V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Akcelerometr vypne disk připojenej na USB? Zajímavý.
Je mi to celkem jedno. Seagate jsou obecne malinko hlucnejsi oproti WD. Mam nekolik kusu od Seagate i WD v kapacitach od 160 GB do 1 TB a zadny problem s nimi.
Dale mam jeste dva Maxtory SATA 1,5 GBit 80 GB do nejake masiny (asi diskovy pole nejakych serveru) dokonce je na nich nalepen jakysi kovovy stitek HP certified selected ci neco takovyho. Disky udajne nikdy nebezely a jeden z nich v Ubuntu vykazuje chybne sektory a ve windows s diagnostickou utilitou vyrobce je vse v poradku tak nevim teda, ale zatim slape v pohode.
Jeste mi tu lezi 2,5" Hitachi 40 GB IDE z notebooku. Tento disk bezel od roku 2006 kontinualne a stale je bez chyb. Zbyl mi po upgradu na vetsi kapacitu. Nyni Samsung jez bezi chvilku takze nemam zadne zkusenosti s timto vyrobcem.
O zadnem vyrobci nemohu napsat propadak a nebo bomba. Holt proste vsechno dobry.
no já mám dobrou zkušenost s diskem seagate 2.5", 5400 otáček, 250GB v notebooku, konkrétní model nevím, je tam od výrobce už dva roky a krom teplotního selhání v minulosti (ko kterým ani nevím) mi funguje v pohodě.
ale zase třema měsícema jsem si koupil další Seagate, 320GB, 7200 otáček, 2.5" a do tří měsíců hromada vadnejch sektorů, část hudební kolekce v háji... S ničím jiným zkušenost nemám, tenhle jsem vyreklamoval a přemýšlím, jestli mám koupit WD, na ten jsem vždycky slyšel jen chválu.
Btw, i u toho novýho disku se objevilo teplotní selhání a to se mu opravdu nic stát nemohlo, takže to třeba špatně u obou vyhodnotil palimset.
Docela zajímavě vypadal hybridní disk od seagate, ale nepřijde mi, že by za tisícovku navíc člověk tolik získal...
sice jsem většinu dat zachránil, ale jsem pekelně nasranej, vzalo mi to moje první HD video - Lady Gagu -Telephone... To byla památka... A taky asi čtvrtinu hudební kolekce. Sice mám ještě písničky v archivech, ale tam nebudou dobře otagovaný... Ale ta lady Gaga, no, bude se mi stýskat
btw, taky Vám moje patička ukazuje divný čtverečky? Předtím to fungovalo, nijak jsem to neměnil, to bude určitě tím novým vedením Abclinuxu
Tiskni
Sdílej: