Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Autor chtěl říct jen to, že má pocit, že dřív se instituty zakládali za nějakým rozumným účelemJojo, všecko bylo dřív tak nějak lepší...
Mě spíš překvapuje něco jiného. A sice, že některé vysoké školy začínají katedrám říkat ústavy. Nevidím v tom žádný racionální důvod. Jen ten, že "ústav" může na někoho působit důstojněji a důvěryhodnějiJedním z důvodů může být mezinárodní srozumitelnost. Katedra čili stolice moc srozumitelná není a kromě toho tohle pojmenování neodpovídá často skutečnosti dnešních obrovských univerzit v tom, že leckterá katedra obsahuje ve skutečnosti těch "stolic" víc. Jste si jist, že nejde např. o návrat k původním, např. prvorepublikovým označením (já to nevím)?
Jedním z důvodů může být mezinárodní srozumitelnost. Katedra čili stolice moc srozumitelná není a kromě toho tohle pojmenování neodpovídá často skutečnosti dnešních obrovských univerzit v tom, že leckterá katedra obsahuje ve skutečnosti těch "stolic" víc.Např. ČVUT, kde to mimochodem ještě není s tím přejmenováváním tak zlé (tam, pokud vím, pouze sloučili všechny fakultní katedry tělesné výchovy do jednoho velkého ústavu TV), používá v angličtině termín department (což znamená "oddělení"). Je otázka, jestli má smysl, aby se tomu říkalo "institute" a jak moc se toto označení používá v zahraničí.
Jste si jist, že nejde např. o návrat k původním, např. prvorepublikovým označením (já to nevím)?Nevím. Spíš mi připadá "původnější" právě katedra.
Tiskni
Sdílej: