Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Podla mna PC s rovnakou spotrebou a dvojjadrovym CPU na vyssom takte mi urobi vacsiu radost ako Atom :) Vid prispevok nizsie. Clanok porovnava dost zaujimavych parametrov.
To je teda hnus... Takovou miniaturní desku hodit do takovéhohle case. My to máme v Morexkách, ale dobré jsou i od Emca.
Preco? Preco Intel Atom? S tym nenazranym chipsetom? Ja by som odporucil precitat tento clanok: http://cdr.cz/a/25117 . Ja sam planujem kupit PC ktore bude bezat nonstop, urcite to bude chipset 780G + napr. Athlon64 4850e X2 ktory ma spotrebu len o 4W vyssiu v idle ako Atom. A nehovorim o tom ze ako bonus je to ze je dvojjadrovy. Doska ktora bola v teste (Gigabyte) ma integrovanu grafiku ATi Radeon HD3200. A je to mATX doska.
Myslím, že tu mu krivdíš, videl som na Eee s Atomom prehrávať film v HD kvalite a išlo to úplne svižne, neboli s tým žiadne problémy.
Taky tak...
Záleží jaký Atom a jaké video. Ale když mi H.264 video o rozlišení 1920x800 zvládne Turion X2 na jedno jádro o 800Mhz(a to ještě v 32-bitovém módu bez všech instrukcí a vylepšení, které procesor nabízí), tak nevím proč by to neměl zvládnout Atom.
On ten Atom bude na tom s vykonem podobne jako ten Turion na 800MHz. Athlon X2 je asi tak dvakrat rychlejsi nez Atom na stejne frekvenci (vykon na jeden thread).
To je nonsens. Pokial chce clovek hladiet iba na spotrebu, nech si kupi el. diar, alebo PDA.
Lenze vzhladom na dostupny vykon, moznosti rozsiritelnosti a dalsich investicii sa urcite vyplati viac platforma postavena na AMD 780G.
Co uspavat, to ide, skus ho po viacerych uspaniach prebrat kompletne k zivotu, so zvukom a videom...
Tiskni
Sdílej: