Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Díky za inspiraci
Jinak mám tu knížku "Modely a hračky s tranzistory", není to ona?
Dioda, tranzistor a tyristor, to mi půjčoval spolužák Jinak z tohohle nemám nic, spíš novější literaturu....ale zastávám názor že čim starší, tim lepší. Dřív se počítalo se vším a psalo se o tom, že tranzistor šumí už se člověk dneska nikde nedočte, dřív z toho šla udělat i hlavní výhoda
MLPO_o
Krystalka má být bez baterekJen mě tak napadlo…ona by se nedala použít energie z ostatních frekvencí než ze samotné nosné (vždyť ta anténa toho musí nachytat) jako vstup pro zesilovač? IMHO když se ta obálka zintegruje, tak by to mohlo být hafo energie co by mohlo stačit i na provoz menšího reproduktoru.
Ještě se mi tam líbily jednotranzistoráky napájené usměrněnou nosnouTo je ono. Ale jak se to přesně dělá, to ti nepovím.
dokonce jsem jí udělal facebookový profil, aby se přenesla do 21. stoletíV tomhle směru by jí spíš pomohl kvalitní scan.
zapaloval věci a tejral kocoura
Tiskni
Sdílej: