Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Obavam se, ze jsi vybral ten nejvetsi mozny shit, co se na trhu da sehnat. Mam tu samou .
Jednou budes z PC case-u svarovat tripatrovou kralikarnu...spíš "kočkokárnu"
Tak to já jsem úplně k hovnu. Kancelářské balíky rád nemám a vim a emacs (snad jsem to napsal správně) neumím ani vyslovit natož ovládat. Je toho milión verzí, jeden "lepší než druhej", tak si ten soubor stáhnu na lokál a oedituju v JEditu, TextEditu nebo v mceditu
.
No, je mi ze mě zle, kam jsem to dotáhnul. Ani editor ovládat neumím…
ahojik pekne si to napisal, suhlasim s tebou, aj ked som v tomto ohladu mozno trocha viac liberalny, ked si dakdo smaze ikony z pracovnej plochy, nainstaluje si daky super terminal, hodi na pozadie matrix tapetu a pak pise po nete ze je linux guru a velky hacker, je to iba jeho vec, kazdeho rozumneho cloveka napadne, ze je to pekny idiot. Myslim si ale ze problem nastava, kez si takyto chrapun zacne hovorit velky podnikatel a IT konzultant a zacne robit neplechu, otravovat so svojimi "sluzbami" na open source diskuziach, vylepovat plakaty v aule skoly, ci volako inak spamovat.
Ľudia ktorých identitou je terminál s čiernym pozadím a členstvo v akejsi “alternatívnej kultúre”.
A to mám bežne používať terminál s bielym pozadím? Ten je vhodný maximálne keď robím s notebookom niekde vonku kde mi slnko svieti na LCD. Ak som niekde v miestnosti automaticky prepnem na čierne pozadie (lepšie sa na to pozerá).
Takýto ľudia sú napríklad presvedčení že XYZ je najlepší editor na svete, no v skutočnosti z neho poznajú úplné základy.
Čo je na tom zlé, že používam svoj obľúbený editor a považujem ho za pre mňa najlepší editor na svete?
Väčšinou nemajú radi kancelárske balíky a iné zbytočnosti pre “lamy”.
Ja sa za hackera nepovažujem, ale kancelársky balík nepoužívam. Ak potrebujem niečo narýchlo napísať vystačím si s textovým súborom. Ak potrebujem nejaký seriózne vyzerajúci dokument, prezentáciu, list ... použijem LaTeX.
Čo je mimochodom myslené pod zbytočnosťami pre „lamy”? Ak sú to napr. hry a podobné veci tak to skutočne nepoužívam.
Tiskni
Sdílej: