include/qt4/ -I/usr/include/qt4//Qt -I/usr/include/qt4//QtCore -I/usr/include/qt4//QtGui -I/usr/include/qt4//QtSql -I/usr/include/qt4//QtNetwork -DDEFAULT_PLUGIN_DIR=\"/usr/local/tora/lib\" -DTOVERSION=\"1.4.0\" -I/usr/lib/oracle/xe/app/oracle/product/10.2.0/server/rdbms/public -DOTL_ORA10G_R2 -g -O2 -fno-inline -O2 -MT tora-main.o -MD -MP -MF .deps/tora-main.Tpo -c -o tora-main.o `test -f 'main.cpp' || echo './'`main.cpp toabout.h:44: error: ‘Ui’ has not been declared toabout.h:44: error: expected `{' before ‘toAboutUI’ toabout.h:44: error: invalid function declarationA s tim si neporadim, no co pockam par dni, prihlasim se do konference a uvidime
subzero@mojo-jojo:~> which qmake /usr/bin/qmake subzero@mojo-jojo:~> qmake -version QMake version 2.01a Using Qt version 4.4.0 in /usr/libnastav si PATH. Jinak ti s autotools moc neporadím, spravuju a používám cmake proces.