Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Podla mna PC s rovnakou spotrebou a dvojjadrovym CPU na vyssom takte mi urobi vacsiu radost ako Atom :) Vid prispevok nizsie. Clanok porovnava dost zaujimavych parametrov.
To je teda hnus... Takovou miniaturní desku hodit do takovéhohle case. My to máme v Morexkách, ale dobré jsou i od Emca.
Preco? Preco Intel Atom? S tym nenazranym chipsetom? Ja by som odporucil precitat tento clanok: http://cdr.cz/a/25117 . Ja sam planujem kupit PC ktore bude bezat nonstop, urcite to bude chipset 780G + napr. Athlon64 4850e X2 ktory ma spotrebu len o 4W vyssiu v idle ako Atom. A nehovorim o tom ze ako bonus je to ze je dvojjadrovy. Doska ktora bola v teste (Gigabyte) ma integrovanu grafiku ATi Radeon HD3200. A je to mATX doska.
Myslím, že tu mu krivdíš, videl som na Eee s Atomom prehrávať film v HD kvalite a išlo to úplne svižne, neboli s tým žiadne problémy.
Taky tak...
Záleží jaký Atom a jaké video. Ale když mi H.264 video o rozlišení 1920x800 zvládne Turion X2 na jedno jádro o 800Mhz(a to ještě v 32-bitovém módu bez všech instrukcí a vylepšení, které procesor nabízí), tak nevím proč by to neměl zvládnout Atom.
On ten Atom bude na tom s vykonem podobne jako ten Turion na 800MHz. Athlon X2 je asi tak dvakrat rychlejsi nez Atom na stejne frekvenci (vykon na jeden thread).
To je nonsens. Pokial chce clovek hladiet iba na spotrebu, nech si kupi el. diar, alebo PDA.
Lenze vzhladom na dostupny vykon, moznosti rozsiritelnosti a dalsich investicii sa urcite vyplati viac platforma postavena na AMD 780G.
Co uspavat, to ide, skus ho po viacerych uspaniach prebrat kompletne k zivotu, so zvukom a videom...
Tiskni
Sdílej: